|
سه شنبه ۶ آبان ۱۳۹۹ الثلاثاء ١٠ ربيع الأوّل ١٤٤٢ Tuesday, October 27, 2020
کد خبر: 598881
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۴/۰۸/۲۶ - ۱۲:۱۳
سخنگوی نیروی انتظامی:
مزاحمت های خیابانی افزایش نیافته است
سخنگوی نیروی انتظامی گفت: آمارها براساس شاخص هایی بدست می آیند که بر اساس شاخصه های ما آمار مزاحمت های خیابانی افزایش نیافته است.
سعید منتظرالمهدی مزاحمت های خیابانی افزایش نیافته است
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

به گزارش سرویس فرهنگی جام نیوز، سردار سرتیپ دوم سعید منتظرالمهدی در برنامه گفتگوی ویژه خبری شبکه دو سیما افزود: وضع نامناسب خانواده ها و تربیت نادرست فرزندان عامل اصلی ظهور و بروز ناهنجاری های اجتماعی است.

 

وی گفت: برخورد نیروی انتظامی با ناهنجاری ها ابتدا اقناعی، ‌تشویقی و ترغیبی است و با اصرار به هنجارشکنی تبدیل به برخورد سلبی و قاطعانه با هنجارشکنان می شود.

 

وی گفت: هنجارشکنان با تشکیل پرونده تحویل مراجع قضائی می شوند و با برنامه ریزی هایی که انجام شده است از این پس برخورد مناسب تری با ناهنجاری کشف حجاب و بدحجابی خواهد شد.

 

حمیدرضا بابامرادی، کارشناس فرهنگی نیز در این برنامه افزود: اگر دستگاههای امنیتی و قضائی با ناهنجاریها برخورد نکنند آنها گسترش می یابند.

 

وی گفت: باید با ناهنجاریهای اجتماعی برخورد جدی شود.

 

بابامرادی با بیان اینکه مزاحمت های خیابانی به دلیل تربیت خانوادگی است اضافه کرد: خانواده ها باید عزت نفس را در فرزندان خود ایجاد کنند.

 

وی افزود: فرزندان به رفتار پدر و مادر نگاه می کنند نه آنچه که پدر و مادر می خواهند فرزندان آنگونه باشند.

 

بابامرادی گفت: نیروی انتظامی افزون بر نهادی امنیتی باید تبدیل به نهادی اجتماعی نیز بشود. اگر مسائل اجتماعی را جدی نگیریم افراد بسیاری قربانی رفتار ناهنجار تعداد کمی خواهند شد.

 

حسین ذبحی مشاور قضائی دادستان کل کشور نیز در این برنامه گفت: بر اساس قانون، با جرمی که ضابطان قضائی آنرا گزارش دهند برخورد جدی می شود.

 

وی افزود: بر اساس ماده 638 و 619 قانون مجازات اسلامی، مزاحمت های خیابانی جرم است و قوه قضائیه با آن برخورد می کند./ برنا

115

 

کلیدواژه ها:
پربیننده سرویس آر اس اس ادامه
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
داغ شده های سرویس آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top