خبرخوان جام نیوز
|
یکشنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۸ الأحد ١٠ ربيع الثاني ١٤٤١ Sunday, December 8, 2019
کد خبر: 571745
نظرات: 9
تاریخ مخابره : ۱۳۹۴/۰۶/۲۴ - ۱۱:۲۰
اولیایی؛
من هم روزنامه آن 8 گل را دیده ام / این کری خوانی ها برای فتح الله زاده و عابدینی زشت است
مدیرعامل و عضو سابق هیات مدیره باشگاه استقلال گفت: «برای مدیران باشگاهی مثل آقای فتح الله زاده و آقای عابدینی زشت است که مثل یک هوادار برای هم کری‌خوانی کنند.»
کاظم اولیایی  من هم روزنامه آن 8 گل را دیده ام / این کری خوانی ها برای فتح الله زاده و عابدینی زشت است
به این مطلب امتیاز دهید
0% 100% بازدید

به گزارش سرویس ورزشی جام نیـوز، کاظم اولیایی بدون اینکه اصراری بر وجود دربی 8‌ تایی داشته باشد، می‌گوید قبلا چیزی در این باره شنیده و یک تکه روزنامه هم از این بازی را به او نشان داده بودند.

 

البته وی معتقد است وارد شدن به چنین بحث‌هایی که فقط به درد محافل هواداری و سکوها می‌خورد، از مدیران فوتبال پذیرفته نیست. به اعتقاد او اینکه استقلال 8 گل به پرسپولیس زده یا نزده باشد دردی از این تیم دوا نمی‌کند و شکوه گذشته را به آبی‌ها برنمی‌گرداند.

 

اظهارات اولیایی را در ادامه می خوانید:

 

* باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس از سوی دولت به عنوان بنگاه‌های فرهنگی معرفی شدند تا از ردیف واگذاری خارج شوند. اما مشکلات مالی آنها همچنان پابرجاست و دولت بودجه‌ای برایشان در نظر نگرفته و پول چندانی به آنها پرداخت نکرده است؟!

- امسال بودجه فرهنگی دولت 612 هزار میلیارد تومان است که مجلس آن را تصویب کرده است. باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس که حالا یک مقوله فرهنگی محسوب می‌شوند، باید از این بودجه بهره‌مند شوند. تا به امروز دولت‌ها از استقلال و پرسپولیس بهره‌برداری کردند، حالا باید آنها را بازسازی کرد و تحویل ورزش کشور داد. باید از اعتبارات فرهنگی مصوب ردیف بودجه‌ای هم برای استقلال و پرسپولیس در نظر گرفته شود. روش مدیریت دو باشگاه هم باید به صورت هیات امنایی باشد. حالا این دو باشگاه موسسه‌های عمومی غیردولتی محسوب می‌شوند.

 

* این دو باشگاه برای یک فصل به چقدر بودجه دولتی نیاز دارند؟

- اگر دولت به هرکدام 10 میلیارد تومان بودجه اختصاص دهد، خودشان هم به راحتی می‌توانند از طریق اسپانسر و تبلیغات محیطی 10 میلیارد دیگر تامین کنند. برای اداره استقلال و پرسپولیس 20 میلیارد تومان در یک فصل کافی است.

 

* راستی شما درباره دربی که تاج 8 گل به پرسپولیس زده و به تازگی توسط فتح الله زاده مطرح شده اطلاع داشتید یا چیزی شنیده بودید؟

- من هم شنیدم یک بازی تدارکاتی در اواسط دهه 40 بود که در آن تاج 8 گل به پرسپولیس می‌زند. چند وقت پیش یک تکه روزنامه قدیمی هم در این خصوص به من نشان دادند اما من اصراری ندارم که بگویم این بازی بوده یا نبوده. حرف من این است که دوستان ما از جمله آقای فتح الله زاده جای پرداختن به این قبیل کری‌های هواداری که به درد سکوها و تماشاگران می‌خورد، باید برای اداره باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس طرح و برنامه بدهند. استقلال یا همان تاج در سال 1347 که به ثبت رسید، در 26 رشته ورزشی فعالیت داشت که در 22 رشته آن قهرمان بود یا 64 شعبه داشت که 3 یا 4 شعبه آن خارج از کشور بود. ما داریم راجع به چنین باشگاهی صحبت می‌کنیم. پرداختن به این بحث‌های پیش پا افتاده‌ای چنین باشگاه بزرگی را کوچک می‌کند. جای اینکه ببینیم در بازی 40 سال پیش 6 یا 8 گل زدیم باید دنبال این موضوع باشیم که چرا باشگاهی به آن بزرگی به این حال و روز افتاده که فقط در رشته فوتبال فعال است. برای مدیران ما زشت است که مانند یک هوادار کری‌خوانی کنند. حالا 6 تا یا 8 تا زدیم یا نزدیم. فوتبال است دیگر. تیم‌های بزرگ دنیا در یک بازی چند گل خوردند یا چند گل زدند مگر کسی به آنها اهمیت می‌دهد. چرا اینها در سطح هواداران خوب است و باعث نشاط و شادی آنها می‌شود، برای مدیران باشگاهی مثل آقای فتح الله زاده و آقای عابدینی زشت است که مثل یک هوادار برای هم کری‌خوانی کنند. مدیران ما باید بگویند چرا زمین دیهیم در نظام‌آباد که از زمین‌های اصلی تاج بود، امروز خرابه و خاکی است. ما مدیران فوتبالی باید نگران این چیزها باشیم. نگران این باشیم که طرح جامع باشگاه‌داری دارد در مجلس خاک می‌خورد. اینکه 6 تا زدیم و 8 تا زدیم، از مدیران پذیرفته نیست. این حرف‌ها در حد سکوها و محفل‌های هواداری است. مدیران ما نباید وارد این بحث‌ها شوند. این حرف‌ها در سطح مدیریتی برای این فوتبال مهم است. این‌گونه کری‌خوانی‌ها از امثال فتح الله زاده و عابدینی پذیرفته نیست. حالا مثلا تاج 8 تا به پرسپولیس زده باشد، مگر پرسپولیس 6 تا زد چیزی شد و جز برای کری‌خوانی هواداری به درد دیگری خورد که مثلا اگر تاج 8 تا زده باشد، چیزی به استقلال اضافه شود.

روزنامه گل

109

مشاهده نظرات

اين نتيجه فعاليت مديراني مثل جنابعالي است

پاسخ

۵

۶

زر نزن سیب زمینی

پاسخ

۸

۱۰

۰

۰

شما در حال پاسخگویی به نظر زیر می باشید:

نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:

مشاهده سایر نظرات

آخرین اخبار جام
آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما ارسال مطلب RSS نسخه متنی آرشیو
Top