|
یکشنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۹ الأحد ٢٣ رجب ١٤٤٢ Sunday, March 7, 2021
کد خبر: 614469
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۴/۱۰/۷ - ۱۳:۱۱
فرمانده نیروی‌زمینی ارتش پاکستان در افغانستان
ژنرال راحیل شریف صبح یکشنبه برای دیدار با مقام‌های افغان و تلاش برای آغاز دوباره گفت‌وگوهای صلح میان دولت افغانستان و شورشیان مسلح، به کابل سفر کرد.
افغانستان فرمانده نیروی‌زمینی ارتش پاکستان در افغانستان
به این مطلب امتیاز دهید
100% 0% بازدید

به گزارش جام نیوز، دولت افغانستان می‌گوید که در دیدار محمد اشرف غنی، رئیس جمهوری و عبدالله عبدالله، رئیس اجرایی حکومت این کشور با ژنرال راحیل شریف، فرمانده نیروی زمینی ارتش پاکستان، دو کشور توافق کرده‌اند که برای از سرگیری گفت‌وگوهای صلح در افغانستان همکاری کنند.

 

ژنرال راحیل شریف صبح یکشنبه برای دیدار با مقام‌های افغان و تلاش برای آغاز دوباره گفت‌وگوهای صلح میان دولت افغانستان و شورشیان مسلح، به کابل سفر کرد.

 

در اعلامیه ریاست جمهوری افغانستان که پس از دیدار سران حکومت این کشور و آقای شریف منتشر شده است، گفته شده که دو طرف توافق کرده‌اند که نخستین نشست چهارجانبه میان کشورهای افغانستان، پاکستان، آمریکا و چین برای تدوین یک نقشه راه جامع برای دست یافتن به صلح در افغانستان در ماه ژانویه آینده برگزار شود.

 

به گفته دفتر ریاست جمهوری افغانستان، مسئولیت اعضای نشست در راستای دستیابی به صلح در این کشور در این نقشه راه مشخص خواهد شد.

 

به گزارش بی بی سی، مقام‌های دو کشور در این دیدار همچنین توافق کرده‌اند که روند صلح تنها با گروه‌هایی از طالبان که آماده مذاکره و آشتی هستند، ادامه یابد و با گروه‌هایی که به خشونت و اعمال تروریستی ادامه می‌دهند، از طریق چارچوبی که دو کشور روی آن توافق کنند، برخورد شود.

 

ویدئو

 

نخستین دور گفت‌وگوهای مستقیم میان دولت افغانستان و مخالفان مسلح این کشور در ماه ژوئیه گذشته در پاکستان برگزار شد که در آن نمایندگانی از پاکستان، آمریکا و چین نیز حضور داشتند.

 

اما پس از افشای خبر مرگ ملا محمد عمر، رهبر پیشین گروه طالبان، ادامه این گفت‌وگوها برای مدت نامعلومی به تعویق افتاد.

 

در اعلامیه ریاست جمهوری افغانستان همچنین گفته شده که دو طرف در این دیدار بر روی سازوکارهای موثر برای جلوگیری از "فعالیت آزادانه تروریست‌ها" در خاک دو کشور تاکید و توافق کردند که مانع استفاده "عناصر تروریست از خاک آنها برای انجام اعمال تروریستی و خشونت" شوند.

 

مقام‌های افغان در چهارده سال گذشته همواره پاکستان را به حمایت و پناه دادن به شورشیانی مسلحی متهم کرده‌اند که علیه دولت افغانستان و نیروهای خارجی حاضر در این کشور می‌جنگند. پاکستان نیز اتهام مشابهی به افغانستان وارد می‌کند.

 

به گفته ریاست جمهوری افغانستان مقام‌های دو کشور در دیدار خود بر سر افزایش نشست‌های دوجانبه امنیتی، "برای مقابله با تهدیدهای مشترک و هماهنگی بهتر"، توافق کردند.

 

 

 

444

کلیدواژه ها:
انتخابات ۱۴۰۰ ار اس اس آر اس اس
پربیننده سرویس آر اس اس ادامه
پربیننده جام آر اس اس ادامه
پربیننده های امروز آر اس اس ادامه
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top