|
شنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۹ السبت ١٣ ذو القعدة ١٤٤١ Saturday, July 4, 2020
کد خبر: 521815
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۴/۰۵/۵ - ۱۳:۵۴
در پی اعتراضات نمایندگان به متن ترجمه شده؛
حذف برجام و قطعنامه ۲۲۳۱ از سایت وزارت خارجه
تمام ترجمه‌های غیر رسمی وزارت امور خارجه از برجام و ضمائم آن و همچنین قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت، از روی سایت این وزارتخانه حذف شد. در روزهای اخیر نمایندگان مجلس نسبت به تفاوت ترجمه‌های منتشره با متون انگلیسی اعتراض کرده بودند.
وزارت خارجه حذف برجام و قطعنامه ۲۲۳۱ از سایت وزارت خارجه
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

به گزارش جام نیوز به نقل از تسنیم، وزارت امور خارجه کشورمان همزمان با دستیابی به جمع‌بندی مذاکرات هسته‌ای در وین، ترجمه غیر رسمی برنامه جامع اقدام مشترک و ضمائم آن را منتشر کرد و چند روز بعد هم با تصویب قطعنامه 2231 شورای امنیت سازمان ملل متحد، متن ترجمه غیر رسمی این قطعنامه را نیز روی سایت وزارت امور خارجه (http://www.mfa.gov.ir) منتشر کرد.

 

اما حالا، همزمان با شدت گرفتن انتقادات نمایندگان و اعضای کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی از متن ترجمه شده توسط وزارت خارجه و تفاوت آن با متن انگلیسی منتشر شده، تمام ترجمه‌هایی که سایت وزارت امور خارجه منتشر کرده بود، از روی سایت این وزارتخانه حذف شده و کاربران در صورت مراجعه به آنها، فقط با صفحات سفید و خالی مواجه می‌شوند.

 

لازم به ذکر است که تاکنون هیچ گونه ترجمه رسمی از برجام و ضمائم آن توسط وزارت امور خارجه منتشر نشده و فقط همین ترجمه‌های غیر رسمی منتشر شده بود که آن هم از روی سایت وزارت خارجه حذف شده است.

 

گفتنی است، به جای متون ترجمه برجام و ضمائمش و همچنین ترجمه قطعنامه 2231 شورای امنیت سازمان ملل، گزینه لیست اخبار برای مراجعه به اخبار منتشره روی سایت وزارت امور خارجه قرار داده شده است.

 

 

106

 

آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top