|
پنج شنبه ۱۲ تیر ۱۳۹۹ الخميس ١١ ذو القعدة ١٤٤١ Thursday, July 2, 2020
کد خبر: 521937
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۴/۰۵/۵ - ۱۴:۵۶
نگاهی به کتاب «عقب‌نشینی ممنوع»
انتشارکتابی که به مذاق بسیاری خوش نیامد
امروز که جمع‌بندی مذاکرات هسته‌ای صورت گرفته بد نیست نگاهی به کتاب «عقب نشینی ممنوع» انداخته شود تا مواضع رهبری در طول مذاکرات هسته‌ای باخوانی شود.
کتاب عقب نشینی ممنوع انتشارکتابی که به مذاق بسیاری خوش نیامد
به این مطلب امتیاز دهید
100% 0% بازدید

به گزارش سرویس فرهنگی جام نیوز، «عقب نشینی ممنوع» عنوان کتابی است که در آن بررسی نظرات رهبر حکیم انقلاب اسلامی در باب مذاکرات هسته‌ای از مرداد 92 تا اسفند 93 است که مرحوم حجت‌الاسلام مهدی مطلبی آن را تدوین کرده و موسسه شهید کاظمی منتشر کرده است.

 

این کتاب که در آن با توجه به ترتیب زمان بیانات رهبری آورده شده مواضع ایشان پیرامون مسله هسته‌ای مطرح شده است.

 

این کتاب از سوی فردی تدوین شده که در حوزه مسائله هسته‌ای فعالیت بسیاری انجام داده بود و این کتاب یکی از جمله کارهای او بوده که منتشر شده است.

 

وی در این کتاب که به مذاق بسیاری خوش نیامده بود هیچ تحلیل و سخنی از خود نیاورده و تنها به بیانات رهبر معظم انقلاب اکتفا کرده بود و آنها در یک مجلد گردآورده بود.

 

سخنانی که بسیاری آن را نصب‌العین خود می‌دانند اما در عمل این طور نبود و گوشزد کردن آن به واسطه یک کتاب برای آنها گران آمده بود.

 

وی در انتهای کتاب یک پاراگراف تحت عنوان جمع‌بندی آورده بود که بعد از آن دوباره به بیانات رهبر انقلاب ارجاع داده بود.

 

در بخشی از متن انتهایی کتاب آمده است: «آنچه گذشت مروری بود گذرا بر نظرات و مواضع مقام معظم رهبری در باب مذاکرات هسته‌ای، گذشته از نظرات صریحی که ایشان در باب مباحث مختلف مربوط به این مذاکرات ابراز داشته بودند دیگر جای هیچ شک و ابهامی درباره مواضع ایشان باقی نمی‌ماند...»

 

 

وی در ادامه همین متن بخش‌هایی از سخنان رهبری پیرامون موضع‌گیری افراد مختلف در ارتباط با اتفاقات را نقل کرده بود که بخشی از آن به این شرح است: «این جور نیست که شما باید منتظر بمانید که ببینید رهبری در باره فلان شخص یا فلان حرکت یا فلان عمل یا فلان سیاست چه موضعی اتخاد می‌کند که براساس آن شما هم موضع‌گیر کنید؛ نه، اینکه کارها را قفل خواهد کرد ... شما هم وظایفی دارید به صحنه نگاه کنید، تصمیم‌گیری کنید اما معیار عبارت باشد از تقوا.»

 

 

حالا امروز که جمع‌بندی مذارکات هسته‌ای صورت گرفته بد نیست نگاهی به کتاب «عقب نشینی ممنوع» انداخته شود تا مواضع رهبری در طول مذاکرات هسته‌ای باخوانی شود تا امروز افراد در نتیجه‌گیری از جمع‌بندی نهایی در قیاس با مواضع معظم‌له دچار انحارف نشوند.

 

 

این کتاب از سوی موسسه شهید کاظمی با قیمت 5 هزار تومان روانه بازار کتاب شده و علاقه‌مندان می‌توانند آن را از طریق فروشگاه اینترنتی «من و کتاب» تهیه کنند.

 

 

فارس

 

کلیدواژه ها:
پربیننده سرویس آر اس اس ادامه
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
داغ شده های سرویس آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top