|
شنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۹ السبت ١٩ ربيع الثاني ١٤٤٢ Saturday, December 5, 2020
کد خبر: 598825
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۴/۰۸/۲۶ - ۱۰:۱۸
سلامت روان واعصاب؛
چرا گاهی حواس پرت می شویم؟
تمرکز کردن بر روی کارها یک عامل اصلی موفقیت است اما برخی عوامل فردی وجود دارند که حواس فرد را از کاری پرت می‌کنند.
افسردگی مادران چرا گاهی حواس پرت می شویم؟
به این مطلب امتیاز دهید
100% 0% بازدید

دکتر پرند روانشناس در گفتگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان  گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان گفت: اختلال حواس‌پرتی نقص توجه و تمرکز است و علائم خاصی دارد که از جمله می‌توان به عدم تمرکز دقیق بر روی موضوعی خاص اشاره نمود و این افراد نمی‌توانند به درستی وظایف خود را انجام دهند و این اختلال می‌تواند در کارکرد فرد تأثیر بگذارد. افسردگی، اضطراب، وسواس هم در ایجاد حواس‌پرتی نقش دارند.

 

وی ادامه داد: مبحث توجه و تمرکز یک اختلال روان‌شناختی است، فردی که دارای افسردگی است می‌تواند به اختلال حواس‌پرتی دچار گردد که فرد دائما در افکار گذشته خود سر می‌کند و به دلیل اشتغال فکری دچار عدم تمرکز حواس می‌شود. در افراد حواس‌پرت در قسمت جلوی مغز آنها که لب پری‌فرونتال است دچار نقص در کارکرد می‌شود ولی این گونه افراد به لحاظ ساختاری دارای مغزی سالم هستند که نقاط دارای نقص در کارکرد مغز فرد هستند، در افراد افسرده اگر مشکل افسردگی این افراد رفع گردد اختلال حواس‌پرتی آنها هم حل می‌شود.

 

دکتر پرند اظهار داشت: برای افسردگی درمان‌های گوناگونی وجود دارد که در افسردگی شدید معمولاً روانشناس خود افسرده را به روان پزشک ارجاع می‌دهد که برای فرد دارو تجویز شود.

 

وی خاطرنشان کرد: افسردگی‌هایی با درجه کم قابل درمان توسط روان شناس هستند نوع درمان فرد افسرده به این شکل است که باید طرز تفکر این گونه افراد اصلاح شود و تغییر پیدا کند و بازه زمانی 5 الی 6 ماه طول می‌کشد تا افکار فرد اصلاح شود و به نوعی دیگر دارای خطاهای فکری نباشد.

 

2001

 

 

کلیدواژه ها:
پربیننده سرویس آر اس اس ادامه
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
داغ شده های سرویس آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top