|
پنج شنبه ۳ مهر ۱۳۹۹ الخميس ٦ صفر ١٤٤٢ Thursday, September 24, 2020
کد خبر: 599348
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۴/۰۸/۲۷ - ۱۲:۳۵
اربعین 94؛
توصیه های آیت الله مکارم به زائرین اربعین
همگى سعى کنند نیت‌هایشان کاملا خالص باشد و به همین دلیل از هرگونه تبلیغات شخصى و جناحى بپرهیزند که بسیار با اهداف مقدس شهدا ناسازگار است.
ایت الله مکارم شیرازی توصیه های آیت الله مکارم به زائرین اربعین
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

به گزارش سرویس دینی جام نیوز، در پیام آیت‌الله مکارم شیرازی آمده است: اربعین حسینى رستاخیز عظیمى است که در دنیا شبیه و مانند ندارد، 20 میلیون نفر یا کمى کمتر یا بیشتر براى بزرگداشت شهیدانى که 14 قرن پیش براى مبارزه با ظلم و ستم و حفظ عزت و شرف برخاسته‌اند پیاده از راه‌هاى دور و نزدیک به سوى مرقد آنها حرکت مى‌کنند، حتى افراد ناتوان و معلول نیز با آنها همراهى دارند و این بزرگ‌ترین نمایش فداکارى و قدرت در راه عزت و آزادگى و شرف است. ما به همه آنها دعا مى‌کنیم که سالم بروند و سالم برگردند و زیارتشان مقبول درگاه خدا شود و دعاهایشان وسیله نجات مسلمین از چنگال ظالمان گردد.

 

 

در ادامه این پیام تصریح شده است: در اینجا لازم مى‌دانم چند نکته را به همه زوار عزیز و گروه‌هایى که به آنها خدمت مى‌کنند یادآور شوم:

 

اوّل: همگى سعى کنند نیت‌هایشان کاملا خالص باشد و به همین دلیل از هرگونه تبلیغات شخصى و جناحى بپرهیزند که بسیار با اهداف مقدس شهدا ناسازگار است.

 

 

دوم: همگى به یکدیگر مخصوصا به کسانى که به هر دلیل در راه مى‌مانند کمک کرده و مشکلات آنها را حل کنند.

 

 

سوم: از هرگونه عجله و شتاب که ممکن است خداى ناکرده موجب به هم ریختن صفوف و حوادث دردناکى مانند فاجعه منا شود بپرهیزند و خونسردى و آرامش خود را در هر حال حفظ کنند.

 

 

چهارم: از زیارت طولانى پرهیز کنند و به زیارت مختصر قناعت کنند و محل را براى دیگران خالى بگذارند و به دستور «زر فانصرف» عمل کنند.

 

 

پنجم: گردانندگان مواکب به مسائل فرهنگى توجه فراوان داشته باشند و از این رستاخیز عظیم براى آن استفاده کنند، نمازها را اوّل وقت بخوانند، خواهران حجاب را کاملا رعایت کنند و از خرافاتى که موجب وهن این مراسم باشکوه مى‌شود، خوددارى کنند.

 

 

ششم: قوانین و مقررات را که مایه نظم جمعیت مى‌شود کاملا رعایت کنند و از آلوده ساختن محیط زیست جدا بپرهیزند.

 

 

هفتم: براى حلّ مشکلات جهان اسلام و فتنه‌هاى دشمنان و نجات مظلومان از چنگ ظالمان و وحدت مسلمین دنیا و برآمدن حاجات از صمیم دل دعا کنند.

 

 

در پایان این پیام تاکید شده است: در پایان معروض مى‌دارد که اربعین گوهر گرانبها و گنجینه بسیار پرارزشى است که سبب عظمت اسلام و مکتب اهل بیت(علیهم‌السلام) است، باید هر چه بهتر از آن بهره‌بردارى کرد. خداوند همه را حفظ کند و موفق دارد.

 

 

پربیننده سرویس آر اس اس ادامه
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top