|
جمعه ۳ بهمن ۱۳۹۹ الجمعة ٨ جمادى الثانية ١٤٤٢ Friday, January 22, 2021
کد خبر: 598968
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۴/۰۸/۲۶ - ۱۷:۴۰
ستار محمودی؛
گرانی 12/5 درصدی آب
قائم مقام وزیر نیرو از افزایش 12/5 درصدی متوسط قیمت آب در ماه گذشته خبر داد.
آب1. آب تهران گرانی 12/5 درصدی آب
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

 به گزارش سرویس اقتصادی "جام نیـوز"، ستار محمودی در کارگاه آب و رسانه با اشاره به اینکه متوسط افزایش قیمت آب در ماه گذشته حدود 12/5 درصد بوده است، گفت: این رشد قیمت یعنی اینکه قیمت آب از 320 تومان به 370 تومان افزایش یافته است.

 

محمودی افزود: قیمت تمام شده هر متر مکعب آب از 1000 تومان به 1500 تومان افزایش یافته است در حالی که حدود 320 تا 370 تومان بابت مصرف هر متر مکعب آب از مشترکان شهری دریافت می‌شود.
قائم مقام وزیر نیرو با تأکید بر اینکه رسانه‌ها کمک زیادی می‌توانند در خصوص بحران آب و متوجه کردن مردم و جامعه به این وضعیت کنند چرا که هنوز نتوانسته‌ایم از ظرفیت آنها به خوبی بهره بگیریم تصریح کرد: در برهه‌ای از زمان می‌بینیم که روی آلایندگی نیترات در منابع آبی شهرها اطلاع‌رسانی و اظهارنظرهای متعددی صورت می‌گیرد در حالی که از نظر میزان آلایندگی منابع آبی نیترات شاید در رده دهم یک جدول قرار گیرد و به دیگر مسائل پرداخته نشده است.


ستار محمودی با اشاره به اینکه هنوز نتوانسته‌ایم از ظرفیت رسانه‌ها در حوزه آب استفاده بهینه کنیم گفت: اگر می‌توانستیم از ظرفیت رسانه‌ها به خوبی استفاده کنیم به راحتی می‌توانستیم در خصوص سدسازی با جامعه سخن بگوییم.


وی افزود: عدم ارتباط با رسانه‌ها باعث شده تاعده‌ای بگویند سدسازی خوب است و عده‌ای بگویند نه سدسازی اقدامی نادرست است پس مدیران آب باید توجه کنند که باید ادبیات مشترک داشته باشند و از دادن آمارهای مختلف خودداری کنند.

 

وی اظهار داشت: ایران دچار خشکسالی شد و بسیاری این انتقاد را متوجه وزارت نیرو کردند که چرا سدهای بی‌خاصیت در کشور احداث شده در حالی که آب پشت آنها ذخیره نمی‌شود؛ در طی هفته‌های گذشته متأسفانه در بسیاری از نقاط کشور شاهد وقوع سیل‌های مخرب بودیم در همین مدت از بسیاری از نهادها و حتی مراکز علمی با وزارت نیرو تماس گرفتند که چرا به اندازه کافی سد ساخته نشده است.


محمودی خاطرنشان کرد: در خصوص قیمت آب نیز نتوانسته‌ایم در جامعه اتحاد ایجاد کنیم که آیا قیمت کنونی آب خوب است یا خیر چرا که عده‌ای می‌گویند رشد مصرف آب بخاطر پایین بودن قیمت آب است و عده‌ای نیز می‌گویند که با بالا بردن قیمت آب قصد اذیت کردن مردم را دارید.

کلیدواژه ها:
آب  |  اقتصادی  |  وزیر  |  جام نیوز  |  گرانی  | 
پربیننده سرویس آر اس اس ادامه
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top