|
یکشنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۹ الأحد ٢٣ رجب ١٤٤٢ Sunday, March 7, 2021
کد خبر: 614388
نظرات: 3
تاریخ مخابره : ۱۳۹۴/۱۰/۷ - ۰۹:۵۲
هیل بررسی کرد:
ورق برگشت؛ راند دوم جنگ علیه توقف تحریم های ایران
در حالیکه اکثر رسانه های خارجی و داخلی سال جدید میلادی را سال آغاز توقف تحریم های ایران نام گذاری می کنند سایت کنگره از برنامه سناتور های آمریکایی برای اعمال تحریم ها علیه ایران، گزارش می دهد.
کنگره آمریکا ورق برگشت؛ راند دوم جنگ علیه توقف تحریم های ایران
به این مطلب امتیاز دهید
100% 0% بازدید

به گزارش سرویس سیاسی جام نیـوز، در حالیکه اکثر رسانه های خارجی و داخلی سال جدید میلادی را سال آغاز توقف تحریم های ایران نام گذاری می کنند سایت کنگره از برنامه سناتور های آمریکایی برای اعمال تحریم ها علیه ایران، گزارش می دهد.

 

سایت آمریکایی هیل در این گزارش می نویسد: سناتورها در حال بررسی تمدید بسته‌ای از تحریم‌ها علیه تهران هستند که قرار است سال آینده منقضی شود. این مصوبه که موسوم به «قانون تحریم‌های ایران» است شامل مفادی علیه برنامه هسته‌ای ایران، موشک‌های بالستیک و بخش انرژی این کشور است.

 

سایت هیل در این گزارش نوشت: سناتور دموکرات «بن کاردین» از اعضای ارشد کمیته روابط خارجی سنا پیش از تعطیلی سال نوی سنا به هیل گفت: تصور می‌کنم احتمالاً کنگره سال آینده درباره [این قانون] اقدام خواهد کرد.

وی افزود: سناتورها طی یک جلسه در ماه دسامبر پیشنهاد کردند که تمدید تحریم‌های ایران را در ماه ژانویه یا فوریه بررسی کنند. آنها در تلاشند تا با «استفان مال» مسئول اجرای برجام [برنامه جامع اقدام مشترک] در دولت اوباما رایزنی کنند تا به بررسی جدول زمانی احتمالی آن بپردازند.

سناتور دموکرات «کریس کونز» اوایل ماه جاری میلادی در جلسه استماع کمیته روابط خارجی گفته بود: در ماه ژانویه بسیاری از اعضای کنگره خواستار تمدید سریع قانون تحریم‌های ایران خواهند شد.

به‌نوشته هیل اما ژانویه ممکن است با «روز اجرای» توافق هسته‌ای ایران همزمان باشد و به این ترتیب احتمالاً دولت را در موقعیتی نامناسب برای لغو تحریمهای ایران قرار دهد به‌موازات آنکه قانونگذاران تلاش دارند این تحریم‌ها را تمدید کنند.

حامیان تمدید قانون تحریم‌های ایران می‌گویند این اقدام لازم است تا دولت اوباما یا دولت آینده توانایی «بازگشت سریع» تحریم‌ها در صورت نقض توافق هسته‌ای از جانب ایران را داشته باشد.

بر اساس این گزارش، قانونگذاران آمریکایی در حال فشار بر اوباما هستند تا پیام صریحی به ایران ارسال کند مبنی بر اینکه او آماده است تهران را پاسخگو بداند؛ این پیام شامل حفظ قانون تحریم‌ها هم هست.

 

نشریه کنگره آمریکا نوشت: اما هرگونه تلاش برای تمدید قانون تحریم‌های ایران احتمالاً با واکنش دولت اوباما ــ و برخی از همپیمانان وی در کنگره ــ مواجه خواهد شد چرا که این نگرانی وجود دارد که ایران هرگونه تحریم جدید را نقض توافق هسته‌ای محسوب کند.

 

بر اساس این گزارش، برای آنکه قانون تحریم‌های ایران در سنا تمدید شود، جمهوری‌خواهان به چهار سناتور دموکرات مخالف توافق ایران نیاز خواهند داشت که شامل منندز، کاردین و دست‌کم دو سناتور دموکرات دیگر است که از توافق هسته‌ای حمایت کردند.

سناتورهای دموکرات «کریس کونز» و «گری پیترز» هر دو گفته‌اند از تمدید قانون تحریم‌های ایران حمایت می‌کنند و این در حالی است که آنها به‌طور خاص حمایت خود از طرح پیشنهادی کرک ــ منندز را اعلام نکرده‌اند.

 

 

501

کلیدواژه ها:
مشاهده نظرات

آنها خوب می دانند که دولت فعلی همه موجودیت و شرف خود را با نتیجه مذاکرات گره زده است و درنتیجه هیچ واکنشی از خود نشان نخواهد داد ... مطلقاً هیچ واکنشی ... شما خودتان کلاه خودتان را قاضی کنید ! اگر ما به جای آمریکا با اینهمه رذالت و منش استکباری بودیم ، با وجود دولتی اینچنین از چه کاری برای تحت فشار قرار طرف مقابل (حریف قدر ایرانی )که اکنون خود را در شدیدترین موضع ضعف قرار داده و در ذلیلترین سطح در طول تاریخ انقلاب خود تعریف نموده است ، ابا خواهیم داشت و دریغ خواهیم کرد . در زمانی که تمام محاسبات ریاضی نشان از پیروزی مقاومت دلیرانه ایران اسلامی و شکست تحریم ها داشت ، دولت فعلی با حمایت شورای محترم نگهبان روی کار آمد و تمام پیروزی را به شکستی فاحش و غیر قابل جبران تبدیل کرد . من که از خون خود و خانواده ام که برای آبیاری نهال انقلاب هدیه کرده ایم نمی گذرم . مسئولین مربوطه باید روز قیامت پاسخ بدهند . روحانی را شورای محترم نگهبان تأیید صلاحیت کرد !!! از روحانی بگذرم ، از شورای نگهبان نمی گذرم .

پاسخ

۱

۰

شما در حال پاسخگویی به نظر زیر می باشید:

نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:

مشاهده سایر نظرات

انتخابات ۱۴۰۰ ار اس اس آر اس اس
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top