|
پنج شنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۹ الخميس ٢٠ رجب ١٤٤٢ Thursday, March 4, 2021
کد خبر: 614298
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۴/۱۰/۶ - ۲۲:۳۸
تاسف از آمار مصرف دخانیات؛
بیراهه ای پیش روی نسل جوان و دانشجویان
قائم مقام وزیر بهداشت از آمار تاسف بار مصرف دخانیات در نسل جوان در کشور خبر داد و گفت: مصرف دخانیات و به ویژه قلیان در میان دانشجویان و قشر جوان به شدت افزایش یافته است.
جوان بیراهه ای پیش روی نسل جوان و دانشجویان
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

به گزارش سرویس فرهنگی جام نیوز، قائم مقام وزیر بهداشت از آمار تاسف بار مصرف دخانیات در نسل جوان در کشور خبر داد و گفت: مصرف دخانیات و به ویژه قلیان در میان دانشجویان و قشر جوان به شدت افزایش یافته است.

 

دکتر حریرچی قائم مقام وزیر بهداشت در خصوص قانون سال 1381 مبنی بر ممنوعیت مصرف دخانیات برای دانشجویان گفت: در محیط‌های دانشجویی چندان شاهد مصرف دخانیات در انزار عمومی نیستیم  اما اگر موردی را شاهد باشیم قطعا برخورد خواهیم کرد. نگرانی ما این است که درصد مصرف دخانیات در دانشجویان به ویژه دانشجویان پزشکی و پیرا پزشکی در حال افزایش است. این در حالی است که سن شیوع نیز کاهش یافته است.

 

وی ضمن تاکید بر افزایش مصرف قلیان در دانشجویان گفت: مصرف دخانیات و به ویژه قلیان در میان دانشجویان و قشر جوان به شدت افزایش یافته است که باید با اقدامات پیشگیرانه و فرهنگی با این روند مبارزه کنیم. تقریبا تعداد مصرف کنندگان دخانیات در کشور معادل نسل جوان در کشور می‌باشد که بسیار تاسف بار است.

 

وی افزود: از مهمترین اقداماتی که سازمان بهداشت و مجامع علمی دنیا برای کنترل مصرف دخانیات توصیه می‌کنند، علاوه بر اقدامات پیشگیرانه و فرهنگی افزایش مالیات بر سیگار است که متاسفانه در برخی کشورها از جمله ایران همیشه این را بهانه می‌کنند که افزایش مالیات بر سیگار موجب افزایش میزان قاچاق آن می‌شود در حالی که مبارزه با قاچاق کالاهایی که تولید انبوه دارند و یا نمایندگی آنها شناخته شده است کار دشواری نیست./ باشگاه خبرنگاران جوان

115

 

کلیدواژه ها:
انتخابات ۱۴۰۰ ار اس اس آر اس اس
پربیننده سرویس آر اس اس ادامه
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
داغ شده های سرویس آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top