خبرخوان جام نیوز
|
پنج شنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۸ الخميس ٢٣ ربيع الأوّل ١٤٤١ Thursday, November 21, 2019
کد خبر: 571718
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۴/۰۶/۲۴ - ۱۱:۰۱
رئیس جمهور:
بزرگ‌ترین دستاورد انقلاب اسلامی، نظام جمهوری اسلامی بود
رئیس جمهور گفت: سپاه پاسداران و سایر نیروهای مسلح پس از پیروزی انقلاب در مقاطع مختلف، مسئولیت‌های بسیار بزرگ و سنگینی در راه حفظ انقلاب و دستاوردهای انقلاب، استقلال نظام جمهوری اسلامی و تمامیت ارضی بر عهده داشته‌اند.
حسن روحانی بزرگ‌ترین دستاورد  انقلاب اسلامی، نظام جمهوری اسلامی بود
به این مطلب امتیاز دهید
50% 50% بازدید

به گزارش جام نیوز به نقل از خبرگزاری صداوسیما، دکتر روحانی در بیست و یکمین مجمع سراسری فرماندهان و مسئولان سپاه پاسداران با اشاره به سالروز دفاع مقدس و همچنین تشکیل سه نیروی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی افزود: هرگاه همه با هم و در کنار هم بودیم وحدت و یکپارچگی را  در سایه نظام و فرامین رهبری، قانون اساسی و قانون انجام داده‌، پیروز و موفق بوده و دشمن را به شکست و عقب نشینی وادار کرده‌ایم.

 

رئیس جمهور با اشاره به وظایف نیروهای مسلح و سپاه به عنوان نگاهبانان دستاوردهای انقلاب گفت: این وظیفه برعهده نمایندگان نیز گذاشته شده است و آنها در قسم‌نامه خود به این وظیفه مهم قسم یاد می کنند؛ همچنین برای شورای عالی امنیت ملی نیز بیان شده است.

 

رئیس جمهور افزود: شورای عالی امنیت ملی برای پاسداری از انقلاب، نظام و حفظ تمامیت ارضی تشکیل شده، شبیه همین وظیفه نیز  برای ارتش آمده است، طبق قانون اساسی استقلال نظام و تمامیت ارضی جمهوری اسلامی معنا شده است، این وظیفه فقط بر یک نهاد نیست بلکه همه نهادها وظایف خاص و عامی هم دارند.

 

روحانی تأکید کرد: همه باید در کنار هم باشیم، همکار باشیم و هم‌افزایی داشته باشیم و خود را جدا از دیگران ندانیم.

 

وی افزود: بزرگ‌ترین دستاورد  انقلاب اسلامی، نظام جمهوری اسلامی بود نمی توانیم بین انقلاب و نظام فاصله ایجاد کنیم.

 

رئیس جمهور با اشاره به سخنان امام خمینی (ره) مبنی بر اینکه حفظ نظام اوجب واجبات است، گفت: انقلاب اسلامی از نظام جمهوری اسلامی جدا نیست، دو مسیر درست نکنیم یک مسیر انقلاب اسلامی و یک مسیر نظام جمهوری اسلامی؛ نظام جمهوری اسلامی محصول انقلاب اسلامی است، انقلاب در دل خود  شعار استقلال، آ‌زادی و جمهوری اسلامی دارد.

 

آقای روحانی افزود: امام حکومت اسلامی را به نظام جمهوری اسلامی تفسیر کردند و شعارشان هم نه شرقی، نه غربی، جمهوری اسلامی بود.

 

وی گفت: استقلال با تمام معنای وسیعش؛ ما قدم به قدم این هدف را تکمیل کردیم. اگر فکر کنیم که به استقلال  100 درصد رسیده‌ایم که البته در معنای سیاسی‌اش به این هدف دست یافته‌ایم،  اگر چه در ابعاد علمی و اقتصادی دارای استقلال هستیم  اما باید برای تحکیم آن قدم های بیشتری برداریم.

 

رئیس جمهور افزود: استقلال به آن معنا که دیروز یک سفارتخانه و یک سفیر تصمیم می گرفت و یا ابرقدرتی برای سرنوشت ما تصمیم می گرفت و یا یک حاکم مستبد، مزدور برای ما تصمیم می‌گرفت یا یک مجلس شورای ملی غیرمنتخب برای ما تصمیم می‌گرفت، آن صحنه به طور کامل از بین رفته است، دیگر هیچ قدرت و ابرقدرتی امروز نیست که برای مسیر نظام تصمیم بگیرد نه قادر است تصمیم بگیرد و نه اجازه خواهیم داد که او برای ما تصمیم بگیرد.

 

 

106

 

پربیننده سرویس
آر اس اس ادامه
پربیننده جام
آر اس اس ادامه
پربیننده های امروز
آر اس اس ادامه
آخرین اخبار جام
آر اس اس ادامه
داغ شده های سرویس
آر اس اس ادامه
داغ شده های جام نیوز
آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما ارسال مطلب RSS نسخه متنی آرشیو
Top