|
سه شنبه ۸ مهر ۱۳۹۹ الثلاثاء ١١ صفر ١٤٤٢ Tuesday, September 29, 2020
کد خبر: 614527
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۴/۱۰/۷ - ۱۹:۰۰
به گفته متخصص روانشناس و مشاور؛
راه‌ های پیشگیری حسادت در کودکان
حسادت، ناامنی عمیق و نقص شخصیتی در افراد و نماد سستی در دوستی‌ها است.
حسادت کودک راه‌ های پیشگیری حسادت در کودکان
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

امام صادق عليه ‏السلام : اگر دوست دارى كه خداوند عمرت را زياد كند، پدر و مادرت را شاد كن.

 

به گزارش سرویس خانواده جام نیـوز، تنها با رعایت چند نکته می‌توانید شخصیت فرزندانتان را به دلخواه خود بسازید تا دچار سرنوشتی تلخ و جبران ناپذیر نشوند.

 

سیدکمال موسوی روانشناس و مشاور با اشاره به این که امنیت شخصیتی فرزندان و الگوی مناسب رفتاری والدین می‌تواند بسیاری از آسیب‌ها و معضلات روحی و روانی را بهبود ببخشد، اظهار کرد: والدین نقش بسیار مهم و کلیدی در بهبود مسائل مختلف به ویژه آسیب‌ها و معضلات شخصیتی، روحی و روانی را دارند. رعایت عدالت و تضمین امنیت مهمترین عوامل رشد شخصیتی فرزندان در یک خانواده است.


موسوی تصریح کرد: در حقیقت حسادت، ناامنی عمیق و نقص شخصیتی در افراد و نماد سستی در دوستی‌ها است.


این متخصص روانشناس و مشاور تأکید کرد: راه‌های پیشگیری حسادت در کودکان شامل پرهیز از مقایسه فرزندان و احساس بی‌کفایتی در آنها، پرورش اعتماد به نفس و خودباوری، پرهیز از تبعیض، تبعیض نوعی سم تربیتی در فرزندان است، الگوی خوب بودن و روابط درست میان پدر و مادر، والدین باید به فرزندان خود نشان دهند در مشاجرات آنها برنده و یا بازنده‌ای وجود ندارد، محبت بدون قید و شرط و غیر مشروط به فرزندان یعنی مهربان باشیم بدون شرط همچون خورشید که محبتش را به طور یکسان میان کافر و مسلمان و یا خیابان و بیابان تقسیم می‌کند، است.

 

موسوی در پایان گفت: رعایت انصاف و محبت نصف به نصف، تعیین قانون برای برقراری عدالت، جلوگیری از احساس مقایسه، ترس و تبعیض، پرهیز از تحمیل آرزوهایمان به فرزندان، احترام به فرزندان، پذیرش آنها همان گونه که هستند نه آن که دلخواه ما است، همدلی و هنر خوب شنیدن صحبت‌های کودکان از مهمترین راه‌های پیشگیری از بروز حسادت در کودکان است.

 

نیک صالحی /2021

کلیدواژه ها:
پربیننده سرویس آر اس اس ادامه
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
داغ شده های سرویس آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top