|
چهارشنبه ۲ مهر ۱۳۹۹ الأربعاء ٥ صفر ١٤٤٢ Wednesday, September 23, 2020
کد خبر: 614573
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۴/۱۰/۷ - ۱۶:۴۰
مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن:
20 میلیون نفر در بافت‌های فرسوده زندگی می‌کنند
مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن با بیان اینکه کلیدی‌ترین موضوع نوسازی بافت فرسوده سنددار کردن این بافت‌ها است، گفت: 20میلیون نفر از جمعیت کشور در محدوده بافت‌های فرسوده و ناکارآمد زندگی می‌کنند.
بازسازی؛ مسکن1 20 میلیون نفر در بافت‌های فرسوده زندگی می‌کنند
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

به گزارش سرویس اقتصادی "جام نیـوز"، سیدمحمد پژمان در مراسم امضای تفاهمنامه سنددار کردن اراضی واحدهای مسکونی بافت‌های فرسوده بین سازمان ملی زمین و مسکن و شرکت مادر تخصصی عمران و بهسازی شهری گفت: در حال حاضر مساحت بسیار زیادی از شهرهای کشور به‌عنوان بافت‌های فرسوده تحت عناوین مختلف قرار گرفتند به طوری که خدمات در این بافت‌ها غیرقابل قبول و در حد استاندارد  نیست اما به طور قطع و یقین دولت تصمیم دارد که این بافت‌های ناکارآمد و بافت‌های فرسوده را بازسازی و نوسازی کند.


وی با بیان اینکه 20 میلیون نفر از جمعیت کشور در این محدوده‌های ناکارآمد و بافت‌های فرسوده زندگی می‌کنند، گفت: سنددار کردن واحدهای مسکونی در بافت‌های فرسوده و ناکارآمد کلیدی‌ترین موضوع نوسازی و تشویق مردم برای ورود به نوسازی و بازسازی بافت‌های فرسوده است.


به گزارش فارس، مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن ادامه داد: در کنار این موضوع ارتقای کیفیت زندگی برای ساکنان بافت‌های فرسوده می‌تواند به ایجاد وضعیت مطلوب به بافت‌های فرسوده کمک کند و حتی امکان بارگذاری‌های بیشتر به نفع ساکنان بافت‌های فرسوده را فراهم کند.


وی اضافه کرد: مدیریت شهری، شوراها و شهرداری‌ها باید نقش کلیدی در نوسازی و بازسازی بافت‌های فرسوده ایفا کنند و در بطن این اتفاق بزرگ قرار گیرند و تسهیلات لازم را فراهم کنند.
مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن با اشاره به سنددار کردن اراضی واحدهای مسکونی بافت‌های فرسوده گفت: قطعا با سنددار کردن واحدهای مسکونی در بافت‌های فرسوده این بافت‌ها از بی‌هویتی خارج خواهند شد و ساکنان آن مناطق نیز به نوسازی و بازسازی این واحدها تشویق خواهند شد. پس وقتی این بافت‌های فرسوده دارای سند نباشد ساخت و ساز از کنترل خارج خواهد شد و مسائل اصول شهرسازی نیز رعایت نخواهد شد.


وی تاکید کرد: کلیدی‌ترین نوسازی و بازسازی واحدهای مسکونی در بافت‌های مسکونی سنددار کردن این واحدهای مسکونی است.
در همین راستا معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت عمران و بهسازی شهری ایران  در جلسه امضای تفاهم‌نامه سنددار کردن اراضی دولتی بافت‌های هدف برنامه نوسازی شهری میان سازمان ملی زمین و مسکن و شرکت عمران و بهسازی شهری ایران گفت: این شرکت در 91 شهر بافت‌های هدف نوسازی را که بالغ بر 53هزار هکتار است شناسایی کرده و تنها راه پیشگیری از گسترش این سکونتگاه‌ها مشارکت دادن ساکنان آنها در اجرای طرح‌های نوسازی است.


محمدسعید ایزدی گفت: 17 درصد این 53 هزار هکتار سند رسمی دارند، 38 درصد قولنامه‌ای، بنچاق و... هستند، 30 درصد اراضی دولتی و 15 درصد نامعلوم هستند. ساکنان این مناطق با پایین‌ترین کیفیت در این سکونتگاه‌ها زندگی می‌کنند و با کوچکترین ناملایمات طبیعی در این مناطق فاجعه انسانی رخ می‌دهد./110

کلیدواژه ها:
مدیرعامل  |  بازسازی  |  شرکت  |  مسکن  |  دولت  | 
پربیننده سرویس آر اس اس ادامه
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
داغ شده های سرویس آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top