|
شنبه ۵ مهر ۱۳۹۹ السبت ٨ صفر ١٤٤٢ Saturday, September 26, 2020
کد خبر: 599396
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۴/۰۸/۲۷ - ۱۴:۲۰
آیت الله سید احمد علم الهدی؛
عظمت اربعین برای برخی قابل فهم نیست
رخدادهای و حوادث روزمره همچون گردابی انسان را در زندگی روزمره گرفتار می کند به گونه ای که اجازه تفکر نسبت به فرجام و عاقبت و سرونوشت را از انسان می گیرد.
علم الهدی عظمت اربعین برای برخی  قابل فهم نیست
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

به گزارش سرویس دینی جام نیوز، آیت الله سید احمد علم الهدی در مراسم بدرقه کارکنان شهرداری مشهد به منظور شرکت در راهپیمایی اربعین حسینی در محل مهدیه مشهد تاکید کرد: متاسفانه برخی از جریانات ناهنجار سیاسی به تازگی مطرح کرده اند که وظیفه شهرداری مدیریت شهری است که در آن قرار دارد و زیارت امام حسین(ع) و پاکبانی حرم حضرت علی(ع) در بیرون از آن شهر به آن شهرداری ارتباطی ندارد و این ها تنها گوشه ای از سنگ اندازی های این جریانات برای رسیدن به اهداف خود است.

 

 

وی ادامه داد: این افراد برای رسیدن به اهداف ناپاک سیاسی خود دست به هر کاری می زنند که به تازگی با زیر سوال بردن این جریان ارزشی نسبت به رسیدن به اهداف خود اقدام کرده اند.

 

 

امام جمعه مشهد تصریح کرد: متاسفانه عده ای افراد کوته فکر اطراف این جریان های سیاسی را پر کرده اند و اجازه نمی دهند که عظمت این قبیل فعالیت های ارزشی را درک کنند.

 

 

وی جریان اربعین را با همه زیارت های مخصوص امام حسین(ع) متفاوت دانست و تصریح کرد: اربعین یک زیارت مخصوص است چرا که موسس آن خواهر بزرگوار ایشان حضرت زینب(س) بوده است.

 

 

آیت الله علم الهدی با تاکید بر اینکه حضرت زینب(س) در احیای واقعه کربلا در زیارت اربعین جریانی انقلابی را راه اندازی کردند، بیان کرد: تمام کسانی که به زیارت اربعین مشرف می شوند در واقع پیرو راه حضرت زینب(س) هستند.

 

 

وی خدمت به زائران اربعین حسینی را خدمتی بی نظیر و کم نظیر دانست و اظهار کرد: زائران بسیاری در طول سال به کربلای معلا و زیارت امام حسین(ع) مشرف می شوند اما تنها عده کمی از آن ها توفیق خدمتگزاری در آستان این امام همام را پیدا می کنند.

 

 

عضو مجلس خبرگان رهبری با تشکر از حوزه زیارت استانداری در ایجاد حرکت ارزشمند خدمتگزاری به زائران اربعین حسینی در کربلا و شهرداری مشهد در مدیریت این برنامه گفت: عرصه زندگی انسان همچون تونل سیاهی است که در دوران عمر باید از آن عبور کند اما در این میان خداوند تنفس گاه هایی را برای انسان قرار می دهد که باید از این فرصت ها به بهترین نحو استفاده کند.

 

 

وی ادامه داد: رخدادهای و حوادث روزمره همچون گردابی انسان را در زندگی روزمره گرفتار می کند به گونه ای که اجازه تفکر نسبت به فرجام و عاقبت و سرونوشت را از انسان می گیرد.

 

 

آیت الله علم الهدی بیان کرد: انسان با نگاهی به گذشته و ارزیابی عملکردهای خویش درمی یابد که همه فعالیت هایش در جهت برطرف کردن مشکلاتش بوده است و همین مسئله باعث می شود تا انسان خود را محروم ترین نوع موجودات به حساب آورد چرا که تمام طول عمر را در پی دیگران دویده است./مهر

 

 

 

پربیننده سرویس آر اس اس ادامه
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
داغ شده های سرویس آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top