خبرخوان جام نیوز
|
یکشنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۸ الأحد ١٩ ربيع الأوّل ١٤٤١ Sunday, November 17, 2019
کد خبر: 571885
نظرات: 5
تاریخ مخابره : ۱۳۹۴/۰۶/۲۴ - ۱۲:۰۸
رامبد رقیب جدی عادل؛
ریزش مخاطبان برنامه 90 به خاطر خندوانه؟ / فردوسی پور: بعید می دانم!
عده ای می گویند ریزش مخاطبان 90 ربطی به خندوانه ندارد چون برنامه عادل مدتی است که یکنواخت شده و جذابیت سابق را حداقل برای مخاطبان جدید ندارد.
عادل فردوسی پور ریزش مخاطبان برنامه 90 به خاطر خندوانه؟ / فردوسی پور: بعید می دانم!
به این مطلب امتیاز دهید
60% 40% بازدید

به گزارش سرویس ورزشی جام نیـوز، در شبی که روبرتو کارلوس و میشل سالگادو میهمان برنامه 90 بودند، همزمان در برنامه خندوانه که از شبکه نسیم پخش می شد، اولین شب اجرای مسابقه جدید خنداننده برتر که کلی جذابیت داشت، روی آنتن رفت.

 

نکته جالب اینکه تا وقتی برنامه خندوانه پخش می شد تنها 300، 400 هزار نفر در مسابقه پیامکی شرکت کرده بود و بعد از اتمام برنامه خندوانه سرعت ارسال پیامک ها بالا رفت و در نهایت به حدود 1 میلیون و 200 هزار نفر رسید.

 

خود عادل فردوسی پور در این رابطه گفت: «در اینکه برنامه خندوانه برنامه جذاب و پر مخاطبی است شکی وجود ندارد. من هر وقت فرصت کنم این برنامه را می بینم ولی فکر نمی کنم کم بودن پیامک ها در برنامه 90 پنجشنبه ربطی به این موضوع داشته باشد.»

 

عادل در مورد اینکه چرا پیامک های برنامه پنجشنبه شب با وجود حضور 2 ستاره بزرگ دنیا این قدر کم بود گفت: «ببینید شب تخصصی برنامه که نبود. معمولا پنجشنبه شب ها پیامک ها کمتر از حد انتظار است.»

 

عادل در همان برنامه خطاب به روبرتو کارلوس و سالگادو گفت: «این برنامه 20 میلیون ببیننده دارد و فردا هم 100 هزار نفر به آزادی می آیند تا شما را ببینند.»

 

جالب اینکه پیش بینی او غلط از آب در آمد و جمع حدود 40 هزار نفر به ورزشگاه رفتند.

 

***

خود رامبد جوان از طرفداران عادل فردوسی پور و برنامه 90 است و دوشنبه شب ها معمولا این برنامه را می بیند اما در مورد اینکه خندوانه روی مخاطبان 90 تأثیر گذاشته یا نه حرفی نمی زند.

 

طی 70، 80 دقیقه ای که خندوانه پخش می شود بسیاری از خانواده ها این برنامه را می بینند و 90 را ولو به طور موقت تماشا نمی کنند. جالب اینکه برنامه عادل حدود 30 دقیقه قبل از خندوانه شروع می شود و حدود 2 ساعت بعد از آن هم به اتمام می رسد! در واقع 90 که یک زمانی 90 دقیقه بود حالا حدود 3 ساعت و اندی شده و گاهی به 4 ساعت هم می کشد.

 

عده ای می گویند ریزش مخاطبان 90 ربطی به خندوانه ندارد چون برنامه عادل مدتی است که یکنواخت شده و جذابیت سابق را حداقل برای مخاطبان جدید ندارد و بسیاری از طرفداران 90 را نسل قدیمی تر تشکیل می دهند که عاشق فوتبال و حواشی آن هستند. برخی هم تعریف کردن خطوط قرمز از جمله حریم کارلوس کی روش را موجب خارج شدن برنامه 90 از نقش افشاگرانه اش دانسته اند.

 

نکته دیگر اینکه برنامه خندوانه هر شب است و 3 نوبت هم تکرار می شود اما 90 هفته ای یکبار است و تکرار هم ندارد. یعنی مخاطب اگر به هر دلیلی 90 را نبیند فقط می تواند قسمت های مهم آن را از روی خود سایت 90 یا یکی دو سایت دیگر ببیند اما خندوانه که هر شب حدود ساعت 23 روی آنتن می رود نصف شب صبح روز بعد و بعدازظهر روز بعد پخش می شود.

 

در سابقه برنامه 90 تا 4 میلیون پیامک هم وجود دارد. درآمد این مقدار پیامک آن قدر زیاد است که بسیاری از مخاطبان فکر می کنند خود عادل هم درصدی از آن را می گیرد یا در جوایز شریک است.

 

اما فردوسی پور می گوید: «واحد بازرگانی اصلا هیچ ارتباطی به من ندارد و بخشی مجزاست. بنده فقط تهیه کننده هستم و هیچ سهمی در SMS ها و سایر مسائل اقتصادی برنامه ندارم و همه چیز زیر نظر قسمت بازرگانی و اقتصادی تلویزیونی است. بسیاری از کسانی که می خواهند آگهی بدهند با من تماس می گیرند ولی من شماره واحد بازرگانی را می دهم و خودم هیچ دخل و تصرفی در آگهی ها و مسائل مالی ندارم.»

 

جالب اینکه در اتفاقی بی سابقه تعداد شرکت کنندگان در مسابقه خنداننده برتر اخیرا تنه به تنه شرکت کنندگان در نظرسنجی برنامه 90 می زند.

 

با این حال نمی توان کتمان کرد که بر تعداد مخاطبان برنامه رامبد جوان طی یک سال گذشته اضافه شده و شاید – البته شاید – این مسأله روی تعداد مخاطبان برنامه فوتبالی 90 هم تأثیر منفی گذاشته باشد.

109

مشاهده نظرات

آب رو بریز جایی که داره می سوزه

پاسخ

۱

۱

شما در حال پاسخگویی به نظر زیر می باشید:

نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:

مشاهده سایر نظرات

آخرین اخبار جام
آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما ارسال مطلب RSS نسخه متنی آرشیو
Top