|
جمعه ۱۳ تیر ۱۳۹۹ الجمعة ١٢ ذو القعدة ١٤٤١ Friday, July 3, 2020
کد خبر: 600395
نظرات: 90
تاریخ مخابره : ۱۳۹۴/۰۸/۳۰ - ۱۱:۰۱
عادی سازی استفاده از مدهای نامتعارف در خیابان‌ها؛
مانور مانکن های مبتذل در خیابان‌های تهران +عکس
عادی سازی استفاده از مدهای نامتعارف در خیابان‌ها از اهداف صفحات تحت مدیریت مدلینگ‌ها در اینستاگرام و شبکه‌های اجتماعی دیگر است.
مدلینگ مانور مانکن های مبتذل در خیابان‌های تهران +عکس
به این مطلب امتیاز دهید
48.8% 51.2% بازدید

به گزارش سرویس فرهنگی جام نیوز، ساخت و ارائه الگو یکی از اهداف راه‌اندازی شبکه‌های اجتماعی بوده است که بر این اساس همواره به والدین توصیه شده است تا فرزندان خود را جهت استفاده مثبت از این ابزار ارتباطی راهنمایی کنند و بر روند استفاده آنها نظارت داشته باشند.

 

عادی سازی استفاده از مدهای نامتعارف در خیابان‌ها یکی از اهداف صفحات تحت مدیریت مدلینگ‌ها در اینستاگرام و دیگر شبکه‌های اجتماعی شده است. به طوریکه ممکن است مدل و پوششی که تا چندی پیش استفاده از آن در فضای عمومی جامعه ناهنجار تلقی می‌شده است با انتشار مکرر تصاویر استفاده از این نوع پوشش در سطح شهر با عادی سازی مشاهده این نوع پوشش‌های نامتعارف در جامعه روبرو شویم.

 

در حالی که پروژه کشف حجاب مجازی که با عنوان یک کمپین، چندی پیش از سوی یکی از خبرنگاران شبکه‌ بی‌بی‌سی فارسی در فیس بوک راه اندازی و به علت عدم استقبال زنان ایرانی با شکست مواجه شد، صفحاتی در اینستاگرام راه‌اندازی شده است که قصد دارند حضور بی‌قید زنان در خیابان‌های کشور را به نوعی کاملاً عادی نشان‌ دهند.

 

به گزارش فارس، مدهای عرضه شده توسط این‌ مدل‌ها که مغایر با فرهنگ و عرف جامعه است با این پرسش بدون پاسخ از سوی مخاطبین روبرو می‌شود که این افراد چه طور توانسته‌اند از این پوشش در خیابان‌ها استفاده کنند؟! در ادامه برخی از صفحاتی که با این هدف فعالیت می‌کنند را مشاهده می‌کنید:

 

115

 

کلیدواژه ها:
زن  |  کشف حجاب  |  جامعه  |  فارسی  |  فارس  |  اینستاگرام  |  تصویر  |  تهران  |  مانکن  |  عکس  |  بی بی سی  |  حجاب  | 
مشاهده نظرات

دوستان سلام. لطفا اظهار نظر جانبدارنه و غیر منطقی نکنید. هر آدمی جوابگوی کارهای خودش هستش و به کسی هم ربطی نداره که هر انسانی چی میپوشه. اگر اشتباه باشه خودش جوابگوی کار خودش هست. اگه درست میگی و تو خوبی مواظب اعمال خودت و خودمون باشیم و تو زندگی بقیه سرک نکشیم و تهمت نزنیم. همه مون یک جورایی اشتباهات خاصی داریم ولی خودمون رو موبرا میبینیم. یاد بگیرم به همه افکار به همه تیپ و به هم احترام بزاریم و نظرمون را تحمیل نکنیم. تا به کی میخواهیم به این سبک ادامه بدیم؟ و مردمو تخریب کنیم چون باب میل ما نیستن؟ اگه تو خوبی نمازتو بخون روزه ات رو بگیر نه برای ریا و نمایش برای خودت و خدای بزرگ. میخوانی تو خلوتت بخون و لذت ببر از آفریدگار بزرگ. وقتی واسه خودت اینکارو بکنی و به خدا و باورهایت اعتقاد داشته باشی تو زندگی مردم سرک نمیکشی تهمت نمیزنی و با دو چشم پر سو این عزیزان رو از بالا تا پایین برانداز نمیکنی و بعد بیای نظر هم بدی این است آن است. همیشه خدا رو داشته باش تو ذهنت. خدا نگفت فقط نماز و روزه. در مورد تهمت غیبت و... هم گفته.

پاسخ

۱

۷

میشه بفرمایید وظیفه امر به معروف و نهی از منکر چی میشه؟ مگه تو و امثال تو توی این جامعه زندگی نمیکنید؟ اینکه اونها چه کاری میکنن و چه لباسی میپوشن به من و تو هم مربوط میشه. البته من و تو رو مجازات نمیکنن بخاطر این طور رفتار اونها اما ما مسئولیم که خوب رو نشون بدیم و از بد نهی کنیم. مگه در زمان جنگ تحمیلی که مردان و زنان بی گناهی کشته شدن به خاطر چی بود؟ در جبهه ها از هر کی میپرسیدی میگفت به خاطر "ناموسم" اومدم. حتی اونایی که خواهر و یا مادر و همسری هم نداشتند هم همینو میگفتن. مگه دختر مردم ،ناموس من و تو نیست؟ مگه من نباید هر طوری که دوست دارم خواهر و یا مادر و همسر خودم لباس بپوشه، دختر مردم هم همونطور لباس بپوشه؟ چطوره که بعضیها واسه دید زدن ناموس مردم هزار تا چشم درمیارن ولی اگه کسی ناموس خودشو دید بزنه ، رگش میزنه بیرون؟ مگه امام علی نفرمود آنچه را برای خود میپسندی برای دیگران هم بپسند و آنچه رو برای خودت نمیپسندی برای دیگران هم نپسند؟ تو با این طرز فکرت همه اعتقادات مارو زیر سوال بردی. اینکه کسی پوشیده باشه به نفع خودشه. غیبت ، تهمت و غیره مسائلی شخصیه ولی این اجتماعی. من و شما وظیفه داریم که بگیم. چرا فکر میکنید در قبال دیگران هیچ مسئولیتی ندارین؟

۰

۰

تورا چونروی زیبا آفریدند برای دیدن ......آفریدند

پاسخ

۱

۱

به تمام مقدسات توهین میکنن

پاسخ

۱

۱

سلام اين عزيزان كه مي فرمايند هر كس هر طور دوست دارد ميتواند لباس بپوشد آيا چندروز ديگر كه برخي مشابه همين عزيزان خواستند لخت به خيابان تشريف بياورند ما وظيفه اي نداريم ، آيا اين جوانان نمي دانند كه در زندگي اجتماعي هر شخص نسبت به سايرين وظيفه اي دارد متاسفانه متولي گوشزد نمودن وظيفه هر فرد يك نهاد حاكميتي است والا اگر اين وظيفه به قشر دانشجو يا خبرنگار سپرده مي شد يا يك نهاد مردمي اين قدر نه شما حساس مي شديد و نه تعداد منفي ها به نظرات صحيح زياد مي شد ،نكته ديگر آنكه اين بدپوششان نيك انديش فردا كه متاهل شدند اگر چشم همسرشان به زني شبيه خودشان خيره شد مي خواهند با سلاح سرد اول به همسر خو و بعد به حريف حمله كنند ، و حسادت زنانه شان گل مي كند ،
دوستي هم كه دو از معاون پاك ترين دولت دنيا و فساد وي زد بداند كه تخلف اين فرد در قبل از سمتش در دولت ما پابرهنه ها بوده دولت ما هر چه بود ضد سرمايه داري بود و امثال زنجاني ها از بازار سياه ناشي از تحريم متولد شدند يعني نفت ما را كه كسي نمي خريد واسطه شد تا دارو و غذا و غيره و غيره و غيره وارد كنيم
اختلاس جاي خود و بي بند و باري زنان و مردان ما از سوي ديگر
قسم به مقدسات كه جوانان ايران از باهوش ترين نجيب ترين و توانمندترين هاي دنيا هستند اما الگوي زنده خوبي براي ظاهر آنها وجود ندارد بياييم هرساله در هر شهر بهترين بانوي شهر خود را انتخاب كنيم و در مراسمي با شكوه بعنوان بانوي برگزيده از وي تجليل كنيم ، اگر چنين بانويي در شهر ما باقيمانده باشد نه مثل برخي مجري ها و بازيگران و آشپزهاي برنامه هاي تلويزيون كه جلوي دوربين با چه ظاهري و در واقعيت با چه ظاهري وقتي سريالي مي سازيم بنام ستايش اما ظاهر واقعي بازيگر آن مقابل شخصيت نقشي است كه ايفا مي كند جوان ما شكستي مي خورد كه شبكه فارسي وان در عرض ده سال نمي تواند آن را به وي تحميل كند بله پوچي ناشي از تضاد ،
دوستي كه با بي ادبي نظرات سخيف خود را به اعراب واهواز نسبت داده بود هم بداند من از اهوازم اما طرفدار دولت پابرهنه ها نه دولت بازاري هاي سرمايه دار، و داشتن دوستان با غيرت عرب زبان خود افتخار مي كنم ،اين هم ايميل من براي ارتباط بيشتر و ارسال نظرات جواني سي ساله از اهواز

پاسخ

۱

۰

مارتین ایندیک، از عناصر اصلی محقق آمریکایی درباره اسلام و خاورمیانه در اظهاراتی آورده: دیگر وقت آن نیست که دانشجویان را به خیابان ها بکشانیم؛ بلکه باید چادر را از سر زنان برداشت و از این طریق می توان نظام اسلامی ایران را سرنگون کرد.

میشل نویسنده اسلام ستیز فرانسوی: جنگ بر ضد اسلام گرایی؛ با کشتن مسلمانان فایده ای ندارد؛ فقط با فاسد کردن آنها می توان به پیروزی دست یافت. پس باید به جای بمب بر سر مسلمان دامن کوتاه فرو بریزیم.

خبرنگار رادیو ملی آمریکایی طی گزارشی با خوشحالی اعلام کرد: مردم ایران برای آزادی بیشتر فشار آروده اند. اکنون انواعی از موسیقی که قبلاً با مخالفت شدید رو به رو بود عمومیت یافته و زن ها حجاب را تعدیل می کنند و کت های آنان کوتاه و کوتاه تر می شود.


کنت دمارانش رئیس سابق جاسوسی فرانسه در اظهاراتی به ریگان رئیس جمهور سابق آمریکا گفت: شما نمی توانید با یک عقدیه به وسیله تانک و هواپیما مبارزه کنید. شما باید با هر عقیده ای به وسیله عقیده بجنگید. این با دشمن ما مذهب است.


یکی از جاسوسان کاخ سفید در گزارش خود آورده است: ما موفق شدین چادر مشکی زن ایرانی را به چادر توری و گل دار تبدیل کنیم چادر را هم به مانتو و مانتوهای بلند را به مانتوهای رنگین تنگ و خیلی کوتاه. اکنون از حجاب برخی زنان مسلمان فقط یک روسری مانده است.


مستر همفر جاسوس معروف انگلیسی: رنان مسلمان دارای حجاب محکم هستند و نفوذ فساد در میانشان ممکن نیست. به هر وسیله ای شده باید آن ها را از حجاب اسلام خارج کرد. آنگاه مردان و جوانان فریفته می شوند و فساد در کانون خانواده ها رخنه می کند.


بنیامین نتانیاهو به کمیته اصلاح دولتی آمریکا گفت: آمریکا می تواند با پخش سریال های فاکس که افراد زیباروی جوان را در وضعیت های متنوعی از برهنگی نشان می دهند و زندگی های فریبنده و مادی گرایانه دارند و رابطه های بی قید جنسی برقرار می کنند یک انقلاب را علیه حکومت ایران به راه اندازد. این [سریال ها] واقعاً براندازانه هستند. جوانان ایرانی دلشان از لباسهای دلپسندی که در این سریال ها می بینند خواهد خواست. آنها استخرها و زندگی های پرزرق و برق را خواهند خواست.

پاسخ

۰

۱

امر به معروف و نهی از منکر هیچ وقت با تهدید و زور و توهین به کسی جواب نداده و نخواهد داد بیاییم این مشکلات را ریشه یابی کنیم ببینیم این مدها از کجا آمدن این افراد چرا این نوع پوشش را می پسندن باید از همه نظر به خصوص از نظر روانشناسی بررسی شود

پاسخ

۳۹

۱۳

حرامخواری مسئولین

پاسخ

۵۲

۷

۱۱

۰

بنظرم خوشتیپند بهشان میاد.خوش تیپ

پاسخ

۶۴

۲۹

اینا نه خوشگل نه جذاب فقط ازرون فروشن

پاسخ

۵۹

۲۸

کاش بجای اینکه اینقد به حجاب گیر بدین، به دزدی و اختلاس و دروغگویی مسئولین گیر میدادین. درد مملکت ما حجاب نیس. اما مسئولین برای اینکه ذهن مردمو از اختلاس و دزدی هاشون منحرف کنن، مسئله حجابو بزرگ کردن تا کسی نفهمه که معاون پاک ترین دولت جمهوری اسلامی چقد و چگونه اختلاس کرده.

:(

از این دزدی ها و اختلاسا زیاد بوده. یه نگاه به کارنامه مسئولین بندازین ببینید دزدی و اختلاس مسئولین مخرب تر بوده یا حجاب دخترا.

حرفم که میزنیم میشیم دست نشونده امریکا و اسرائیل :| هزار و یکی انگ سیاسی و اجتماعی بهمون میچسبونن.

پاسخ

۶۶

۲۱

هیچ کدام بر دیگری ارجحیت ندارند دزدی و اختلاس منجر به بیعدالتی می شود بی عدالتی منجر به توزیع نابرابر ثروت و فقر می شود با ورود فقر هم ایمان کم می شود در نتیجه فساد زیاد می شود مسلما این نبود آمال کسانی که انقلاب کردند توی زندان های ساواک شکنجه شدند یا مردانی که جانشان را در کف دست گذاشتند بی منت از وجب وجب این خاک پاسداری کردند تا بوده دین و ایمان و انقلاب این مردم از خودی خنجر خورده از پشت چرا جوانان ما باید الان در اروپا و آمریکا خوش بدرخشند اینجا ما در صنعتی مثل خودرو لنگ بزنیم چون در تمام این سالها مسئولینی بی تدبیر امور را در دست گرفتند تنها فکر در قدرت بودن در سر داشتند یکی با بازی با دین خدا یکی دیگه با لباس پیامبر وگرنه همه ما میدانیم این نیست عدالت علی.
شاید درک این مطلب برایتان سخت باشد ولی از زمان هابیل و قابیل جنگ خیر وشر شروع شد به اشکال مختلف ادامه داشت تا انقلاب ایران که نقطه عطفی بود در تاریخ این مبارزه تا زمان صاحب الزمان ادامه دارد باید انتخاب کنیم جبهه حق یا جبهه باطل

۲۳

۱۸

خاک تو سرشون با این لباس پوشیدن شون.
تو شهر مشهد آسایشگاه جانبازان که در منطقه وکیل آباد است، وجود دارد، جانبازان زیادی در این آسایشگاه هستند که از زمان بعد از جنگ به این آسایشگاه آورده شدند چون توان حرکت ندارند و سالیان سال است که در این آسایشگاه هستند و با دنیای بیرون هیچ ارتباطی ندارند و پرستاری می شوند، حدود 4 ماه پیش یکی از این جانبازان را بنا به دلایلی می خواستند به یکی از بیمارستانها منتقل کنند، هنگام انتقال چشمش به سر و وضع پوشش مردم و جوانها می افتد، تو همان موقع می گه ما این همه شهید دادیم، ما خون دادیم که وضع این جوری باشه، بعد از انتقال به بیمارستان دو روز بعد با دیدن پوشش خراب و زننده مردم، آن قدر غصه می خورد که سکته و فوت می کند. برای شادی روح همه شهدای عزیزمان صلوات
لعنت بر هرشخصی که مروج و ترویج کننده بی حجابی و بی بندوباری در بین جوانان ما است.

پاسخ

۲۸

۲۳

۲

۲

اضمحلال معیارهای اخلاقی تا چه حد؟

پاسخ

۱۴

۲۳

اووووه یادم نبود سایت مذهبیه

پاسخ

۱۱

۷

اینها رو باید سیخ بکشی کباب کنی بخوری

پاسخ

۸

۱۵

اینها محرک شهوت و مروج زنا هستند

پاسخ

۱۹

۱۱

اینها می خوان مادر بشن که .... تحویل جامعه بدن

پاسخ

۱۴

۷

حالا باید اروپائی ها بیایند از ما یاد بگیرند !!!!!!!!!!!!!!! حالای حالای لالای لالای !!!!

پاسخ

۱۰۸

۲۳

۰

۰

بی ریختها..

پاسخ

۶۲

۸۹

اوووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووف

پاسخ

۹۵

۷۴

۰

۰

۱۱

۶

۵

۵

شما در حال پاسخگویی به نظر زیر می باشید:

نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:

مشاهده سایر نظرات

پربیننده سرویس آر اس اس ادامه
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
داغ شده های سرویس آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top