|
شنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۹ السبت ١٨ ذو الحجّة ١٤٤١ Saturday, August 8, 2020
کد خبر: 524381
نظرات: 2
تاریخ مخابره : ۱۳۹۴/۰۵/۷ - ۱۸:۴۹
«فرش قرمز» تجمع خیابانی نبود؛
واکنش به لغو نمایش «چند قطره خون»
رئیس فرهنگسرای انقلاب درمورد لغو نمایش مستند «چند قطره خون» که به بررسی پرونده فروش فاکتورهای خونی آلوده می‌پردازد گفت: ای‌کاش در تصمیم‌گیری‌ها مرزی بین این دو قائل شوند که اکران یک مستند با تجمع خیابانی متفاوت است.
فرش قرمز  واکنش به لغو نمایش «چند قطره خون»
به این مطلب امتیاز دهید
80% 20% بازدید

به گزارش سرویس فرهنگی جام نیوز، باشگاه مستند فرهنگسرای انقلاب، کارخودش را با هدف نقد و بررسی آثار مستندسینمایی از شهریور سال گذشته شروع کرد. بعدازظهر امروز قرار بود، فرهنگسرای انقلاب مستند «چند قطره خون» ساخته نوید نامور را تحت عنوان برنامه «فرش قرمز» نمایش دهد.

 

«چندقطره خون» ساخته نوید نامور به بررسی پرونده فروش فاکتورهای خونی آلوده، ورود بیماری ایدز به کشور و روند پی‌گیری حقوقی آن می‌پردازد. خانواده قربانیان به صورت نمادین از لوران فابیوس، وزیر امورخارجه فرانسه و از عاملان اصلی فروش فاکتورهای آلوده خونی به کشور، برای شرکت در این جلسه و پاسخ به پرسش های مطرح شده در این مستند دعوت کرده بودند.

 

 

لوران فابیوس وزیر امورخارجه فرانسه صبح امروز به تهران آمد.

 

صبح امروز هم طی اطلاعیه اعلام شد که برنامه «فرش قرمز» فرهنگسرای انقلاب و نمایش مستند «چند قطره خون» لغو شد.

 

رئیس فرهنگسرای انقلاب اسلامی در این باره گفت: مستند «چندقطره خون» پرونده فروش فاکتورهای خونی آلوده، ورود بیماری ایدز به کشور و روند پی گیری حقوقی آن را بررسی میکند. نمایش این مستند و همزمانی آن با ورود لوران فابیوس به کشور شکل نمادینی داشت چون فابیوس وزیر امورخارجه فرانسه از عاملان اصلی فروش فاکتورهای آلوده خونی به کشور است.

 

 

وی  اضافه کرد: ساعت یک و نیم بعد ازظهر امروز قرار بود این فیلم با حضور کارگردان نمایش داده و بررسی شود. اما از صبح امروز نهادهای قانونی به فرهنگسرا مراجعه کردند و از ما خواستند برنامه نمایش مستند «چند قطره خون» لغو شود. ما هم خودمان را ملزم به اجرای دستور می‌دانستیم و برنامه نمایش مستند لغو شد.

 

رئیس فرهنگسرای انقلاب اسلامی در تکمیل صحبت‌هایش تاکید کرد: ما بر مبنای تاکیدات رهبرمعظم انقلاب به جریانهای دانشجویی در ماه رمضان دو سال قبل، موافق رفتارهای فراقانونی و احساسی توسط جریانهای انقلابی نیستیم. اما کاری که می‌خواستیم انجام دهیم فارغ از اقدامات فراقانونی و ساختارشکن بود.

 

 

وی ادامه داد: ما می‌خواستیم این مستند در یک فضای منطقی و فرهنگی دیده و در مورد آن حرف زده شود. نهادهای قانونی لازم است که در برخورد با برنامه های اینچنین با سعه صدر بیشتر عمل کنند.

 

 

رئیس فرهنگسرای انقلاب اسلامی در آخر گفت: ای کاش نهاد های قانونی سعه صدر بیشتری داشتند تا مستند «چند قطره خون» در فضایی آرام، منطقی و البته فرهنگی نمایش داده می‌شد. ما تابع قانون هستیم و به توصیه نهادهای قانونی عمل می‌کنیم اما ای‌کاش در تصمیم‌گیری‌ها مرزی بین این دو قائل شوند که اکران یک مستند با تجمع خیابانی خیلی متفاوت است. چون مخاطبش و پیامی که می‌دهد هم تفاوت دارد ضمن اینکه اختلالی هم بر نظم و امنیت کشور نخواهد داشت.

 

 

تسنیم

 

کلیدواژه ها:
مشاهده نظرات
شما در حال پاسخگویی به نظر زیر می باشید:

نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:

مشاهده سایر نظرات

پربیننده سرویس آر اس اس ادامه
پربیننده جام آر اس اس ادامه
پربیننده های امروز آر اس اس ادامه
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
داغ شده های سرویس آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top