|
چهارشنبه ۷ آبان ۱۳۹۹ الأربعاء ١١ ربيع الأوّل ١٤٤٢ Wednesday, October 28, 2020
کد خبر: 614678
نظرات: 1
تاریخ مخابره : ۱۳۹۴/۱۰/۷ - ۲۰:۵۱
در بیانیه «آمریکا خواهان» مطرح شد:
خودنویس: برجام تمام شد اما هنوز خر از پل نگذشته!
دولتِ آمریکا، با وضع چنین قوانین و محدودیت‌هایی، قصد دارد روی جمهوری اسلامی فشار بیاورد تا مبادا یک وقت فکر کند همه چیز "برجام" بود و تمام شد و رفت؛ و حالا که به اصطلاح "خرش از پل گذشته" می‌تواند هر کاری که دلش خواست بکند.
خر آمریکایی کاریکاتور خودنویس: برجام تمام شد اما هنوز خر از پل نگذشته!
به این مطلب امتیاز دهید
50% 50% بازدید

به گزارش سرویس سیاسی جام نیـوز، وب سایت "خودنویس" (khodnevis) وابسته به ضدانقلاب خارج کشور بیانیه ای را منتسب به "جمعی از ایرانیان آزادی خواه"! منتشر کرده است که در این بیانیه پرده اقدامات اخیر آمریکا در نقض برجام برداشته است.

 

اخیرا تصویب دو قانون ضد ایرانی در آمریکا با اعتراض دولت و مردم ایران مواجه شد. این دو قانون عبارتند از:


۱) ایجادِ محدودیت‌های مرتبط با ویزای ورود به آمریکا برای ایرانیان.


۲) پرداخت غرامت دو میلیارد دلاری به دستگیر شدگان آمریکایی در لانه جاسوسی (سفارت آمریکا در ایران) از محلِ سرمایه‌های ایران.

 

 

اما در بیانیه خودنویس که به رمزگشایی از اقدامات اخیرِ آمریکا پرداخته است، آمده که آمریکا با وضع محدودیت‌های اخیر، قصد دارد با فشار آوردن بر شهروندان ایرانی (ملت همیشه در صحنه ایران) و ایجاد محدودیت برای انتقال سرمایه و سرمایه‌گذاری، نظام را مجبور به عادی‌سازی کامل روابطش با آمریکا سازد.

 

بیانیه ایرانیان آزادی خواه! که بیشتر از آنکه در صدد استیفای حقوق ملت ایران باشد، در مقام توجیه عملکرد دولت و کنگره امریکا-که مخالف روح برجام است-  می باشد!

 

در این بیانیه بدون اشاره به خسارات بسیار دولت آمریکا به مردم ایران در طی بیش از سه دهه دشمنی، با تقبیح تسخیر لانه جاسوسی یا همان سفارت شیطان بزرگ، آمده است: «اشغالِ سفارتِ آمریکا در ایران و استمرارِ اشغالِ آن تا به امروز، بر خلافِ صریح‌ترین مبانی اولیه‌ی حقوق بین الملل بوده است. در مقابل، نه قانون ویزا و نه پرداخت غرامت به قربانیان اشغال سفارت آمریکا، هیچ‌کدام هیچ منافاتی با قوانین بین الملل ندارند؛ و از حقوق حاکمیتی اولیه‌ی هر حکومت و از وظایف آن حکومت در قبال امنیت و حقوق شهروندانش محسوب می‌شوند

 

 

این در حالی است که بر اساس منطق همین بیانیه، جمهوری اسلامی ایران حق مشروع و قانونی برای خود و  شهروندانش می داند تا حقوق ضایع شده از ملت ایران توسط دولت های آمریکا از پیش از انقلاب (کودتای 28 مرداد) تا کنون (تحریم های غیر قانونی و ظالمانه علیه ملت ایران) را از دولت آمریکا مطالبه و در صدد استیفای آن باشد.

 

 

ایرانیان آزادی خواه!، در توجیه اقدامات اخیر آمریکا در بیانیه خود آورده اند: «حقیقتْ این است که دولتِ آمریکا، با وضع و اجرای چنین قوانین و محدودیت‌هایی، قصد دارد روی جمهوری اسلامی فشار بیاورد تا مبادا یک وقت فکر کند همه چیز «برجام» بود و تمام شد و رفت؛ و حالا که به اصطلاح "خرش از پل گذشته" می‌تواند هر ... [کاری] که دلش خواست بکند. دقیقا در همین راستاست رهبرِ جمهوری اسلامی، در طولِ دورانِ مذاکراتِ اتمی و حتی بعد از آن مدام تاکید کرده که "مذاکرات فقط در بابِ پرونده هسته‌ای و برای برداشته شدنِ تحریم‌ها بوده است".»

 

نگارندگان مجهول الهویه این بیانیه در ادامه افزوده اند: «اینک، دولتِ آمریکا با وضعِ چنین محدودیت‌هایی قصد دارد نشان بدهد که نخیر، مذاکرات فقط در بابِ "برجام" و رفع تحریم‌های اقتصادی نبوده، و قضیه بسیار فراتر از این حرف‌هاست... حال، با وضعِ این قوانینِ جدید، مشخص می‌شود که دولتِ آمریکا، در راستای همان برنامه‌ی اولیه، قصد دارد با فشار آوردن بر روی شهروندانِ ایرانی، و بدین ترتیب ایجادِ محدودیت برای انتقالِ سرمایه و سرمایه‌گذاری، جمهوری اسلامی را مجبور به عادی‌سازیِ کاملِ روابطش با آمریکا سازد.»

 

این بیانیه بدون هیچ اشاره ای به منافع آعادی سازی روابط ایران با آمریکا برای این کشور، در ادامه درس دیپلماسی ذلیلانه به ملت ایران می دهد.

 

این بیانیه می افزاید: « جهان سیاست و روابطِ بین الملل، جهان واقعیات است و نه احساسات و تمایلاتِ درونی. سیاست‌گذاری‌های بین المللی بر اساسِ مکنوناتِ قلبیِ ما صورت نمی‌گیرد؛ بلکه این امر مبتنی بر خروجی‌های ملموس، از جمله استقرارِ واقعیِ حاکمیتِ یک حکومت و میزانِ مشارکت عموم در انتخاباتِ برگزارشده توسط آن حکومت است.»

 

افراد موسوم به ایرانیان آزادی خواه با طرح این سوال که «ما ایرانیان چه می‌توانیم بکنیم؟» به بیانیه خود اینگونه ادامه می دهند: «ما ایرانیانِ آزادی‌خواه و هوادارِ استقرارِ دموکراسی در ایران نیز معتقد به عادی‌سازیِ روابطِ ایران نه تنها با آمریکا که با همه‌ی کشورهای جهان هستیم. با این وجود، به گمانِ ما چنین امری تا هنگامی که جمهوری اسلامی در ایران بر سرِ کار است، امکان‌پذیر نخواهد بود.»

 


در بیانیه وب سایت خودنویس با یادآوری حوادث پس از انتخابات سال ۸۸ که به فتنه مشحور است، آن را به عنوان یکی از راه های مقابله با نظام معرفی کرده و می نویسد: «آن بحران طوری بر جمهوری اسلامی گران آمد که از آن زمان تا به امروز، رهبر جمهوری اسلامی و عوامل وی بارها با کلیدواژه ‌های خاصی همچون "فتنه" و "نفوذ" آن را مورد حمله قرار داده‌اند.»

 

این بیانیه پس از ارائه نسخه آشوب و شورش خیابانی، طرح عبور از منتخب ملت در انتخابات یازدهم ریاست جمهوری را پیش کشیده و می نویسد: «با این وجود، پس از آن حوادث، رژیم از طریقِ برکشیدنِ "حسن روحانی" و جا زدنِ وی به عنوانِ مهره‌ای معتدل، توانست ابتدا مشروعیتِ خود را در داخل بازیابی کند؛ و سپس از طریق توافق هسته‌ای مشروعیت بین المللی خود را نیز ترمیم بخشد؛ و بدین ترتیب، به سرکوب مردم ادامه دهد.»

 

افراد موسوم به آزادی خواهان بر این باورند که مردم ایران انسجام و وحدت خود را در مسیر مطالبات آمریکا که همان (آزادی، دموکراسی و حقوقِ بشر غربی می باشد) را حفظ کنند و در نتیجه جنبش آنان به«زیر خاک رفت!

 

این بیانیه با طرح "مشروعیت‌زدایی" از جمهوری اسلامی و چگونگی آن در ادامه می افزاید: «اولین قدم این است که در انتخابات ‌های نظام شرکت نکنیم.»

 


نویسندگان بیانیه مذکور گام بعدی برای افتادن در چاه دموکراسی آمریکایی را حذف شعار "مرگ بر آمریکا" دانسته و می نویسند: «اگر می‌خواهیم صدای خود را در مخالفت با تنش‌زایی به گوش سیاستمداران جهان برسانیم، باید به آنها بگوییم که شعار «مرگ بر آمریکا» شعار مردم ایران نیست.»

 

بیانیه "ایرانیان آمریکا خواه!" در پایان و به منظور یارگیری به تبلیغات برای کمپین خود می پردازد و تنها راه بی‌هزینه برای بیان مواضع نسبت به موضوعاتی چون "تحریمِ انتخابات" ، " مخالفت با شعارِ مرگ بر آمریکا"و مخالفت با "استمرارِ اشغالِ سفارتِ آمریکا در ایران" را پیوست به این کمپین می داند!!!

 


پر واضح است که انتشار اینگونه بیانیه ها از سوی افراد مجهول الهویه و ناشناس به منظور توجیه اقدامات ددمنشانه آمریکا علیه مردم ایران بوده و این در شرایطی است که پس از وضع قوانین جدید کنگره علیه منافع ایرانیان در سراسر دنیا، موج اعتراضات ایرانیان به این اقدامات کنگره و دولت آمریکا به طرز چشمگیری افزایش یافته است.

 

 

سند خودنویس

 

 

104

 

 

کلیدواژه ها:
برجام  |  خر  |  نفوذ  |  خودنویس  |  جام  |  فتنه 88  |  تحریم  |  آمریکا  |  انتخابات  | 
مشاهده نظرات
شما در حال پاسخگویی به نظر زیر می باشید:

نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:

مشاهده سایر نظرات

آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top