|
چهارشنبه ۲ مهر ۱۳۹۹ الأربعاء ٥ صفر ١٤٤٢ Wednesday, September 23, 2020
کد خبر: 599328
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۴/۰۸/۲۷ - ۱۱:۳۹
با وجود فساد، رفع تحریم هم بی‌فایده است
احمد توکلی با نقل روایتی از بیکاری بیش از ۲۰ هزار نفر از کارگران شهرک صنعتی نصیرآباد رباط کریم، از فساد و رکودی که گریبانگیر صنعت و صنعتگران کشور شده سخن می‌گوید‬.
. با وجود فساد، رفع تحریم هم بی‌فایده است
به این مطلب امتیاز دهید
100% 0% بازدید

به گزارش سرویس سیاسی جام نیـوز، احمد توکلی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در یادداشتی با عنوان "با وجود فساد، رفع تحریم هم بی فایده است" در کانال تلگرام خود نوشت:

 

دیروز در فرودگاه مهرآباد در صف مسافران، منتظر نوبت کنترل هویت افراد و مهر کارت پرواز بودم. برادری که در حال انجام وظیفه بود، وقتی متوجه من شد، کش مانع مسیر مجاور را باز کرد و به من تعارف زد که از آنجا بروم. تشکر کردم و گفتم اجازه بدین به نوبت خودم میروم.

 

پشت سرم مرد محترمی که هم سن خودم به نظر میرسید به من خیلی اظهار لطف کرد. با هم از بازرسی برادران سپاه رد شدیم و کنار هم نشستیم. همدردی تازه ای که تأخیر پروازهای هردو بود باعث شد از صحبت های او بهرمند شوم.

 

صنعتگر با سابقه سردخانه ساز بود. سال ۱۳۷۴ از آمریکا با سرمایه قابل توجهی بازگشته و کارخانه ای در شهر خودش تأسیس کرده بود. به شدت از رکود و واردات بی حساب و کتاب مینالید. از قول مسئول شهرک صنعتی نصیرآباد رباط کریم میگفت این شهرک ۲۲ هزار کارگر داشته که حالا تعدادشان به ۱۹۰۰ نفر سقوط کرده است! میپرسید.

 

۲۰۱۰۰ نفری که بیکار شده اند چه میکنند، چه خطراتی آنها و خانواده ایشان را تهدید میکند. از من میخواست کاری بکنم. با تبادل تلفن خداحافظی کردم.

 

موضوع اصلی کور همین است و تا فساد وزدوبند، مدیران وابسته و سوء سیاست باشد رفع تحریم هم افاقه نمیکند. / دانشجو

 

202

کلیدواژه ها:
توکلی  |  فساد  |  سیاسی  |  مجلس  |  جام نیوز  | 
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top