|
دوشنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۹ الاثنين ١٥ ذو القعدة ١٤٤١ Monday, July 6, 2020
کد خبر: 521895
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۴/۰۵/۵ - ۱۴:۳۱
عراقچی پس از جلسه‌ای سه ساعته با مدیران خبر صدا و سیما؛
دیپلماسی و رسانه دو بازوی مهم و مکمل در پیشبرد اهداف ملی
سیدعباس عراقچی پس از جلسه‌ای سه ساعته با معاون و مدیران خبر صدا و سیما گفت، دیپلماسی و رسانه دو بازوی مهم و مکمل در پیشبرد اهداف ملی کشورند و در این جلسه همفکری خوبی میان این دو صورت گرفت.
عباس عراقچی دیپلماسی و رسانه دو بازوی مهم و مکمل در پیشبرد اهداف ملی
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

به گزارش سرویس سیاسی جام نیـوز، عضو ارشد تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای کشورمان گفت: صدا و سیما پوشش بسیار گسترده‌ای در زمینه موضوع هسته‌ای داد و تلاش زیادی کرد تا بی‌طرف بماند.

 

سیدعباس عراقچی در مصاحبه با خبرگزاری صدا و سیما افزود:‌ بی‌طرف ماندن در موضوع ملی آسان نیست اما صدا و سیما انعکاس نظرهای موافق و مخالف را به‌درستی انجام داد.


وی گفت: در جامعه ای که در آن چندصدایی هست، انتظارات مختلفی از صدا و سیما وجود دارد و هر طرف ادعا می کند که بی‌طرفی رعایت نشده اما به نظر من صدا و سیما در مجموع عملکرد بسیار خوبی داشته است.


عراقچی با بیان اینکه ممکن است در برخی موارد و بعضی برنامه‌ها مقداری جانب انصاف رعایت نشده باشد، افزود: صدا و سیما در مجموع نقش خود را به خوبی ایفا کرده و روشنگری خوبی را  درباره موضوع هسته ای و مذاکرات و ابعاد مختلف آن در جامعه انجام داده است.


معاون وزیر امور خارجه درباره عملکرد رسانه ملی در مقایسه با رسانه‌های جهان گفت: رسانه‌های جهان هر کدام با اغراض خاصی بحث هسته ای کشورمان را دنبال می‌کنند و طبیعتا صدا و سیما در مقابل این هجمه رسانه‌ای وظیفه مشکلی داشته است.


عراقچی با اشاره به اینکه همه رسانه‌های غربی و امریکایی سعی می‌کنند تا حقایق را به طور دیگری جلوه دهند و به تعبیر مقام معظم رهبری رجزخوانی‌های دولت امریکا را پوشش گسترده دهند، افزود: بدیهی است که نقش صدا و سیما در بیان حقایق و انعکاس آن به مردم در برابر این رجزخوانی‌ها مهم است.


وی گفت: بیش از 10 سال مقاومت مردم در برابر همه سختی‌ها، تحریم‌ها، فشارها و کمبودها امروز ثمر داده و اکنون برنامه هسته‌ای ایران تثبیت شده است و جهان به آن احترام می گذارد و صدا و سیما در بیان دستاوردهای هسته ای نقش خوبی ایفا کرده است.


عراقچی در پاسخ به این سؤال که آیا رسانه ملی در فوتبال یار دوازدهم است یا در این مذاکرات یار خوبی برای تیم مذاکره‌کننده و دستگاه دیپلماسی بوده است، تصریح کرد: ‌البته بعضی‌ها شاکی هستند که گاهی اوقات ممکن است گل به خودی زده باشد اما نه، فکر می کنم صدا و سیما در همه صحنه ها یار و یاور ما بوده است و واقعا از همه همکاران شما در شبکه های مختلف که در این مدت مذاکرات هسته‌ای را به خوبی پوشش دادند، تشکر می کنم.


سیدعباس عراقچی پس از جلسه‌ای سه ساعته با معاون و مدیران خبر صدا و سیما، آن را مفید و بسیار خوب دانست و گفت: دیپلماسی و رسانه دو بازوی مهم و مکمل در پیشبرد اهداف ملی کشورند و در این جلسه همفکری خوبی میان این دو صورت گرفت.وی با بیان اینکه در میان رسانه‌ها صدا و سیما جایگاه اصلی و ویژه دارد، افزود: امیدوارم همکاری و همیاری دیپلماسی و رسانه‌ای با صدا و سیما با قوت کامل پیش رود.


عراقچی در پاسخ به سوالی درباره کیفیت برداشته شدن تحریم سوئیفت نیز گفت: تکلیف این موضوع به طور کامل در جمع بندی مذاکرات هسته ای روشن شده است.

 


وی افزود: سوئیفت تحریمی علیه ایران و اتباع ایرانی نیست، بلکه شرکت خصوصی است که کار تبادل ایمن بانکی را انجام می دهد اما کسانی که نامشان در فهرست تحریم شورای امنیت یا اروپا و امریکا بوده است از خدمات سوئیفت محروم شدند.عراقچی گفت: خروج اسامی این افراد از فهرست تحریم و ارائه خدمات سوئیفت در دو مرحله انجام می شود و در نوبت نخست 800 نهاد، ارگان و فرد ایرانی طبق برنامه اجرای توافق و در روز اجرا از این فهرست خارج خواهند شد.معاون وزیر امور خارجه افزود: تعدادی معدودی از افراد که در فهرست‌های تحریم باقی می‌مانند از دریافت خدمات سوئیفت محروم می شوند که امر فوق العاده‌ای نیست.عراقچی گفت: اکنون هیچ تحریم سوئیفت علیه ما نیست.

 

121

آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top