|
شنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۹ السبت ٢٢ رجب ١٤٤٢ Saturday, March 6, 2021
کد خبر: 521225
نظرات: 1
تاریخ مخابره : ۱۳۹۴/۰۵/۵ - ۰۹:۳۰
مطالعات نشان می دهد؛
زندگی در این خیابان عمرتان را طولانی می کند
مطالعات نشان داده است که زندگی در کنار درختان می تواند تاثیر بسزایی بر افزایش سلامت انسان ها داشته باشد.
درخت زندگی در این خیابان عمرتان را طولانی می کند
به این مطلب امتیاز دهید
100% 0% بازدید

به گزارش سرویس علمی جام نیوز به نقل از مهر، محققان دانشگاه شیکاگو دریافتند زندگی کردن در خیابانی که ۱۱ عدد درخت بیشتر از حد متوسط درختان کوچه های دیگر دارد، سلامت را به میزان ارزش حقوق سالیانه ۱۰۰۰۰ دلار افزایش می دهد.

 

این مطالعه با استفاده از داده های مرکز اطلاعاتی بسیار بزرگ شهر تورنتو نشان می دهد که وجود ۱۱ درخت اضافی در خیابان ها می تواند احتمال ابتلا به بیماری های قلبی و عروقی، دیابت و چاقی مزمن را کاهش دهد. محققان می گویند مزیت وجود درختان به ارزش افزایش سالانه درآمد ۱۰۰۰۰ دلاری خانواده ها است. براساس این مطالعه کاشتن ۱۰ درخت در همسایگی خانه خود می تواند هفت سال شما را جوان تر کند.

 

در این تحقیق بیش از ۵۳۰,۰۰۰ اصله درخت در شهر تورنتو و اطلاعات سلامت ۳۰۰۰۰ خانوار ساکن در این مناطق مورد مطالعه قرار گرفت. درختان مورد بررسی از درختان موجود در فضاهای عمومی انتخاب شده و باغ ها و فضاهای سبز خصوصی در این مطالعه منظور نشدند.

 

محققان به منظور بررسی سلامت بدن عوامل مهمی مانند سلامت کلی بدن، شرایط سوخت و ساز بدن، سلامت قلبی و روحی را مورد بررسی قرار دادند. براساس این مطالعه اگر در هر خیابان تنها ۱۰ درخت دیگر کاشته شود، سبب می شود احتمال ابتلا به بیماری های قلبی و فشار خون ساکنان کاهش یابد.

 

در مطالعات سال ۲۰۱۰ نشان داده شد که درختان کیفیت هوا را افزایش و آلودگی ها را کاهش می دهند. از طرفی دیگر وجود درختان، فعالیت های بدنی مردم را افزایش می دهد.

 

2005
 

کلیدواژه ها:
مشاهده نظرات
شما در حال پاسخگویی به نظر زیر می باشید:

نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:

مشاهده سایر نظرات

انتخابات ۱۴۰۰ ار اس اس آر اس اس
پربیننده سرویس آر اس اس ادامه
پربیننده جام آر اس اس ادامه
پربیننده های امروز آر اس اس ادامه
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
داغ شده های سرویس آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top