|
سه شنبه ۸ مهر ۱۳۹۹ الثلاثاء ١١ صفر ١٤٤٢ Tuesday, September 29, 2020
کد خبر: 598364
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۴/۰۸/۲۵ - ۲۳:۰۰
مقدمه ازدواج عاشقانه؛
دختر خانه یا همسر یک مرد؟!
بهترین زمان برای نامزدی و عقد 6 ماه است. در این 6 ماه طرفین می توانند شناخت و درک لازم در مورد یکدیگر را به دست آورند.
عاشقانه دختر خانه یا همسر یک مرد؟!
به این مطلب امتیاز دهید
100% 0% بازدید

امام صادق علیه السلام : هر كه از ترس تنگدستى ازدواج نكند، همانا به خداوند سوء ظن دارد.

 

 

به گزارش سرویس خانواده جام نیـوز، اگر تازه نامزد کرده اید و یا قصدازدواج دارید، به زیبایی های این دوران زیبا فکر کنید. چه اموری می تواند شما را در شادمانه تر زیستن این ایام یاری رساند و مقدمه ازدواج عاشقانه تان باشد. پس باید نکاتی را رعایت نمایید و به آن توجه ویژه داشته باشید.

 

یکی از مهمترین دوران زندگی هر فرد ازدواج و رفتن به خانه بخت است، و شیرین ترین دوران در این مرحله دوران نامزدی (عقد) است. این دوران از بیاد ماندنی ترین لحظاتی است که زوجین هیچ گاه آن را فراموش نخواهند کرد. ملاقات ها، تماس های تلفنی، گفتگو و حتی دیدارهای خانوادگی در این دوران باعث به وجود آمدن آرامش روحی و روانی برای زوجین و همچنین شناخت و درک بهتر روحیات دو طرف می گردد. همچنین مجالی برای خانواده ها به وجود می آورد تا عضو جدید خانواده را بهتر بشناسند.


اما همین دوران زیبا و به یاد ماندنی می تواند مشکلاتی را با خود به همراه آورد و آن لحظات شیرین را به دورانی تلخ تبدیل نماید.

 

دختر خانه یا همسر یک مرد

یکی از سختی های دوران نامزدی بلاتکلیفی است. بعد از اجرای صیغه عقد دختر خانم به طور رسمی به همسری مردی در می آید که هنوز به خانه او قدم نگذاشته است و در منزل پدر به سر می برد تا شرایط برگزاری مراسم و جشن عروسی مهیا شود. همین مسئله که چندان هم مهم به نظر نمی رسد در بسیاری از اوقات باعث دوگانگی در عملکرد و آزار روحی و روانی دختر جوان خواهد شد. این دوگانگی از آن جا آغاز می شود که دختر هنوز خانواده مستقل خود را تشکیل نداده است پس نمی تواند در تصمیم گیری ها فقط خود و نامزدش را در نظر بگیرد و لازم است که با خانواده پدر نیز هماهنگی به عمل بیاورد. از سوی دیگر نامزد دختر جوان توقع دارد که او بتواند خودش تصمیم بگیرد و رای نظر خانواده در تصمیم گیری هایش دخیل نسازد. یک مثال ساده: با پیشنهاد پسر مبنی بر یک سفر دو روزه دختر خانم باید چه واکنشی نشان دهد آیا باید بدون هیچ پرسشی از خانواده پیشنهاد را بپذیرد و یا اینکه نظر خانواده را جویا شود که ممکن است دلخوری همسرش را به همراه داشته باشد.

 

راهکار

در این مورد بهترین راهکاریی که می توان ارائه داد، درک متقابل است. خانواده ها در این دوران باید نوع نگاهشان را کمی تغییر دهند و دیگر همان توقعات زمان مجردی را از دخترشان نداشته باشند. آقای داماد نیز باید بداند تا زمانی که عروس خانم را به منزل نبرده است باید به بسیاری از اصول و ضوابط پایبند باشد و عروس خانم را به چشم زن خانه خود نگاه نکند در این صورت است که بسیاری از خستگی ها و استرس ها از دوش دختر جوان برداشته خواهد شد.

 

نامزدی طولانی

یکی از مسائلی که ممکن است باعث شود دوران نامزدی به ازدواج ختم نشود، طولانی شدن بیش از حد دوران نامزدی و عقد است. در این دوران به علت برخورد های خانواده، بلاتکلیفی، نگرانی ها و همچنین عدم حضور دائم نامزدها در کنار هم و به وجود آمدن سوء تفاهم ها، ممکن است این مسیر زیبا به جای رسیدن به منزل عشق به جدایی کشیده شود.

 

راهکار

بهترین زمان برای نامزدی و عقد 6 ماه است. در این 6 ماه طرفین می توانند شناخت و درک لازم در مورد یکدیگر را به دست آورند. پس بهتر است خانواده ها و همچنین زوجین تمام تلاش خود را بنمایند تا بتوانند ظرف این مدت مقدمات و شرایط زیر سقف رفتن عروس و داماد را فراهم آورند.

 

خطوط قرمز

در دوران نامزدی اصل بر شناخت روحیات طرف مقابل است هر چند صیغه محرمیت نیز در این دوران خوانده شده باش دو به ثبت قانونی نیز رسیده باشد. اما در این دوران ممکن است، رابطه جنسی زود هنگام و شتابزده اتفاق بیافتد که مشکلاتی را بر ای دختر پسر به همراه خواهد آورد. مشکلاتی از قبیل تحت الشعاع احساسات قرار گرفتن، محدود شدن فرد در انتخاب خود در صورت بروز مشکل، کم شدن انگیزه ها زوجین و بسیاری از این گونه مشکلات.

 

راهکار

حضور دختر و پسری در کنار یکدیگر که از نظر شرع و قانون زن و شوهر محسوب می شوند قطعاً امیال جنسی آنها را بیدار خواهد کرد. اما در این میان خود زوجین باید خطوط قرمزی را برای خود ترسیم نمایند و هیچ گاه پا از این خطوط فراتر نگذارند.


زوجین می توانند از فرصت محرمیت و نزدیک تر شدنشان برای شناخت بیشتر استفاده نمایند. اما برقراری رابطه کامل جنسی قدرت تصمیم گیری در آینده را از زوجین خواهد گرفت. پس بهتر است برقراری رابطه کامل جنسی به زمان آغاز زندگی مشترک موکول شود تا مشکلاتی را در دوران نامزدی برای زوجین به وجود نیاورد.

 

قدر این روزها را بدانید

همانطور که گفته شد دوران نامزدی  دورانی بسیار شیرین و بیاد ماندنی است و دورانی برای شناخت از یکدیگر پس از این دوران به بهترین نحو استفاده کنید و از به حاشیه کشیدن این رابطه خودداری نمایید تا هم لذت بیشتری از کنار هم بودن نصیبتان شود و هم با چشم باز از انتخاب خود مطمئن شوید.

 

 

تبیان /2021

کلیدواژه ها:
پربیننده سرویس آر اس اس ادامه
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
داغ شده های سرویس آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top