|
سه شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۹ الثلاثاء ٥ جمادى الثانية ١٤٤٢ Tuesday, January 19, 2021
کد خبر: 598715
نظرات: 1
تاریخ مخابره : ۱۳۹۴/۰۸/۲۶ - ۰۰:۱۳
در سرمقاله یک روزنامه اصلاح طلب عنوان شد؛
تقسیم‌ کار اصلاح‌طلبان؛ حملات رادیکال‌با"حسن روحانی"
پیش از این برخی افراطیون از روحانی به عنوان «کاتالیزور» و از دولت وی به عنوان «رحم اجاره‌ای اصلاح‌طلبان» یاد کرده‌اند. جمع میان سخنان شریعتی و سرمقاله روزنامه بهار این می‌شود که صلاح نیست اصلاح‌طلبان تظاهر به تندی مذموم نزد افکار عمومی کنند اما خوب است که روحانی را به رادیکالیسم و تقابل درون نظام- که اذهان را از افراطیون و نفوذی‌ها منحرف می‌کند- سوق دهند!
روحانی تقسیم‌ کار اصلاح‌طلبان؛ حملات رادیکال‌با"حسن روحانی"
به این مطلب امتیاز دهید
66.7% 33.3% بازدید

به گزارش سرویس سیاسی جام نیـوز، عضو حزب منحله مشارکت تلویحاً مطالبات مدعیان اصلاح‌طلبی در ۸ سال مسندنشینی را تندروی و همچنان غیرعقلانی توصیف کرد.

 

سعید شریعتی در مصاحبه با آرمان و در پاسخ به این سؤال که آیا بدنه اصلاحات خواسته معقول‌یافته است، گفت: اگر هرم جمعیت‌شناسی را بررسی کنیم در سال ۷۶ اوج جمعیت متولدان سال‌های ۶۱ و ۶۲ تازه به سن رأی رسیده بودند، به همین نسبت جامعه دارای اکثریتی بین ۱۶ تا ۲۵ سال بود. یک جامعه پر از شور و هیجان نشاط جامعه، فعالان سیاسی و اجتماعی را به سمت مطالبات حداکثری حرکت می‌داد ولی آن اکثریت در حال حاضر به سن ۳۴ و ۳۵ یعنی سن تفکر و تعقل و ملاحظه‌کاری رسیده است. لذا می‌توان ادعا کرد که به همین میزان جامعه عقلانی شده است یعنی به همین مقدار که جامعه هیجانی دهه ۷۰ را داشتیم الان آن جامعه به سن میانسالی و عقلانی رسیده است و الان اگر آن حرف‌ها تکرار شود پذیرایی ندارد.

 

بسیاری از دوستانی که به رئیس دولت اصلاحات اعتراض داشتند که کندروی می‌کند امروز به خوبی از روحانی حمایت می‌کنند. امروز ممکن است سقف مطالبات گذشته مطرح شود ولی جامعه همراهی نمی‌کند لذا ما باید خود را با نرم و متوسط جامعه همراهی کنیم، زیرا به همین نسبت مطالبات عقلانی شده است.

 

وی در عین حال در بخش دیگری از این گفت‌وگو خواستار حذف اکثریت مجلس نهم در انتخابات آینده شد و گفت: مجلس آینده باید هماهنگ با دولت باشد. متأسفانه مجلس نهم این همراهی را با دولت نداشته است، زیرا اکثریت نمایندگان مجلس موافق برنامه‌هایی که رئیس جمهور با ارائه آنها توانست رأی اخذ کند نیستند. اصلاح‌طلبان به دنبال این موضوع هستند که مجلس از این اکثریت خالی شود تا دولت بتواند برنامه‌های خود را جلو ببرد.

 

وی توضیح نداده که به هنگام هماهنگی دولت اصلاحات با مجلس ششم، مدعیان اصلاح‌طلبی چه گلی به سر مردم زدند که پس از آن به طور زنجیره‌ای در سال‌های ۸۱، ۸۲، ۸۴، ۸۶، ۸۸ و ۹۰ دچار شکست‌های پیاپی شدند و پس از آن به اکراه از آقای روحانی حمایت کردند در حالی که تأکید می‌کردند او اصلاح‌طلب نیست. البته کسانی چون اصغرزاده گفته‌اند که دولت روحانی را رحم اجاره‌ای اصلاح‌طلبان می‌دانند.

 

همزمان با اظهارات شریعتی، روزنامه بهار (وابسته به حزب منحله مشارکت) در سرمقاله خود خواستار مواضع رادیکال از سوی روحانی شد و با ستایش از حمله وی به منتقدان نوشت: روحانی را همین گونه می‌خواهیم. مردم روحانی را این گونه می‌خواهند. چون انتقاداتشان در دوره اصلاحات نیز این بود که در مقابل رقیب نباید تا این حد مماشات کرد.

 

پیش از این برخی افراطیون از روحانی به عنوان «کاتالیزور» و از دولت وی به عنوان «رحم اجاره‌ای اصلاح‌طلبان» یاد کرده‌اند.

 

جمع میان سخنان شریعتی و سرمقاله روزنامه بهار این می‌شود که صلاح نیست اصلاح‌طلبان تظاهر به تندی مذموم نزد افکار عمومی کنند اما خوب است که روحانی را به رادیکالیسم و تقابل درون نظام- که اذهان را از افراطیون و نفوذی‌ها منحرف می‌کند- سوق دهند!/کیهان

 

135

مشاهده نظرات

روحانی در شرایطی رئیس جمهور شد که ناظر ریاست جمهوری اصلاح طلبان تندرو و اصولگرایان تندرو بوده است .روحانی شاهد بوده است که هریک از این گروهها از چه شعارها و ترفند هایی برای خارج کردن رقبا از میدان استفاده کرده اند .و شاهد درشت گوی های بی مصرف وبی فایده ی انها بوده است و روحانی امده است که به این جو حاکم بر سیاستها پایان دهد و راه اعتدال و عقلانیت را بر سرنوشت کشور حاکم کند .گروهای تندرو هم که خود و تفکر وشعارشان ودر نهایت منافع قدرتی و ثروتی خود را در خطر می بینند به تکاپو افتاده اند تا از هر طریق ممکن جلوی موفقیت روحانی را بگیرند .انها هر حرفی و اقدامی و شعاری که بخواهند انجام می دهند .و به محض اینکه با کوچکترین عکس العمل روحانی مواجه شدند روحانی را عصبی و از کوره در رفته به مردم معرفی میکنند و می گویند که تحمل انتقاد ندارد . این گروه ترببون های رسمی زیادی در اختیار دارند و سعی می کنند با جو سازی جلوی موفقیت اقتصادی و سیاسی روحانی را بگیرند .

پاسخ

۰

۰

شما در حال پاسخگویی به نظر زیر می باشید:

نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:

مشاهده سایر نظرات

پربیننده سرویس آر اس اس ادامه
پربیننده جام آر اس اس ادامه
پربیننده های امروز آر اس اس ادامه
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top