|
شنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۹ السبت ٢٠ ذو القعدة ١٤٤١ Saturday, July 11, 2020
کد خبر: 521862
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۴/۰۵/۵ - ۱۴:۱۰
علی اکبر ولایتی مطرح کرد؛
تقسیم بندی مضحک تروریست ها
رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: به‌خلاف دیدگاه‌ غرب، دولت‌های مرتجع منطقه و آمریکا در تقسیم گروه‌های تروریستی به میانه‌رو و افراطی که بسیار مضحک بوده، تروریست‌ها با هر دیدگاهی تروریست هستند.
دکتر ولایتی تقسیم بندی مضحک تروریست ها
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

به گزارش جام نیوز به نقل از تسنیم، لوان جاگاریان سفیر روسیه روز گذشته با علی اکبر ولایتی رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام در تهران دیدار و در خصوص توسعه روابط دوجانبه و به‌ویژه همکاری‌های منطقه‌ای بحث و تبادل نظر کرد.

 

ولایتی در این دیدار که در مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام برگزار شد، با اشاره به اهمیت و جایگاه منطقه‌ای و بین المللی دو کشور، ضرورت توجه به توسعه روابط همه‌جانبه و بلندمدت را مورد تأکید قرار داد و اظهار داشت: هر دو کشور دارای ظرفیت‌های فراوان و ارزشمندی در منطقه و جهان بوده و می‌توانند در حل و فصل مشکلات منطقه‌ای و بین المللی همکاری‌های جدی را برنامه ریزی و اجرا کنند.

 

وی ادامه داد: البته به‌خلاف برخی دیدگاه‌های دولت‌های غربی، دولت‌های مرتجع منطقه و آمریکا در تقسیم گروه‌های تروریستی به میانه‌رو و افراطی که بسیار مضحک بوده، تروریست با هر دیدگاهی تروریست بوده و تفاوتی میان آنان وجود ندارد و این تقسیم بندی تنها بهانه‌ای برای مبارزه ظاهری با یک گروه در عین حمایت از دیگر گروه‌ها برای ادامه حیات و فعالیت شیطانی گروه‌های افراطی و تکفیری در منطقه است.

 

رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: لذا معتقدیم علاوه بر داعش که مورد حمایت اسرائیل، آمریکا و برخی کشورهای منطقه است، باید با هرگونه افراط گرایی و هر نوع گروه‌های تروریستی مبارزه کرد و با تقسیم آنان نمی‌توان بهانه‌ای برای مبارزه با یک گروه ایجاد و گروه دیگری را از دستور کار مبارزه خارج کرد و بلکه مورد حمایت قرار داد.

 

ولایتی به حضور جمهوری اسلامی ایران و روسیه در برخی کشورهای منطقه اشاره کرد و گفت: همکاری با عراق و سوریه بر اساس درخواست دولت‌های مستقر و قانونی بوده و این در حالی است که برخی کشورهای مرتجع منطقه بدون هیچ دلیل و مجوزی نسبت به آموزش، تجهیز و اعزام گروه‌های تروریستی که امروز شاهدیم از بیش از ٧٠ کشور هستند، در امور داخلی این کشورها مداخله کرده و ملت مظلوم سوریه، عراق و یمن را به خاک و خون می‌کشند. باید برای مبارزه با مصادیق مختلف تروریسم در منطقه چاره اندیشی کرد و جدیت لازم را به کار برد.

 

وی در ادامه تصریح کرد: امروز رئیس جمهور قانونی سوریه حتماً توانمندتر از گذشته و با تأکید بر مواضع محور مقاومت حضور دارد و اغلب کشورهایی که در ژنو یک، دو و ... حضور داشتند، به‌جای راه حل سیاسی مناقشات از تروریست‌ها حمایت کرده‌اند و اگر به همان روش و رویه خود ادامه دهند، نمی‌توان انتظار جدی در مبارزه با داعش و گروه‌های افراطی را شاهد بود و با شکست مواجه خواهد شد.

 

رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام ظرفیت‌ها و منافع دو کشور را برای توسعه هرچه بیشتر روابط مورد تأکید قرار داد و افزود: ایران و روسیه زمینه‌های فراوانی برای توسعه همکاری‌های بلندمدت و همه‌جانبه داشته و بنده هم در دیدار با رئیس جمهور روسیه در این زمینه گفت‌وگو داشته‌ام و بسترها و علاقه‌مندی‌های دو طرف برای تحقق این مهم مهیاست که باید با گام‌های بلندتری برنامه‌ریزی و پیگیری کرد.

 

در ابتدای این دیدار سفیر روسیه گزارشی از همکاری‌های دو کشور ارائه و بر ضرورت همکاری‌های بیش از پیش به‌ویژه در مبارزه با داعش و استفاده از ظرفیت‌های دو طرف تأکید کرد.

 

 

106

 

آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top