|
سه شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۹ الثلاثاء ١٤ ذو الحجّة ١٤٤١ Tuesday, August 4, 2020
کد خبر: 606931
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۴/۰۹/۱۸ - ۰۱:۱۵
شهید علیرضا خانبابایی؛
ماجرای دیدار «علیرضا» با امام (ره)
با اصرار خانبابایی برای دریافت جایزه، حاج آقا یک کتاب به او هدیه داد. چند روز بعد علیرضا به من مراجعه کرد و گفت "برادر منصور جایزه فرماندهی را بدهید." گفتم: "چه جایزه‌ای باید بدهم!"
شهید علیرضا خانبابایی؛ ماجرای دیدار «علیرضا» با امام (ره)
به این مطلب امتیاز دهید
100% 0% بازدید

به گزارش سرویس مقاومت جام نیوز، علیرضا خانبابایی در سال 1364 در رشته معارف اسلامی و تبلیغ وارد دانشگاه امام صادق (ع) شد. او از اواسط سال 65 وارد گردان تخریب لشکر ویژه پاسداران که در آن زمان شهید عاصمی فرماندهی نیروها برای عملیات برون‌مرزی را برعهده داشت، شد.

 

خانبابایی از آن تخریبچی‌هایی بود که از اردوگاه شهدای تخریب به تیپ مهندسی کوثر رفت.

 

خاطره‌ای به روایت منصور احمدلو فرمانده تیپ مهندسی کوثر: دیدار با امام راحل

ارادت خاصی به حاج آقا پیشوایی داشتم و دارم. روزی تیپ در منطقه هور مستقر بود که خبردار شدم حاج آقا به اهواز آمده‌اند. سریعاً به دنبال ایشان رفتم تا شب در تیپ میهمان ما باشند.

 

کار را تا نماز مغرب و عشاء پیش بردیم تا حاج آقا را به تیپ برسانیم. حاج آقا سخنرانی مختصری در میان رانندگان سنگین در تیپ داشتند و در انتها به عربی و فارسی هفت علامت اهل بهشت را ذکر کردند و تاکید کردند هر کس این مباحث را حفظ کند فرماندهی، به او جایزه خوبی خواهد داد.

 

شام را که خوردیم علیرضا خانبابایی به نزد حاج آقا آمد و همه این علامت‌ها را به زبان عربی و فارسی از حفظ گفت. شاید حاج آقا فکر نمی‌کرد میان آن‌ همه راننده کمپرسی و خاور کسی اهل این چیزها باشد.

 

با اصرار خانبابایی برای دریافت جایزه، حاج آقا یک کتاب به او هدیه داد. چند روز بعد علیرضا به من مراجعه کرد و گفت "برادر منصور جایزه فرماندهی را بدهید." گفتم: "چه جایزه‌ای باید بدهم!" در کمال ناباوری درخواست عجیب و در عین حال غیرممکنی کرد و گفت: "می‌خواهم امام را از نزدیک ملاقات کنم." گفتم که قبولی این درخواست به راحتی امکان پذیر نیست. با اصرار گفت که اگر بخواهم می‌شود. برای دلخوشی او کاغذی برداشتم و یادداشتی برای آقای جلالی نوشتم و گفتم اگر به تهران رفتی این نامه را به ایشان نشان بدهید که اگر ممکن بود شما را به دیدار امام ببرند.

 

مدتی گذشت. خانبابایی در حالی که خوشحال بود وارد تیپ شد. در کمال تعجب تشکر خیلی جدی از من کرد. گفتم: "چیزی شده؟" گفت: "با یادداشت شما و کمک آقای جلالی به دیدار امام آن هم در جلسه افطاری رفتم." همان افطاری معروف که بارها از سیما دیده‌ایم. به یاد سخنش افتادم که می‌گفت "اگر بخواهید می‌شود."

 

سرانجام علیرضا خانبابایی در عملیات نصر 4 در 17 مرداد 66 به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

 

 

دفاع پرس

 

کلیدواژه ها:
پربیننده سرویس آر اس اس ادامه
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
داغ شده های سرویس آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top