|
چهارشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۹ الأربعاء ١٦ ربيع الثاني ١٤٤٢ Wednesday, December 2, 2020
کد خبر: 598846
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۴/۰۸/۲۶ - ۱۰:۵۳
بیکدلی تشرح کرد؛
آنچه در دیدار سفرا با وزیر علوم و معاونانش گذشت
سفیر ایران در آنکارا استفاده از اساتید ایرانی خارج از کشور، حمایت از ثبت اختراعات دانشجویان ایرانی خارج از کشور و ارزیابی مجدد دانشگاه‌های خارجی را از جمله محورهای نشست سفرا و روسای نمایندگی‌های ایران در خارج با وزیر علوم برشمرد.
. آنچه در دیدار سفرا با وزیر علوم و معاونانش گذشت
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

به گزارش سرویس سیاسی جام نیـوز، علیرضا بیکدلی سفیر جمهوری اسلامی ایران در ترکیه با اشاره به نشست سفرا و روسای نمایندگی‌های ایران در خارج از کشور با محمد فرهادی وزیر علوم و تحقیقات و فناوری عنوان کرد: وزیر، همه معاونان و روسای بیشتر دانشگاه‌های مهم کشور را برای شرکت در این نشست مشترک دعوت کرده بود‌.

 

وی با بیان اینکه در این نشست به درخواست‌های دانشجویان ایرانی در ترکیه اشاره کردم، اظهار داشت: اهم موضوعاتی که در این جلسه مطرح شد تسهیل در به کارگیری استادان ایرانی خارج از کشور، تشویق دانشجویان ایرانی خارج از کشور به ادامه تحصیل در دانشگاه‌های ایران، جذب هیأت علمی دانشگاه‌های کشور از بین استادان ایرانی خارج از کشور بر اساس فراخوان شفاف از طریق ثبت نام در سایت وزارت علوم در شهریور و بهمن هر سال، برنامه جذب پژوهشگران ایرانی در بنیاد علم ایران زیر نظر یک پژوهشگر ایرانی با حقوق معادل استادیار پایه، مشارکت اساتید ایرانی و غیر ایرانی خارج کشور در دفاع از پایان نامه‌های دانشگاهی، حمایت از ثبت اختراعات دانشجویان ایرانی در کشورهای مختلف و موضوع ارزیابی مجدد دانشگاه‌ها بود.

 

سفیر کشورمان ادامه داد: روسای دانشگاه‌های معتبر نیز برنامه‌های خود برای ارتقا رده بندی دانشگاه‌های ایران را برشمردند که بخش عمده‌ای از آن به روابط این دانشگاه‌ها با مراکز علمی خارجی در حوزه تبادل استاد و دانشجو برمی‌گشت.

 

بیکلدی همچنین اظهار داشت: در جریان این دیدارها به محمد اخباری رئیس دانشگاه جامع علمی و کاربردی وعده دادم که درباره تجربیات علمی ترکیه در زمینه دانشگاه‌های کار آفرین (مدل مشابه دانشگاه علمی کاربردی) اطلاع رسانی کرده و گزارشاتی ارسال کنم. / فارس

 

202

کلیدواژه ها:
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top