خبرخوان جام نیوز
|
سه شنبه ۱ بهمن ۱۳۹۸ الثلاثاء ٢٥ جمادى الأولى ١٤٤١ Tuesday, January 21, 2020
کد خبر: 569335
نظرات: 1
تاریخ مخابره : ۱۳۹۴/۰۶/۲۲ - ۲۳:۰۰
متهم به 20 فقره زورگيري اعتراف كرد؛
دستگيری زورگير معروف جنوب پايتخت
زورگير معروفي به نام علي افغان هنگام زورگيري در جنوب پايتخت در دام مردم گرفتار شد.
دستگیر 
دستگيری زورگير معروف جنوب پايتخت
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

به گزارش سرویس حوادث جام نیوز، ساعت 13 روز دوشنبه 26 مردادماه امسال مأموران كلانتري 159 بي‌سيم در جريان دستگيري پسر جوان زورگيري قرار گرفتند. بعد از آن بود كه مأموران پليس در محل حادثه حوالي ميدان شوش حاضر شدند.

 

بررسي‌ها نشان داد لحظاتي قبل پسر جوان افغاني هنگام زورگيري از مردي، از سوي رهگذران دستگير شده است. شاكي گفت: داخل خودروام نشسته بودم كه تلفن همراهم زنگ خورد. وقتي شروع به حرف زدن كردم متهم با موتورسيكلت كنارم توقف كرد.

 

او ناگهان افشانه اشك‌آوري را به صورتم پاشيد و گوشي گرانقيمتم را از دستم قاپيد و با موتورسيكلت از محل گريخت. پس از اين، در حالي كه چشمانم از شدت سوزش باز نمي‌شد با داد و فرياد درخواست كمك كردم كه رهگذران موفق شدند سارق موتورسوار را دستگير كنند. پس از طرح اين شكايت متهم به دستور قاضي عموزاد بازپرس شعبه 4 دادسراي ناحيه 34 براي تحقيقات در اختيار مأموران پليس قرار گرفت.

 

متهم در بازجويي مدعي شد براي اولين‌بار است كه دست به زورگيري زده است اما بررسي‌ها نشان داد وي از زورگيران حرفه‌اي به نام علي افغان و از مدت‌ها قبل به جرم زورگيري از شهروندان تحت تعقيب مأموران پليس است.

 

مأموران همچنين در تحقيقات خود با 20 شكايت زورگيري از علي افغان روبه‌رو شدند كه در كلانتري‌هاي جنوب پايتخت طرح شده بود.
يكي از شاكيان پس از شناسايي متهم گفت: روز 18 خردادماه از محل كارم در حوالي خيابان وحدت اسلامي در حال برگشت به خانه بودم كه مرد موتورسواري به من نزديك شد و راه را بر من سد كرد.

 

وي چاقويي از جيبش بيرون آورد و تهديد كرد تلفن همراه و كيف پولم را به او بدهم. من كه از ترس دست و پايم به شدت مي‌لرزيد، مجبور شدم تلفن همراه و كيفم را كه 500 هزار تومان پول نقد داشت به او بدهم. پسر زورگير بعد از اين سوار موتورسيكلت شد و به سرعت گريخت.


مرد جوان ديگري در شكايت از پسر زورگير گفت: عصر روز 12 تير ماه امسال در بلوار ابوذر در حال حركت بودم كه تلفن همراهم زنگ خورد. لحظاتي بعد كه در حال حرف زدن بودم، اين متهم با موتورسيكلت جلوي مرا گرفت و با تهديد چاقو گوشي گرانقيمتم به علاوه مبلغ 200 هزار تومان پول نقدي كه همراه داشتم از من به زور گرفت و با موتورسيكلت از محل فرار كرد.


شاكي ديگري گفت: روز 27 مردادماه امسال به بانكي در حوالي ميدان خراسان رفتم و مبلغ 2 ميليون تومان از حسابم برداشت كردم. پس از اين با موتورسيكلتم به طرف خانه‌ام به راه افتادم كه در نزديكي محله خاوران موتورسيكلتم خراب شد و مجبور شدم كنار خيابان توقف كنم.


سپس با تلفن شماره يكي از دوستانم را گرفتم كه اين متهم با موتورسيكلت كنارم توقف كرد و با چاقو به من حمله و تهديد كرد تلفن همراه و 2 ميليون پولي كه همراه داشتم، تحويل او بدهم كه از ترس به خواسته‌اش عمل كردم.

 

روزنامه جوان نوشت، متهم در بازجويي‌ها وقتي با مدارك و شواهد روبه‌رو شد به 20 فقره زورگيري اعتراف كرد. وي گفت: من كفاش بودم تا اينكه معتاد به مواد مخدر شدم. به همين دليل صاحب كفاشي مرا از كار اخراج كرد. حدود چهار ماه است كه به خاطر پول مواد زورگيري مي‌كنم تا اينكه از سوي مردم دستگير شدم. متهم به دستور قاضي عموزاد براي تحقيقات بيشتر در اختيار كارآگاهان پليس آگاهي قرار گرفت.
 

 

2007

 

کلیدواژه ها:
مشاهده نظرات

فقط اعدام

پاسخ

۰

۰

شما در حال پاسخگویی به نظر زیر می باشید:

نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:

مشاهده سایر نظرات

پربیننده سرویس
آر اس اس ادامه
آخرین اخبار جام
آر اس اس ادامه
داغ شده های سرویس
آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما ارسال مطلب RSS نسخه متنی آرشیو
Top