|
جمعه ۹ آبان ۱۳۹۹ الجمعة ١٣ ربيع الأوّل ١٤٤٢ Friday, October 30, 2020
کد خبر: 598749
نظرات: 2
تاریخ مخابره : ۱۳۹۴/۰۸/۲۶ - ۰۷:۱۹
مجتهد؛
ارثیه نجومی که پادشاه عربستان به جای گذاشت
این ارقام به غیر از مبالغی است که متعب با همدستی التویجری قبل از مرگ  پدرش به دست آورده که مبلغ آن دهها میلیارد ریال سعودی برآورد می شود و باعث ایجاد اختلاف میان او و برادرانش گردید.
ملک عبدالله ارثیه نجومی که پادشاه عربستان به جای گذاشت
به این مطلب امتیاز دهید
100% 0% بازدید

به گزارش جام نیوز، توییت‌نگار عربستانی معروف به مجتهد که اسرار خاندان آل سعود را در صفحه شخصی خود افشا می کند، درباره میراث هنگفتی که ملک عبدالله از خود به جا گذاشت، نوشت: هریک از پسران و همسران ملک عبدالله حدود 10 میلیارد ریال سعودی و هریک از دختران حدود 5 میلیارد ریال از او اموال منقول به ارث برده اند.

 

 

مجتهد با اعلام تعداد فرزندان و همسران ملک عبدالله، افزود: او 15 پسر و 19 دختر و دو همسر داشت از این رو در مجموع حدود 340 میلیارد ریال عربستان اموال منقول به جا گذاشته و ارزش اموال غیرمنقول وی که هنوز تقسیم نشده نیز تقریبا همین میزان است.

 

 

مجتهد با اشاره به خیانت و توطئه ای که متعب علیه پدرش انجام داده می گوید، این ارقام به غیر از مبالغی است که متعب با همدستی التویجری قبل از مرگ  پدرش به دست آورده که مبلغ آن دهها میلیارد ریال سعودی برآورد می شود و باعث ایجاد اختلاف میان او و برادرانش گردید.

 

 

این فعال عربستانی می نویسد: جمع اموال منقول و غیرمنقول به جا مانده از ملک عبدالله و مبالغی که متعب با توطئه به دست آورده، به نیم تریلیون ریال سعودی می رسد.

 

 

مجتهد درباره نحوه تقسیم میراث ملک عبدالله نیز نوشت: هریک از پسران ملک عبدالله 10 میلیارد ریال سعودی و هریک از دختران نیز 5 میلیارد ریال سعودی و هریک از همسران نیز 10 میلیارد ریال سعودی سهم برده اند، اما خالد و برادرانش با حیله ای که قبل از مرگ عبدالله به کار بردند توانستند دو برابر سایرین سهم بگیرند از این رو وی و سه برادرش هریک 20 میلیارد ریال و 5 خواهرش هریک 10 میلیارد دلار ارث بردند که مجموع ارث همین ده نفر به 130 میلیارد ریال سعودی می رسد.

 

 

مجتهد مجموع اموال منقولی را که از ملک عبدالله به جا مانده و میان وارثان تقسیم شده، 340 میلیارد ریال سعودی و اموال غیرمنقول او را که هنوز تقسیم نشده صدها میلیارد ریال سعودی برآورد کرد که به این ترتیب مجموع میراث او به حدود 700 میلیارد ریال سعودی (معادل حدود 190 میلیارد دلار) می رسد و این غیر از اموالی است که وی در زمان حیاتش میان فرزندان محبوبترش و برخی نزدیکان تقسیم کرده بود.

 

 

هر دلار حدوداً معادل 7/3 ریال عربستان است./العالم

کلیدواژه ها:
میلیارد  |  ارثیه  |  الله  |  جام  |  همسر  |  نجومی  |  جام نیوز  |  عبدالله  |  دلار  | 
لینکدونی
لینکدونی
مشاهده نظرات
شما در حال پاسخگویی به نظر زیر می باشید:

نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:

مشاهده سایر نظرات

پربیننده سرویس آر اس اس ادامه
پربیننده جام آر اس اس ادامه
پربیننده های امروز آر اس اس ادامه
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
داغ شده های سرویس آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top