خبرخوان جام نیوز
|
دوشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۸ الاثنين ٢١ صفر ١٤٤١ Monday, October 21, 2019
کد خبر: 521335
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۴/۰۵/۵ - ۱۱:۰۲
The Hill مدعی شد:
استفاده کاخ سفید از قراردادهای جانبی در توافق هسته ای ایران
این نشریه مدعی شد دولت آمریکا از این قراردادهای جانبی مخفی برای ضدحمله به کنگره استفاده می کند.
جان کری، فیلیپ هموند استفاده کاخ سفید از قراردادهای جانبی در توافق هسته ای ایران
به این مطلب امتیاز دهید
100% 0% بازدید

به گزارش سرویس سیاسی جام نیـوز، نشریه آمریکایی هیل (The Hill) در مطلبی با عنوان "ضد حمله کاخ سفید بوسیله قراردادهای جانبی در توافق ایران" مدعی شد که دولت آمریکا همه مفاد توافقنامه را به طور شفاف ارایه نداده و در توافق هسته ای اخیر با ایران، از قراردادهای جانبی که مخفی نگاه داشته شده اند استفاده کرده است. هیل نوشت: دولت اوباما واکنش شدیدی علیه ادعای مطرح شده از طرف جمهوری خواهان مبنی بر وجود قراردادهای جانبی در توافق، از خود نشان داد که این مسئله خود دلیل خوبی برای مخالفت با این توافقنامه می باشد.

 

 

این نشریه اینگونه ادامه می دهد که جمهوری خواهان این توافق را دست مایه ای برای حمله به دولت اوباما قرار داده و قصد دارند اذهان عمومی را علیه این توافق تغییر دهند. جمهوری خواهان همچنین برای غلبه کردن به حق وتو باراک اوباما و رد کردن این توافق  بصورت قانونی، به دو سوم آرای مجلس نمایندگان و سنا نیاز دارند.

 

 

هیل نوشت: "مسئله ای که جمهوری خواهان به عنوان بهانه ای برای رد کردن توافق هسته ای از آن استفاده می کنند، فعالیت های غیرقانونی نظامی هسته ای ایران در گذشته می باشد. آنها مدعی هستند که این امر، اظهارات کاخ سفید در رابطه با اینکه این توافق نه بر پایه اعتماد به ایران بلکه بر پایه اقدامات اطمینان ساز است، را نقض می کند. جمهوری خواهان همچنین دولت اوباما را به مخفی نگه داشتن اسناد اصلی این توافق از دسترس عموم متهم می کنند."

 

 

این نشریه با اشاره به پاسخ توییتری کاخ سفید به این ادعاهای مطرح شده از طرف جمهوری خواهان ادامه داد: "حساب توییتر کاخ سفید پاسخ داد که هیچگونه توافق و قرار داد مخفی و جانبی با ایران وجود ندارد و کنگره همه آن چیزی را که ما درباره توافق داریم، در اختیار دارد. همچنین سوزان رایس مشاور امنیت ملی اوباما در توییتر خود نوشت که سوءتفاهم های زیادی درباره توافق ایران رخ داده است. این توافق خوبی است که باید مزیت های آن را دید نه تحریفاتی که بر آن شده است."

 

 

هیل به نقل از تام کاتن، سناتور تندرو جمهوری خواه نوشت که رای گیری ماه سپتامبر باید تا زمانی که کنگره اسناد واقعی را به دست بیاورد، به تعویق بیافتد. همچنین جان بوهنر، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا در نامه ای اوباما را تهدید کرد که هرچه زودتر اسناد مربوطه را تحویل دهد.

 

 

این روزنامه آمریکایی در ادامه با متذکر شدن این مسئله که هر گروهی که بتواند زودتر اذهان عمومی را با خود همراه کند، برنده این توافق خواهد بود، می نویسد: "نظرسنجی ها نشان می دهد که افکار عمومی حول توافق هسته ای ایران کاملا درهم آمیخته می باشد. توافقی که تحریم های ایران را در ازای محدودیت هایی بر روی برنامه هسته ای آن، لغو می کند. نظرسنجی انجام شده توسط واشنگتن پست (Washington Post) و شبکه ای بی سی (ABC News) نشان می دهد که 56 درصد مردم از این توافق حمایت می کنند ولی بقیه مطمئن نیستند که این توافق ایران را از ساخت سلاح هسته ای باز می دارد یا خیر.

 

 

507

کلیدواژه ها:
آخرین اخبار جام
آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما ارسال مطلب RSS نسخه متنی آرشیو
Top