|
چهارشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۹ الأربعاء ٤ ربيع الأوّل ١٤٤٢ Wednesday, October 21, 2020
کد خبر: 614808
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۴/۱۰/۸ - ۱۳:۰۲
سانا؛
صدها عنصر مسلح از سوریه خارج شدند
فعالان در طیف مخالفان سوری تاکید داشتند توافقی میان حزب الله، نیروهای دفاع ملی از یک سو و افراد مسلح از سوی دیگر با نظارت ترکیه و ایران و سازمان ملل متحد به دست آمده است.
سوریه صدها عنصر مسلح از سوریه خارج شدند
به این مطلب امتیاز دهید
100% 0% بازدید

به گزارش سرویس بین‌الملل جام نیـوز، به نقل از خبرگزاری سوری "سانا"؛ بر اساس توافق میان دولت سوریه و گروههای مسلح، 450 عنصر مسلح و غیرنظامی از سه منطقه سوریه تخلیه شدند.

 

 

به گزارش سانا؛ بر اساس توافق میان دولت و گروه های مخالف در چارچوب عملیات مبادله افراد مسلح و غیرنظامی، عناصر این گروه ها از سه منطقه سوریه از طریق لبنان و ترکیه تخلیه شدند.

 

 

این افراد از مناطق الفوعه و کفریا از توابع استان ادلب (واقع در شمال غرب) که هوادار دولت بوده و از سوی گروه های تروریست مسلح محاصره شده بود؛ عصر دیروز (دوشنبه) به مرزهای ترکیه وارد شدند تا از فرودگاه انطاکیه به فرودگاه بیروت بروند.

 

 

در مقابل نیز عناصر مسلح زخمی تخلیه شده از الزبدانی که در محاصره نیروهای دولت در ریف دمشق بودند، از نقطه مرزی المصنع به خاک لبنان وارد شده و سپس به فرودگاه بیروت رفتند تا با هواپیماهای ترکیه، به مناطق تحت تسلط مخالفان منتقل شوند.

 

 

طرف‌های ذیربط در 24 سپتامبر گذشته به توافقی دست یافتند که بند نخست آن بر آتش بس در کفریا و الفوعه و الزبدانی به مدت 6 ماه و بند دوم به خروج غیرنظامیان محاصره شده از شهرک‌های الفوعه و کفریا در مقابل خروج افراد مسلح از الزبدانی تصریح می‌کند.

 

 

فعالان در طیف مخالفان سوری تاکید داشتند توافقی میان حزب الله، نیروهای دفاع ملی از یک سو و افراد مسلح از سوی دیگر با نظارت ترکیه و ایران و سازمان ملل متحد به دست آمده است.

 

 

512

 

کلیدواژه ها:
پربیننده سرویس آر اس اس ادامه
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top