|
شنبه ۳ آبان ۱۳۹۹ السبت ٧ ربيع الأوّل ١٤٤٢ Saturday, October 24, 2020
کد خبر: 599320
نظرات: 1
تاریخ مخابره : ۱۳۹۴/۰۸/۲۷ - ۱۱:۳۱
برای "بد ننوشتن" 500 میلیون درخواست کرد؛
رونمایی قلعه نویی از باندی کثیف در فوتبال؛ فوتبالیست شدن پسرم خاری در چشم برخی ها شده بود
سرمربی پیشین تیم فوتبال استقلال گفت: «باند معروفی وجود دارد که گفته برای حمایت از یک تیم 500 میلیون می‌گیرد که تنها "بد" ننویسد.»
امیر قلعه نویی رونمایی قلعه نویی از باندی کثیف در فوتبال؛ فوتبالیست شدن پسرم خاری در چشم برخی ها شده بود
به این مطلب امتیاز دهید
66.7% 33.3% بازدید

به گزارش سرویس ورزشی جام نیـوز، امیر قلعه‌نویی درباره آشتی‌اش با جواد نکونام، اظهارات بهرام افشارزاده، بحث پیشنهاد باشگاه سایپا به او و ... صحبت‌هایی را مطرح کرد که در زیر می‌خوانید:

 

* در مورد آشتی‌تان با جواد نکونام موضوع خاصی وجود دارد که بخواهید در مورد آن صحبت کنید؟

- نه، روز گذشته (سه‌شنبه) به این موضوع به اندازه کافی پرداخته شد و دیگر دوست ندارم درباره آن حرف بزنم.

 

* ابراهیم قاسمپور در اظهارنظری گفته که شما به خاطر پسرتان از نکونام شکایت کرده بودید. این موضوع صحت دارد؟

- من صحبت‌هایی با قاسمپور در این زمینه داشتم، ولی اگر اجازه دهید دیگر نمی‌خواهم به آن بپردازم.

 

* پس از اتفاق روز گذشته، شایعه شده که قرار است سرمربی سایپا شوید و بار دیگر با نکونام کار کنید.

- از شما می‌خواهم که وارد این بحث‌ها نشوید. سایپا تیم و سرمربی خوبی به نام مجید جلالی دارد. هفته گذشته به همراه جلالی بازی نساجی قائمشهر را می‌دیدیم که صحبت‌هایی هم میان ما رد و بدل شد. به اعتقاد من، فوتبال ما به مربیانی چون مجید جلالی احتیاج دارد. امثال جلالی جزو کسانی هستند که به فوتبال خدمت کرده‌اند و سایپا نیز جزو باشگاه‌های قانون‌مدار است. فوتبال بالا و پایین دارد و قرار نیست همیشه روال عادی را طی کند. مگر مورینیو در چلسی چطور نتیجه گرفته است؟ آیا مورینیو مانند من دنبال سکو، زمین تمرین، پاداش، سکه دادن و ... بود؟ سال گذشته به همه چیز فکر می‌کردیم جز مسئله فنی. مدام به فکر منزل بازیکن، غذا، زمین تمرین و ... بودیم. سال گذشته همه جوره از بالا آب را بر ما بسته بودند. مگر می‌شود تیم در صدر جدول باشد، اما نتوانند 100 میلیون تومان تهیه کرده و به بازیکنان بدهند؟ برای اینکه امیر قلعه‌نویی را زمین بزنند، کاوه رضایی را نتوانستند جذب کنند و راهی ذوب‌آهن شد. آیا مسعود حسن‌زاده و محمدی را نمی‌خواستم؟ آیا این دو بازیکن در ذوب‌آهن خوب کار نمی‌کنند؟ آقایان برای اینکه به افکارشان برسند، کاری کردند که کاوه رضایی به ذوب‌آهن برود. یعنی چه که 100 میلیون تومان نتوانستند به بازیکنان بدهند؟ باندی در این فوتبال وجود دارد که شریان فوتبال در دستش است. در همین فصل تیمی بوده که با باند معروف تماس گرفته که از آنها حمایت کند. در پاسخ باند معروف گفته که 500 میلیون تومان می‌گیریم تا علیه تیم شما "بد" ننویسیم. یعنی اگر می‌خواستند از تیم حمایت کنند، احتمالا یک میلیارد تومان می‌گرفتند. اینها همان آدم‌هایی هستند که در موردشان صحبت کرده بودم. در این فوتبال، من دنبال سکو و زمین تمرین بودم، ولی آیا مورینیو دنبال این بود که با مدیرعامل صحبت کند تا به بازیکنانش 100 میلیون پاداش تقسیم کند؟ در فوتبال ما باندی وجود دارد که بازیکن و مربی جابه‌جا می‌کند، باندی که قلم و میکروفن دارد. بار دیگر تأکید می‌کنم که به مجید جلالی ارادت دارم و ایشان جزو مربیان خوب فوتبال ماست. تیم جلالی علاوه بر این، بازیکنان خوبی هم دارد.

 

* بهرام افشارزاده در واکنش به صحبت‌های شما که خواستار دریافت مطالبات‌تان شده بودید، گفته انتظار نداشته که شما در این شرایط صحبت از پول کنید.

- سال گذشته پول نداشتند، امسال هم ندارند؟

 

* افشارزاده گفته که پولی هم در کار باشد، اولویت پرداخت مطالبات بازیکنان فعلی استقلال است.

- از ایشان سؤال می‌کنم که چرا سال گذشته بازیکنان در اولویت نبودند؟

 

* هاشم بیگ‌زاده در برنامه 90 از شما به خاطر حمایت‌هایی که از او کردید، تشکر کرد.

- من این برنامه را ندیدم، ولی علاوه بر هاشم، 40 تا 50 بازیکن بودند که به آنها گفتم فکر و ذکرتان فقط در زمین باشد و من پشت شما هستم. به آنها می‌گفتم که با تماشاگر کاری نداشته باشید و همه چیز را بر عهده من بگذارید. همان‌طور که می‌دانید، هاشم در مرحله مقدماتی جام جهانی خوب کار کرد و نقش مؤثری داشت. من برای خیلی‌ها این کار را کردم، اما سال گذشته در ذهن بازیکنان ما کار کرده بودند تا از نظر ذهنی آمادگی نداشته باشند. سؤال من این است که چرا امسال تنها دو بازیکن از استقلال به تیم ملی دعوت می‌شوند؟ سال گذشته، بازیکن ما در کلینیک بود، ولی به تیم ملی دعوت شد! اینها برای من جای سؤال و تعجب دارد!

 

* هاشم خاطره‌ای تعریف کرد که در رختکن شما از او انتقاد کرده‌اید که چرا موقع گل حریف پوشش لازم را نداده‌ است. او نیز از شما سوال پرسیده که منظورتان گل اول بوده یا گل دوم. این در حالی بود که استقلال با یک گل از حریف شکست خورده بود و شما با عصبانیت گفته‌اید که تیم با یک گل شکست خورده و او صحبت از گل اول و دوم می‌کند!

- (با خنده)، من هاشم را قلباً دوست دارم و او جزو فوتبالیست‌های پرافتخار است که چند قهرمانی در کارنامه‌اش دارد. هاشم بچه صاف و ساده‌ای است و شاید سال گذشته تحت فشار بود. امیدوارم فوتبال ما به سمتی برود که آدم‌های اخلاق‌مدار در آن حضور داشته باشند. 10، 15 سال است حرفی می‌زنم که باعث ناراحتی برخی‌ها شده است، اما چرا آدم‌های فوتبالی مانند داریوش مصطفوی، امیر عابدینی، علی فتح‌الله‌زاده، محمد دادکان و ... باید بیرون باشند؟ چرا مصطفوی که کارنامه خوبی دارد، باید بیرون بنشیند؟ البته در بحث مدیریت کلان لزومی ندارد که طرف حتماً فوتبالی باشد، اما آدم‌های فوتبالی نباید خانه‌نشین شوند. مصطفوی در همه رده‌های ملی بازی کرده، تیم ملی را به جام جهانی برده و در AFC وزنه بوده است. هر طوری که حساب می‌کنیم، فوتبال ما در حال سرمایه‌سوزی بوده و بخواهی سالم کار کنی، ریشه‌ات را می‌زنند. من زمانی که امیر عابدینی رئیس فدراسیون بود، شش ماه شاگردش بودم و دیدم که چه تحولی در تیم ملی ایجاد کرد. امثال علی پروین و نیروهایی که در استقلال وجود دارند، باید در فوتبال باشند. هفت هشت سال است فوتبالی‌ها را بیرون نشانده‌اند و کارهایی کرده‌اند که همگی خطی بوده است. متأسفانه زمانی که پسرم می‌خواست فوتبالیست شود، خار چشم آقایان شده بود. البته در این میان فوتبالی‌ها هم مقصر هستند که در این مسیر قرار گرفته‌اند. 15 سال است که می‌گویم چرا زمینی مانند ورزشگاه آزادی نداریم؟ چرا نباید 20 زمین مانند آزادی داشته باشیم؟ وقتی دیدار ملوان انزلی - فولاد خوزستان را می‌دیدم، حسرت می‌خوردم که چرا زمین ندارند. خدا مردم انزلی را که عاشق تیم‌شان هستند، دوست دارد که این تیم در لیگ برتر حضور دارد. چرا جایی که می‌تواند مانع آسیب‌های اجتماعی شود، نباید به آن رسیدگی شود؟ چرا، چرا و چراهای زیادی وجود دارند که پاسخ داده نشده‌اند. کاری کرده‌اند که جمعیت 80 هزار نفری به دو هزار نفر کاهش پیدا کند. ما باید فوتبال را فرصت بدانیم، نه تهدید. باید به کشورهای همسایه مانند قطر توجه کنیم. من سال 86در قطر بودیم. از آن زمان تا به امروز این کشور فقط دو بار میزبان جام ملت‌های آسیا بوده و حالا می‌خواهند جام جهانی را برگزار کند. چطور آنها می‌توانند ولی ما نمی‌توانیم؟ ما قدمت 12 هزار ساله داریم و باید جلو باشیم. چرا باید استادیوم‌ها در بیابان‌ها ساخته شوند؟ متأسفانه داستان‌هایی هستند که فوتبال را تهدید می‌کنند.

 

* این روزها کارلوس کی‌روش صحبت از کناره‌گیری از تیم ملی می‌کند. شما در این مورد چه نظری دارید؟

- خدا را شکر که من نیستم وگرنه منشا اصلی اتفاقات می‌شدم. با توجه به اینکه در فوتبال نیستم ترجیح می‌دهم که صحبتی نکنم. اعتقاد من این است که تیم‌های لیگ برتری هم می‌توانستند چنین نتایجی را بگیرند. ما نباید خودمان را با تیم درجه چندم آسیا قیاس کنیم. همین عمان را ببینید که در رده‌بندی فیفا چندم است. برخی آقایان در حال گنده‌کردن داستان هستند.

تسنیم

109

مشاهده نظرات
شما در حال پاسخگویی به نظر زیر می باشید:

نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:

مشاهده سایر نظرات

پربیننده سرویس آر اس اس ادامه
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top