|
سه شنبه ۱ مهر ۱۳۹۹ الثلاثاء ٤ صفر ١٤٤٢ Tuesday, September 22, 2020
کد خبر: 599189
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۴/۰۸/۲۷ - ۰۹:۲۰
عليرضا دائمي؛
جزئیات تازه از تجمیع قبوض آب و برق
معاون وزير نيرو با بیان اینکه به منظور صرفه‌جويي در زمان و صدور قبوض چاپي، طرح تجميع قبوض آب و برق اجرايي مي‌شود، گفت: در حال حاضر اين پروژه از شهرهاي جديد آغاز خواهد شد.
پرداخت قبوض جزئیات تازه از تجمیع قبوض آب و برق
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

به گزارش سرویس اقتصادی "جام نیـوز" ، عليرضا دائمي معاون وزير نيرو درباره آخرین وضعیت تجمیع قبوض آب و برق، گفت: وجود بيش از ۳۲ ميليون مشترک برق، ‌مشکلات مختلفی همچون تردد و مراجعه برای قرائت، صدور و تحويل قبوض در جامعه ايجاد مي‌کند.

 

معاون برنامه‌ريزي و امور اقتصادي وزير نيرو با اعلام اینکه با نصب کنتورهاي هوشمند اين امکان فراهم مي‌شود که کنترل، قرائت، پايش و ميزان مصرف مشترکان از راه دور ميسر شود، تصریح کرد: هنوز در بسياري از مجتمع‌ها و ساختمان‌ها کنتورهاي آب به‌صورت مشترک است و ساکنان، کنتور مجزا ندارند و يک دستگاه کنتور آب اصلي، مصرف طبقات زيادي از يک ساختمان مسکوني يا تجاري را تحت کنترل دارد.

 

این مقام مسئول با اشاره به اينکه سامانه تامين آب شرب و آب گرم بيشتر ساختمان‌ها به‌صورت مشترک است و اين امر باعث شده است تا ما نتوانيم براي هر مشترک کنتور آب مجزا نصب کنيم ولي در برق با چنين مشکلي مواجه نيستيم، اظهار داشت: براي تجميع قبوض آب و برق، زيرساخت‌هاي لازم برای سامانه نرم‌افزاري نصب کنتورهاي هوشمند به تعداد ۳۲ ميليون مشترک که دائم در حال افزايش است، در دستور کار قرار دارد.

 

معاون وزير نيرو با بيان اينکه وزارت نيرو مصصم است در حال حاضر اين پروژه از شهرهاي جديد به عنوان نمونه‌هاي شاهد آغاز شود، بیان کرد: اين برنامه به‌تدريج گسترش يافته و سراسر کشور را فرا مي‌گيرد.

 

وي با بيان اينکه اعتبارات تخصيصي براي تامين آب و برق بسيار محدود است، افزود: تلاش مي‌کنيم در يک برنامه بلندمدت با مشترک کردن قبوض آب و برق، بتوانيم کنترل و پايش جديدي در کنترل ميزان مصارف و هدررفت‌ها داشته باشيم./مهر/110


 

کلیدواژه ها:
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
داغ شده های سرویس آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top