|
شنبه ۹ اسفند ۱۳۹۹ السبت ١٥ رجب ١٤٤٢ Saturday, February 27, 2021
کد خبر: 598436
نظرات: 5
تاریخ مخابره : ۱۳۹۴/۰۸/۲۵ - ۱۲:۳۹
نقل و انتقالات؛
عصبانيت برانكو از لو رفتن ليست خرید پرسپولیس/ بمب مد نظر استقلال در لیست برانکو!
برانكو اصلاً تصور نمي‌كرد حرف‌هايي كه به صورت محرمانه به يكي از نزديكان باشگاه پرسپوليس گفته، به سرعت برق و باد به‌دست رسانه‌ها برسد و تيتر اول روزنامه‌هاي كشور شود.
برانکو ایوانکوویچ عصبانيت برانكو از لو رفتن ليست خرید پرسپولیس/ بمب مد نظر استقلال در لیست برانکو!
به این مطلب امتیاز دهید
55.6% 44.4% بازدید

به گزارش سرویس ورزشی جام نیـوز، سرمربی کروات پرسپولیس هفته قبل در تماس با یکی از نزدیکان به باشگاه پرسپولیس، برنامه‌هایش برای نقل و انتقالات زمستانی را اعلام کرده بود. او در میان صحبت‌هایش، به چند نام اشاره کرد و به آن ‌فرد گفت که باید این بازیکنان را به پرسپولیس بیاورند اما هرگز تصور نمی‌کرد نقشه‌هایش برای حضور در بازار جذب بازیکن، به همین سرعت لو برود.

 

در واقع پروفسور پرسپوليسي‌ها مي‌خواست بدون ايجاد سر و صدا و به آرامي، مسئولان باشگاه را ترغيب به حضوري پرقدرت در فصل نقل و انتقالات كند اما نقشه‌هايش نقش بر آب شد زيرا رسانه‌ها موضوع را متوجه شدند. برانكو در واقع مي‌خواست در پست‌هايي كه پرسپوليس احساس نياز مي‌كند، در فصل نقل و انتقالات زمستاني، يعني قبل از شروع دوباره نيم‌فصل دوم، چند بازيكن جديد در اختيار بگيرد. البته او در ذهن خود سه بازيكن را براي كنار گذاشتن از ليست تيمش نشان كرده بود ولي خيلي زودتر از آنچه فكرش را مي‌كرد، قضيه لو رفت.

 

بال راست و دو گزينه مهم


يكي از پست‌هايي كه سرمربي پرسپوليس در آن احساس نياز مي‌كند، مهاجم بال سمت راست است. يك وينگر تا بتواند دستورات كادرفني را بدون ايراد انجام دهد. در ابتداي فصل، برانكو در اين پست از وجود هادي نوروزي بهره مي‌برد و هادي آنقدر در پازل تاكتيكي برانكو به خوبي جا افتاده بود كه سرمربي پرسپوليس اصلاً احساس نياز نمي‌كرد اما پس از فوت ناگهاني هادي، اين پست به معضلي اساسي بدل شد. در اين مدت، محسن مسلمان، ميلاد كمنداني، علي عليپور، جري بنتسون، مهدي طارمي و فرشاد احمدزاده به همراه اميد عاليشاه هر كدام براي دقايقي در بال راست بازي كردند اما هيچ كدام نتوانستند جاي خالي نوروزي را پر كنند يا اگر هم پر مي‌كردند، پست‌هاي تخصصي‌شان خالي مي‌ماند. مثل بنتسون كه اصولاً يك مهاجم هدف است، در سمت راست بد بازي نمي‌كرد اما در ارسال روي دروازه ضعف داشت و حضورش به عنوان وينگر، دست برانكو را از داشتن يك مهاجم نوك و جانشين مهدي طارمي خالي مي‌كرد. برانكو براي حل اين مشكل، دو گزينه را به باشگاه معرفي كرده بود. نفر اول، شاهين ثاقبي مهاجم تراكتورسازي تبريز است كه دوران خدمت سربازي‌‌اش در نيم‌فصل به اتمام مي‌رسد و مي‌تواند تيم جديد خود را انتخاب كند. نفر دوم محمدرضا خلعتبري است. مهاجمي كه در فصل سيزدهم براي پرسپوليس بازي كرده بود و حالا پيراهن سپاهان را به تن دارد. البته مشخص نيست آيا خلعتبري حاضر است به پرسپوليس بپيوندد يا نه اما برانكو روي اين دو مهاجم نظر مساعد دارد.

 

نيم نگاه به كاپيتان
از سوي ديگر برانكو مترصد شنيدن يك خبر خوب است. او دوست دارد محمد نوري را دوباره در پرسپوليس ببيند. البته در زمان نقل و انتقالات پيش از شروع فصل، برخي از مسئولان باشگاه شهادت مي‌دهند كه برانكو شخصاً نام نوري را از ليست اوليه‌‌اش خارج كرد اما وقتي متوجه شد كه باشگاه نمي‌تواند يك هافبك خلاق ديگر به كار بگيرد، پشيمان شد و نوري را به ليست خود برگرداند اما در شرايط فعلي، برانكو نظر مساعدي روي بازگشت كاپيتان نوري از باشگاه مسيمير قطر به پرسپوليس دارد. حتي در مصاحبه‌اي گفته: «نظر من در مورد محمد نوري كاملاً واضح است. هر مربي ديگري هم جاي من بود، اين بازيكن را انتخاب مي‌كرد زيرا مي‌توانيم از هوش بالا، قدرت مانور، تكنيك و توانايي گلزني‌‌اش سود ببريم اما واقعيت اين است كه نوري با باشگاه قطري قرارداد دارد و حرف زدن در مورد حضورش در پرسپوليس، نسبي است.» به‌هر‌حال برانكو دوست دارد نوري برگردد تا بتواند تيم قدرتمندتري داشته باشد.

 

ترس از محروميت‌هاي سوشا
بحث ديگري كه در شايعات مطرح شد درخصوص وضعيت گلرها بود مبني بر اينكه سوشا مكاني دروازه‌بان اول پرسپوليس مدام محروم مي‌شود و از اين رو نمي‌توان روي اين بازيكن حساب كرد. از طرف ديگر، ايمان صادقي دروازه‌بان ذخيره سرخپوشان نيز به اندازه كافي مطمئن نيست كه بتواند در هر بازي، عملكرد درخشاني داشته باشد و جاي خالي سوشا را پر كند. از اين رو، برانكو به توصيه آندري پاناديچ درخواست جذب يك دروازه‌بان ديگر را داشت. شنيده مي‌شود پاناديچ در پايان نيمه اول ديدار ذوب‌آهن - پرسپوليس در اصفهان، از سرمربي سرخپوشان خواسته به دنبال دروازه‌بان باتجربه و مطمئني باشد تا اگر سوشا باز هم محروم شد، پرسپوليس تا اين حد نگران دروازه‌بان دوم تيمش نباشد. در اين مورد نيز چند گزينه به پرسپوليسي‌ها معرفي شد. مي‌گويند برانكو به دنبال جذب دروازه‌باني است كه در ابتداي فصل قرار بود به پرسپوليس بيايد اما بر سر مبلغ قرارداد با پرسپوليسي‌ها به توافق نرسيد و راهي باشگاه ديگري شد اما حالا پشت‌سر يك دروازه‌بان آماده و قبراق ‌گير افتاده و نمي‌تواند خودش را از نيمكت‌نشيني خلاص كند.

 

نقشه‌هايي كه بر باد رفت
برانكو اصلاً تصور نمي‌كرد حرف‌هايي كه به صورت محرمانه به يكي از نزديكان باشگاه پرسپوليس گفته، به سرعت برق و باد به‌دست رسانه‌ها برسد و تيتر اول روزنامه‌هاي كشور شود. البته او سه بازيكن ديگر را نيز نام برده بود كه پست‌شان مشخص است اما نامي از آنها به ميان نيامده و همه چيز در حد گمانه‌زني است. به‌هر‌حال برانكو اين روزها بسيار شاكي است كه چرا نقشه‌هايش لو رفت. سرمربي سرخپوشان در اولين اقدام خود، همه چيز را تكذيب كرد و در مصاحبه‌اي كوتاه و چند جمله‌اي گفت: «من نمي‌دانم اين نام‌ها از كجا آمده اما هيچ كدام صحت ندارد و چيزي نيست كه من به آن فكر كنم.» اما در واقع برانكو با اين كار، فرار به جلو كرد زيرا پس از اين حرف‌ها نيز مشخص شد به صورت پنهاني براي سه بازيكن پيام‌هايي فرستاده شده بود تا در نيم‌فصل به پرسپوليس بيايند. حالا برانكو بايد به فكر چاره ديگري باشد تا ماجرا را مختومه كند. او اين روزها بسيار عصباني است و به دنبال معرفي جاسوس مي‌گردد. جالب اينكه خبر رسيد برانكو مي‌خواهد به زودي و به صورت مكتوب ليست خود را به باشگاه بدهد. تنها موضوع مهم در اين ليست، اضافه شدن نام يك بازيكن آزاد است‌؛ بختيار رحماني! بختيار تا نيم‌فصل بايد به دنبال اتمام دوران خدمت سربازي‌‌اش در تراكتورسازي بماند اما پس از آن مي‌تواند تيم فصل آينده‌‌اش را انتخاب كند. بايد ديد اين بازيكن راهي استقلال كه مذاكراتي با آنها داشته مي‌شود يا به پرسپوليس مي‌‌آيد و شاگرد برانكو خواهد شد؟ بختيار به خاطر خدمت سربازي، مجبور بود يك نيم‌فصل در پادگان باشگاه تراكتورسازي تبريز خدمت كند و از سوي ديگر فصل قبل را به خاطر مصدوميت از ناحيه پارگي رباط صليبي از دست داده بود. حالا آماده و سرحال است و شايد در نيم‌فصل دوم پرسپوليسي شود.

خبر ورزشی

116

مشاهده نظرات
شما در حال پاسخگویی به نظر زیر می باشید:

نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:

مشاهده سایر نظرات

آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top