|
چهارشنبه ۷ آبان ۱۳۹۹ الأربعاء ١١ ربيع الأوّل ١٤٤٢ Wednesday, October 28, 2020
کد خبر: 599176
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۴/۰۸/۲۷ - ۰۸:۲۰
علی ربیعی:‌
اغلب ایرانیان دستمزد خود را برابر با ۲ ساعت کار می‌دانند/رئیس جمهور فعلی را شانسی برای ایران می‌دانم
وزیر تعاون، کار و تعاون اجتماعی با بیان اینکه روحانی (رئیس جمهور) را شانسی برای ایران می‌دانم، تصریح کرد: غالب ایرانیان دستمزدی را که می‌گیرند برای ۲ ساعت کار می‌دانند.
علی ربیعی1  اغلب ایرانیان دستمزد خود را برابر با ۲ ساعت کار می‌دانند/رئیس جمهور فعلی را شانسی برای ایران می‌دانم
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

به گزارش سرویس اقتصادی "جام نیـوز"، علی ربیعی در همایش جایزه تعالی منابع انسانی در مرکز همایش‌های صداوسیما با اشاره به اهمیت منابع انسانی در کشور اظهار داشت: چگونه برخی کشورها که شبیه ما بودند، مسیر را میان‌بر زده و توسعه یافتند.

 

وی افزود:‌ مسیر خطی طی شده را حتمی نبینیم، به ویژه اینکه دیدگاه برخی اقتصاددانان راه بانک جهانی است.

 

وی با بیان اینکه تمرکز منابع انسانی روی برخی کشورها از جمله برزیل، هند، مکزیک، سنگاپور و مالزی انجام شده است، گفت: این مطالعات نشان می‌دهد تغییرات بنیادی به خصوص در برخی کشورها مانند کره وجود داشته است و این برنامه‌ها روی منابع انسانی متمرکز بوده است.

 

وزیر تعاون، کار و تعاون اجتماعی به نخبه‌گزینی و نخبه‌پروری اشاره کرد و یادآور شد: جهش برخی کشورها درIT را شاهد هستیم، بدون تردید اگر می‌خواهیم وضع را تغییر دهیم در این دنیای پرتلاطم جهانی که لحظه به لحظه متغیرهای جدید ایجاد می‌شود و سرعت آن زیاد است، قطعاً نیازمند برنامه‌ریزی افراد و منابع انسانی قوی هستیم.

 

وی به مطالعات فرهنگی روی شبکه‌های ماهواره‌ای اشاره کرد و یادآور شد:‌ خیلی بد است که با چالش‌های نوین در سازمان‌ها روبه‌رو نیستیم، یعنی اینکه چالش‌های زیادی وجود دارد، اما اینها به مسائل روزمره و جاری تبدیل شده است.

 

ربیعی با بیان اینکه شکل‌گیری و جذب نیرو باید در دولت اصلاح شود، با طرح این سؤال که آیا دولت منبع اشتغال است و یا باید عده‌ای نخبه در آن حضور داشته باشند، تصریح کرد: دام مسیر طی شده فقط هدفمندی یارانه‌ها نبود، بلکه نظام اداری است. برگزاری استخدام در شب امتحان به چه معنا است.

 

به گفته وی، در نخبه‌گزینی دچار مشکل هستیم و میان نظام پاداش و دستمزد با بهره‌وری و انضباط رابطه معناداری وجود ندارد.

 

وزیر تعاون، کار و تعاون اجتماعی  تأکید کرد: سیاست‌زدگی در نظام اداری وجود دارد و نه به معنای مصطلح سیاسی، بلکه عمل‌های سیاسی در ساختار مدنظر است. تغییر فرهنگ کار شهامت می‌خواهد و این نگرش باید تغییر کند.

 

وی در مورد مطالعات انجام شده به نوع نگاه مردم به کار گفت: اغلب ایرانیان دستمزدی را که می‌گیرند، برای 2 ساعت کار دانسته و آن را حق تلقی می‌کنند، چه سیاست پوپولیستی اتخاذ شده که این نوع نگاه بیرون می‌آید این مسائل ساده را امروز باید در منابع انسانی حل کنیم.

 

ربعیی افزود: چون در دولت هستم، نمی‌خواهم این را بگویم، اما روحانی به عنوان رئیس جمهوری را شانسی برای ایران می‌دانم و فرصتی تاریخی برای جامعه ما است. نمی‌خواهیم یکباره جراحی کنیم که زود جواب بدهد، اما جهت‌گیری‌‌ها را درست می‌کنیم. در برنامه ششم منابع انسانی مورد توجه قرار گرفته و سند توسعه منابع انسانی هفته گذشته در دولت بررسی شد.

 

وی با اشاره به آموزش‌های مهارتی عنوان کرد: 30 تا 40 درصد بیشتر رابطه میان نیازهای استان‌ها میان فارغ‌التحصیلان وجود ندارد و باید آموزش‌های مهارتی را در دستور کار قرار داد و در این راستا آموزش از روستا تا شهر و آموزش سیار را برای گسترش توسعه اشتغال جدی گرفتیم.

 

وزیر تعاون، کار و تعاون اجتماعی به صفت دیگر دولت روحانی (رئیس جمهور) اشاره کرد و گفت: آنچه را نمی‌داند و ندارد به آن اذعان می‌کند، اولین بحث در توسعه انسانی این است که هدف واحد و ملت واحد است و باید کنار هم آموزش ببینیم./فارس/110

کلیدواژه ها:
پربیننده سرویس آر اس اس ادامه
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top