|
پنج شنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۹ الخميس ١٨ ذو القعدة ١٤٤١ Thursday, July 9, 2020
کد خبر: 521843
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۴/۰۵/۵ - ۱۳:۵۸
سرمقاله الشرق الاوسط؛
اختلاف تاریخی سران عرب با آمریکا رقم خورد
«اعراب توانستند اختلافات نفتی خود را با آمریکا مسالمت آمیز حل کنند بر خلاف ایران که اختلاف به تحریم نفتی منتهی شد. اعراب سر جمع روزانه 25 میلیون بشکه نفت تولید و به بازار غرب عرضه کنند.»
کمپ دیوید   اختلاف تاریخی سران عرب با آمریکا رقم خورد
به این مطلب امتیاز دهید
100% 0% بازدید

به گزارش سرویس سیاسی جام نیـوز، روزنامه فرامنطقه ای "الشرق الاوسط" نوشت: «بعد از توافق  هسته ای، بسیاری از محافل سیاسی تأکید کردند که آمریکا در هپیمانی با متحدان دیرینه خود عقب کشیده و باید موضع جدی برای این مسئله از سوی اعراب اتخاذ شود.»

 

 

این روزنامه چاپ لندن در ادامه نوشت: «روابط کشورهای عربی با آمریکا یک روابط عادی نیست که با تحولاتی مشابه توافق هسته ای بخواهد از بین برود. روابطی که بر پایه احترام متقابل و رعایت مصالح مشترک در پنج دهه گذشته وجود داشته است.»

 

 

الشرق الاوسط در ادامه افزود: «اعراب توانستند تا اختلافات نفتی خود را با آمریکا مسالمت آمیز حل کنند بر خلاف ایران که اختلاف به تحریم نفتی منتهی شد. اعراب سر جمع روزانه 25 میلیون بشکه نفت تولید و به بازار غرب عرضه کنند.»

 

 

این روزنامه در ادامه افزود: «این در حالی است که ایران با وجود حمایت روسیه و چین روزانه 3میلیون بشکه تولید می کند. در حالی که دومین ذخائر سوخت جهان را دارد. اینها همه به فضل روابط سیاسی خوب اعراب با غرب است و نه صرف روابط تجاری.»

 

 

این روزنامه در ادامه خاطرنشان کرد: «روابط دیرینه حکام عرب با واشنگتن به این سادگی از هم گسستنی نیست. در طول  سالیان دراز، اعراب با آمریکا دوران سیاسی سختی از جمله دوره بعثی ها، حزب ناصری و ایران که تاکنون با آن مواجه اند را در کنار هم گذرانده اند.»

 

 
 الشرق الاوسط در پایان گزارش داد: «اکنون میان آمریکا و کشورهای عربی درباره توافق غرب با ایران اختلافی صورت گرفته که در تاریخ روابط واشنگتن با  اعراب بی سابقه است. ولی به نظر می آید این اختلافات در حد از بین رفتن روابط دو طرف نباشد.»

 

 

 

 

 

512

کلیدواژه ها:
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top