خبرخوان جام نیوز
|
چهارشنبه ۱ آبان ۱۳۹۸ الأربعاء ٢٣ صفر ١٤٤١ Wednesday, October 23, 2019
کد خبر: 535147
نظرات: 26
تاریخ مخابره : ۱۳۹۴/۰۵/۱۸ - ۱۴:۱۴
جنتی:
نظر فقهی مراجع برای خودشان و مقلدانشان قابل احترام است/ رستاخیز در اولین فرصت اکران می شود
وزیر ارشاد در پاسخ به این سوال که وزارت ارشاد چه برنامه‌ای برای اکران فیلم رستاخیز دارد، گفت: در این زمینه با برخی مراجع حرف زدیم و کارگردان این فیلم نیز فیلم را در قم و در بیوت برخی از مراجع نمایش داد. اصلاحات مد نظر آنها به عمل آمد اما برخی مراجع نظرات فقهی خاصی دارند و نظرات فقهی هم قابل تغییر نیست و نمی‌توان با مذاکره یا گفت‌وگو آنها را حل کرد.
. نظر فقهی مراجع برای خودشان و مقلدانشان قابل احترام است/ رستاخیز در اولین فرصت اکران می شود
به این مطلب امتیاز دهید
100% 0% بازدید

به گزارش سرویس سیاسی جام نیـوز، علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی صبح امروز در حاشیه اجلاس سراسری مدیران ارشاد استانی در جمع خبرنگاران حاضر شد و در پاسخ به پرسش خبرنگاری مبنی بر اینکه دو سال از فعالیت دولت می‌گذرد اما هنوز از حضور رئیس جمهور در شورای عالی سینما خبری نیست، گفت: تنها شورای عالی سینما نیست که از حضور رئیس جمهور بی‌بهره مانده است بلکه در شورای حج و زیارت نیز نتوانسته‌ایم از حضور وی بهره ببریم.

 

وی ادامه داد: در بیست و چند ماه گذشته وقت قابل توجه دولت به مسائل هسته‌ای گذشته است طبیعتا رئیس جمهور نمی‌توانست این جلسات را تشکیل دهد. امیدواریم با این جمع‌بندی که انجام شده است ایشان فراغت بیشتری داشته باشد و جلسات به طور منظم تشکیل شود.

 

جنتی در پاسخ به سوالی مبنی بر لغو مجوز تعلیق فعالیت‌ بی بی سی در ایران گفت: ما مجوزی برای اینکه بی بی سی جهانی دفتری در تهران داشته باشد ندادیم اما مانند سایر شبکه‌های رسانه‌ای همچون سی ان ان که متعلق به آمریکاست و خبرنگاران آنها برای تهیه گزارش از ایران مجوز می‌گیرند آن هم کمیسیونی دارد مرکب از وزارت ارشاد، وزارت خارجه و وزارت اطلاعات که بررسی‌های همه‌جانبه‌ای را انجام می‌دهند تا مثلا یک گروه خبری یا یک گروه تولیدی به کشور آمده و ظرف تنها چند روز فعالیت کنند.

 

وزیر ارشاد ادامه داد: ویزای این افراد نیز ویزای خاصی است توریستی نیست که بتوانند یک ماه در ایران بمانند بلکه 3 روز یا حداکثر 10 روزه صادر می‌شود. مجوزی که به شبکه بی بی سی جهانی داده شده است برای تهیه یک خبر است که یک گروه خبری از آنها به ایران می‌آیند. بنابراین ما مجوز به یک گروه از خبرنگاران بی بی سی برای فعالیت چند روزه در ایران داده‌ایم.

 

وی همچنین در پاسخ به این پرسش که وزارت ارشاد در شرایط پساتحریم چه برنامه‌هایی را در دستور کار خود قرار می‌دهد گفت: یکی از کارهایی که باید انجام شود این است که مطالبات مردم را پس از رفع تحریم در حد معقول نگه داریم به طوریکه در جامعه تصور نشود جمع‌بندی که با غرب انجام داده‌ایم همه مشکلات را برطرف می‌کند و دیگر هیچ مشکلی در کشور نخواهیم داشت به هر حال اقتصاد ما بیمار است و در طول سالیان گذشته بسیاری از فعالیت‌های تجاری ما معوق مانده است. بیکاری مشکل اساسی است، تورمی که موجود است و سایر مشکلات چیزی نیست که ظرف یک شب یا یک ماه بتوان آن را برطرف کرد. برخی تصور می‌کنند اکنون که ما درها را باز کرده‌ایم همه مشکلات کشور حل می‌شود.

 

جنتی گفت: ما از وزارت ارشاد و از طریق رسانه‌هایی که در اختیار داریم وظیفه داریم که مطالبات مردم را در حد معقول نگه داریم و در مقابل ریشه مشکلات را مشخص کنیم. برخی از این مشکلات مربوط به تحریم‌ها بود و بخش دیگری مربوط به ماهیت اقتصادی کشور است.

 

وزیر ارشاد همچنین در پاسخ به این سوال که وزارت ارشاد چه برنامه‌ای برای اکران فیلم رستاخیز دارد، گفت: ما ملاحظاتی داشتیم. یکی از ملاحظات این بود که نظرات مراجع عظام مورد توجه قرار گیرد. در این زمینه با برخی مراجع حرف زدیم و کارگردان این فیلم نیز فیلم را در قم و در بیوت برخی از مراجع نمایش داد. اصلاحات مد نظر آنها به عمل آمد اما برخی مراجع نظرات فقهی خاصی دارند و نظرات فقهی هم قابل تغییر نیست و نمی‌توان با مذاکره یا گفت‌وگو آنها را حل کرد.

 

وی ادامه داد: ما به دنبال این هستیم که هم فیلم در اولین فرصت اکران شود و هم به نوعی مراجعی که مخالفتی دارند را قانع کنیم که اگر نظر فقهی دارند این نظر فقهی برای خودشان و مقلدانشان مورد احترام است. بنابراین اجازه دهند فیلم به نحو مطلوب برای علاقه‌مندان منتشر شود.

 

جنتی با ابراز حمایت خود از تولید و اکران فیلم رستاخیز گفت: فیلم رستاخیز تنها فیلمی است که من بیشترین کمک را در دوران تولید و پس از تولید نسبت به آن داشته‌ام. هم از نظر مکاتبه با دستگاه‌های مختلف و هم پیش خرید سی‌دی‌های فیلم برای کارکنان دولت که به نوعی بتوان از این طریق به کارگردان و تهیه‌کننده آن کمک کرد.

 

وزیر ارشاد در پایان فیلم رستاخیز را فیلمی ارزشی درباره واقعه عاشورا دانست و اظهار امیدواری کرد در اولین فرصت این فیلم اکران شود. / تسنیم

 

202

کلیدواژه ها:
مشاهده نظرات

هیچیدنگم بهتره فکرکنم

پاسخ

۰

۰

فیلم ویاهر چیز دیگری مانند همه انچه که در زندگی انسان میتواند میتواند مورد توجه قرارگیرد میتواند مورد نظرهای متفاوت نیز باشد واین طبیعی است که هرکس ازدیدگاهی انرا نظاره میکند وشمانمیتوانید نظرگاه حتی کودکی را باکودک دیگر مشابه بدانید انسانها متفاوتند وبرداشتها مختلف اما دیدگاه دینی وعلمی مسائل تفاوت پیدا میکند که دیگر نظر شخصی نیست که کسی بگوید هنر است .یا چرا دین نظر دارد یا از اظهار نظرهای بزرگان دینی خسته شدیم یا اینکه ما تقلید نمیکنیم یا اینکه دین را ازقران میفهمیم ویا جسارت به این وان ...مقداری خلاف اخلاق وغیر منطقی است بزرگان هرجامعه معلمان ان هستند وبزرگان دینی جانشینان پیامبران هستند ونظرگاه انها شخصی نیست که بتوان محکوم کردویا شخصی دانست زیرا تخصصی است مانند هر رشته علمی وتخصصی دیگر وبرهمین اساس پورالیسم دینی نمیتواند منطقی باشد بنابراین جادارد اظهار نظرهای مفید ومنطقی و ادیبانه بمنظر گزارده شود ....

پاسخ

۱

۰

خسته شدیم از بس علما در مورد هر چیزی نظر دادن

پاسخ

۰

۲

از حضرت ابوالفضل س خجالت بکشید

پاسخ

۲

۱

ایشالا خود حضرت عباس بزنه تو کمرتون اگه فیلم اکران بشه.
یا حسین

پاسخ

۴

۳

۳

۲

دمش گرم جنتی
حالا این خوبه مثلا بحث ربط داره به علما و ظاهرا در حوزه تخصیصشون هست
اما من نفهمیدم اظهار نظر در مورد پهنای باند وبسیاری دیگه مواردی از این دست به کدام درس حوزه ربط داره؟

پاسخ

۷

۲۰

اکران این فیلم به کل حرام است وتماشایش نیز حرام است

پاسخ

۱۹

۱۲

شما در حال پاسخگویی به نظر زیر می باشید:

نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:

مشاهده سایر نظرات

آخرین اخبار جام
آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما ارسال مطلب RSS نسخه متنی آرشیو
Top