خبرخوان جام نیوز
|
دوشنبه ۱۱ فروردین ۱۳۹۹ الاثنين ٥ شعبان ١٤٤١ Monday, March 30, 2020
کد خبر: 598981
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۴/۰۸/۲۶ - ۱۵:۳۰
رئیس اتاق بازرگانی تهران:
درآمد مردم طی 2 سال اخیر 40 درصد کم شده است
رئیس اتاق بازرگانی تهران گفت: درآمد مردم طی 2 سال گذشته حداقل سالی 20 درصد کاهش پیدا کرده و این کاهش باعث نخریدن خودرو شده است.
گرانی1 درآمد مردم طی 2 سال اخیر 40 درصد کم شده است
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

به گزارش سرویس اقتصادی "جام نیـوز"، مسعود خوانساری درباره کمپینی که ماه‌های گذشته برای نخریدن خودرو به راه‌ افتاده بود اضافه کرد: کمپین نخریدن خودرو بیشتر جنبه روانی داشت به دلیل اینکه این کاهش خرید در زمینه‌های دیگر هم به وجود آمد؛ به عنوان مثال خرید مواد غذایی از جمله مصرف شیر کاهش پیدا کرد در صورتی که برای نخریدن آن کمپینی وجود نداشت.


وی با اشاره به بسته جدید اقتصادی تصریح کرد: بسته جدید اقتصادی به عنوان مسکن در نظر گرفته شده که تا پایان سال تقاضا را تحریک کند اما مطمئنا این اقدامات، دوای اصلی برای خروج از رکود نیست. از سوی دیگر پرداخت وام 25 میلیونی خرید خودرو هم یک مسکن کوتاه مدت برای اقتصاد است.


خوانساری ضمن ارزیابی پرداخت وام 25 میلیونی برای خرید خودرو و تاثیر آن بر خروج از رکود اقتصادی گفت: این اقدامات در شرایط فعلی یک مسکن کوتاه مدت برای اقتصاد است، چرا که در حال حاضر مشکل اصلی کاهش تقاضاست.


وی افزود: به دلیل نبود تقاضا، دولت بسته جدید را به عنوان یک مسکن در نظر گرفته است تا بتواند حداکثر تا پایان سال تقاضا را تحریک کند اما مطمئنا این اقدامات دوای اصلی برای خروج از رکود نیست.


رئیس اتاق بازرگانی تهران درباره دلیل تمرکز بسته جدید اقتصادی روی صنعت خودرو گفت: سال گذشته یکی از عوامل موثر در رشد اقتصادی صنعت خودرو بود؛ صنعتی که نقش اصلی را در میان صنایع مختلف بازی می‌‌کند و دولت بر این اساس تصمیم گرفت در بخش خودرو وام پرداخت کند. چون معتقد بود تقاضا برای آن وجود دارد و مردم برای خرید خودرو اشتیاق دارند و این کار می‌تواند به ایجاد تحریک در اقتصاد کمک کند./110

کلیدواژه ها:
آخرین اخبار جام
آر اس اس ادامه
داغ شده های سرویس
آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما ارسال مطلب RSS نسخه متنی آرشیو
Top