|
شنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۹ السبت ٢٢ رجب ١٤٤٢ Saturday, March 6, 2021
کد خبر: 599109
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۴/۰۸/۲۶ - ۲۲:۲۰
از سوی مرکز آمار؛
هرمتر مربع زمین در تهران چند؟
قیمت حداکثر فروش یک مترمربع زمین یا زمین ساختمانی مسکونی کلنگی در پاییز امسال در منطقه یک تهران حدود ۲۴ میلیون تومان و در منطقه ۲۱ تهران فقط یک میلیون تومان بوده است.
مسکن1  هرمتر مربع زمین در تهران چند؟
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

به گزارش سرویس اقتصادی "جام نیـوز" ،  بررسی‌های صورت گرفته از سوی مرکز آمار وضعیت زمین و مسکن در شهر تهران نشان می‌دهد منطقه یک دارای بیشترین سهم و منطقه ٢١ دارای کمترین سهم در متوسط قیمت فروش هر مترمربع زمین یا زمین ساختمان‌های مسکونی کلنگی بوده‌اند. همچنین در متوسط قیمت فروش هر مترمربع زیربنای مسکونی و نیز در متوسط مبلغ اجاره ماهانه به علاوه ٣ درصد ودیعه پرداختی برای اجاره یک مترمربع زیربنای مسکونی، منطقه ٥ بیشترین سهم و منطقه ٢٢ کمترین سهم را داشتند.

 

بر اساس این گزارش، متوسط قیمت فروش هر مترمربع زمین یا زمین ساختمان‌های مسکونی کلنگی معامله شده از طریق بنگاه‌های معاملات ملکی در شهر تهران چهار میلیون و ٣٩٤ هزار تومان بوده است که نسبت به فصل قبل 0/3 درصد کاهش و نسبت به فصل مشابه سال قبل 4/5 درصد افزایش داشته است. تعداد این معاملات نیز نسبت به فصل قبل 1/3 درصد افزایش و نسبت به فصل مشابه سال قبل 40/1 درصد کاهش داشته است. در میان مناطق ٢٢ گانه شهرداری تهران بیشترین متوسط قیمت فروش یک مترمربع زمین یا زمین ساختمان‌های مسکونی کلنگی معامله شده در حدود ٨ میلیون و ٨٣٥ هزار تومان در منطقه ٣ و کمترین آن در حدود یک میلیون و ٤٠٩ هزار تومان در منطقه ٢٠ بوده است.

 

متوسط مبلغ اجاره ماهانه

متوسط مبلغ اجاره ماهانه به علاوه ٣ درصد ودیعه پرداختی برای اجاره یک مترمربع زیربنای مسکونی معامله شده از طریق بنگاه‌های معاملات ملکی در شهر تهران ٢٠ هزار و ٤٨٣ تومان بوده است که نسبت به فصل قبل ٥/٥ درصد و نسبت به فصل مشابه سال قبل 11/7 درصد افزیش داشته است. تعداد این معاملات انجام‌شده نیز نسبت به فصل قبل 20/7 درصد افزایش و نسبت به فصل مشابه سال قبل ١٦ درصد کاهش داشته است.

 

در میان مناطق ٢٢ گانه شهرداری تهران بیشترین متوسط مبلغ اجاره ماهانه به علاوه ٣ درصد ودیعه پرداختی برای اجاره یک مترمربع زیربنای مسکونی معامله‌شده، ٣٤ هزار و ١٠٠ تومان در منطقه یک و کمترین آن ١٠ هزار و ٤٧٠ تومان در منطقه ١٩ بوده است. تغییرات مبلغ اجاره ماهانه به علاوه ٣ درصد ودیعه پرداختی برای هر مترمربع زیربنای مسکونی در معاملات انجام‌شده بین دو هزار و ٢٦٦ تومان در منطقه ٢٠ و ٩٥ هزار تومان در منطقه یک بوده است؛ همچنین از کل معاملات انجام‌شده این بخش، منطقه ٥ با 15/1 درصد دارای بیشترین سهم و منطقه ٢٢ با 1/2 درصد، دارای کمترین سهم هستند.

 

کلیدواژه ها:
انتخابات ۱۴۰۰ ار اس اس آر اس اس
پربیننده سرویس آر اس اس ادامه
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top