|
یکشنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۹ الأحد ٢٦ ذو الحجّة ١٤٤١ Sunday, August 16, 2020
کد خبر: 598639
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۴/۰۸/۲۵ - ۲۲:۰۱
دلسوزی یا شوی تبلیغاتی؛
علت واکنش‌های تند اعتراضی به صدا و سیما
به نظر می رسد برخی از واکنشهای تند اعتراضی به صدا و سیما در خصوص این مساله بیش از آن که از سر دلسوزی یا صیانت از فرهنگ و زبان و قومیت باشد بیشتر ...
صدا و سیما1
 علت واکنش‌های تند اعتراضی به صدا و سیما
به این مطلب امتیاز دهید
100% 0% بازدید

به گزارش سرویس فرهنگی جام نیوز، سخنان اکبر عبدی در برنامه زنده شبکه سه و واژه ای که او در خصوص خاطره شخصی اش به کار برد اگرچه در عرف و گفتار رسمی پسندیده نبود که هرسخن جایی و هر نکته مکانی دارد، اما مبرهن است که این سخن، واکنشی از سر دردمندی و وطن دوستی بود و مقصود او از اعراب صرفا آل سعود بود نه حتی اعراب کشورهای دیگر، چه برسد به عرب زبان های میهن! او در مصاحبه ای که فردای این برنامه انجام داد خود بر این نکته تاکید کرد و ارادت خود را به هموطنان عرب زبان ابراز کرد!

 

بدیهی است که در یک برنامه زنده ممکن است چیزی به زبان بیاید که شایسته رسانه ملی نباشد، اما رسانه ملی هم تمایلی به بهره گیری از این گونه ادبیات حتی در نکوهش دشمن ندارد و طبیعتا کنترل این ماجرا در یک برنامه زنده، خارج از اراده گردانندگان برنامه است، چنانچه این برنامه تولیدی بود حتما این قسمت از برنامه حذف می شد.

 

 

همه آنهایی که برنامه را دیدند و سالهاست که اکبر عبدی را به عنوان یکی از محبوب ترین بازیگران و هنرمندان این سرزمین میشناسند چنین برداشتی از سخن او نکردند.

 

 

به نظر می رسد برخی از واکنشهای تند اعتراضی به صدا و سیما در خصوص این مساله بیش از آن که از سر دلسوزی یا صیانت از فرهنگ و زبان و قومیت باشد بیشتر یک شوی تبلیغاتی برای نمایش خود است.

 

سازمان صدا و سیما بنا به تعهد خود برای همه قومیتها و زبانها در کشور احترام و اعتبار قائل است و مشروعیت ملی بودنش را از التزام به این تعهد میگیرد. طرح اتهاماتی نظیر تفرقه افکنی برای سازمانی که چند شبکه و دهها برنامه به زبان عربی دارد به دور از انصاف است.

 

 

اراده سازمان صدا و سیما بر اتحاد و همدلی همه قومیتها و زبان هاست و لغزش های زبانی مذکور از جمله اتفاقاتی است که ممکن است در همه جای دنیا در یک برنامه زنده رخ دهد! لذا رسانه ملی، اشتباه های خود را در این موارد می پذیرد، اما از عملکرد خود در احترام و حمایت از قومیتها نیز دفاع و صیانت می کند! اگر منافع سیاسی و جناحی را در تاویل این رخدادها در نظر نگیریم، عملکرد رسانه ملی در این زمینه به روشنی ملاحظه می شود./ خبرگزاری صدا و سیما

 

1059

 

کلیدواژه ها:
پربیننده سرویس آر اس اس ادامه
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
داغ شده های سرویس آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top