|
دوشنبه ۷ مهر ۱۳۹۹ الاثنين ١٠ صفر ١٤٤٢ Monday, September 28, 2020
کد خبر: 614816
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۴/۱۰/۸ - ۱۳:۴۱
وزیر فرهنگ و ارشاد درهمایش وحدت، همدلی و همزبانی در بندرعباس؛
جنتی: دولت درانتخابات دخالت نمی‌کند/ شهروند درجه دو نداریم/ اولین سفیر اهل سنت در دولت یازدهم
«ایران اولین کشوری بود که توانست با بهره گیری از دیپلمات های برجسته خود تحت حمایت رهبری انقلاب و هدایت رئیس جمهوری در مقابل شش قدرت جهانی بنشیند و به حق مسلم خود که همان داشتن چرخه کامل سوخت هسته ای دست یابد.»
علی جنتی جنتی: دولت درانتخابات دخالت نمی‌کند/ شهروند درجه دو نداریم/ اولین سفیر اهل سنت در دولت یازدهم
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

به گزارش سرویس سیاسی جام نیـوز، علی جنتی دوشنبه شب درهمایش وحدت، همدلی و همزبانی با حضور علمای شیعه واهل سنت و استاندار و مسئولان هرمزگان در بندرعباس اظهار کرد: تلاش دولت بر این است که انتخاباتی سالم، آزاد و به دور از دغدغه ای را برگزار کند.


وی از استقبال زیاد افراد ثبت نام شده در مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی به عنوان ارزش و نقطه مثبت نام برد و افزود: دستگاههای اجرایی و نظارت براساس قانون، فهرست نهایی افرادی را که شایسته هستند، معرفی می کنند.


وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی جایگاه مجلس خبرگان رهبری را فوق العاده مهم توصیف کرد.


جنتی ابراز داشت: مجلس شورای اسلامی هم به فرموده امام راحل(ره) در راس امور قرار دارد و ضامن شفافیت نظام است و همه قوانین مترقی که تاکنون تصویب شده توسط افراد متعهد و مجرب آن در طول چند دوره گذشته بوده است.


وی ابراز امیدواری کرد که در مجلس شورای اسلامی آینده افراد شایسته و در عین حال مقتدر و به دور از افراط و تفریط وارد شوند تا فضای آرام بخشی را برای ملت ایجاد کنند.


وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی دولت تدبیر و امید خاطرنشان ساخت: با تلاش و همکاری و همدلی فعالیت سه قوه (اجرایی، قضایی و مقننه) و در زیر سایه رهبری انقلاب است که کشور می تواند به اهداف بلندی که دارد دست پیدا کند و عظمتش را به دنیا نشان بدهد.


جنتی در ادامه با اشاره به آیین های هفته وحدت در سطح کشور و حتی برخی از کشورهای جهان گفت: رسول گرامی اسلام (ص) به عنوان اشرف مخلوقات و الگو برای همه مردم روی زمین، در همه امور با اصحاب و یاران خودش مشورت می کرد.


عضو دولت تدبیر و امید با بیان اینکه پیامبر اعظم (ص) اهل عفو وگذشت بود و اهل انتقام گیری نبود ابراز داشت: زمان فتح مکه نیز نسبت به کسانی که به او و یارانش در دوران بعثت ظلم کردند از دریچه بخشش وارد شد.


وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از رسول گرامی اسلام (ص) به عنوان نماد ایثارو فداکاری و حامی مظلومان دربرابر ستمگران نام برد و گفت: ما به عنوان مدعیان پیروی آن حضرت و پرچمدار حکومت جمهوری اسلامی به عنوان دولتمرد ، افراد متنفذ و تاثیرگذار باید تلاش کنیم خودمان را با این سیره تطبیق دهیم.


وی از هفته وحدت به عنوان میراث گرانبها وگرانقدر حضرت امام خمینی(ره) بنیانگذارجمهوری اسلامی برای نزدیک کردن مذاهب اسلامی نام برد و افزود: نهالی که ایشان کاشتند هم اکنون به صورت درخت تناوری درآمده است به طوری که مسلمانان کشورهای اسلامی همه ساله هفته وحدت را با برگزاری جشن و سخنرانی گرامی داشته و از وحدت و همدلی و کنار گذاشتن اختلافات سخن می گویند.


به مناسبت میلاد رسول گرامی اسلام حضرت محمد(ص) و گرامیداشت هفته وحدت به همت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان همایش وحدت و همدلی با حضور اقشار مختلف مردم، علمای اهل سنت و شیعه و حضور استاندار هرمزگان و وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در بندرعباس برگزار شد.


وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به منظور شرکت در همایش وحدت وهمدلی علمای شیعه واهل سنت و شرکت در همایش احزاب وگروههای سیاسی عصر دوشنبه وارد بندرعباس شد .*** جنتی: شهروند درجه دو در جمهوری اسلامی ایران نداریم


وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت : شهروند درجه دو در جمهوری اسلامی ایران نداریم و همه شهروند درجه یک و براساس شایستگی که دارند در مدیریت کشور شریک هستند.


جنتی افزود: دفاع از حقوق شهروندی و شایسته سالاری یکی از مهم ترین سیاست های اساسی دولت تدبیر و امید و همه کسانی که در ایران زندگی می کنند، مسلمان و غیرمسلمان از حقوق برابر برخوردارند.


وی با بیان اینکه دولت یازدهم در طول دو سال گذشته اینرا ثابت کرده است اضافه کرد: در این دولت اولین بار سفیری از بین اهل سنت انتخاب و به ماموریت بلند مدت خارج از کشور اعزام شد.


وزیرفرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: دولت تاکید دارد بر اساس شایستگی و معیارها از وجود همه شهروندان استفاده شود و حتی در عمل به قانون اساسی از شهروندان ارمنی و یهودی نیز استفاده می کنیم و این سیاستی است که دولت جمهوری اسلامی دنبال می کند تا کسی احساس نکند که شهروند درجه دو است و از شایستگی او استفاده نمی شود.


وی ادامه داد: طی 12 سال گذشته تاکنون سالهای سختی را پشت سرگذاشته ایم بطوری که تنها در شورای امنیت شش قطعنامه علیه جمهوری اسلامی ایران صادر کردند هر یکی شدیدتر از دیگری که این به همراه دیگر تحریم ها از جمله تحریم بانکی در پنجاه سال گذشته در جهان بی سابقه است.


وی تصریح کرد:این درحالی است هر کشوری شامل تحریم های فصل هفتم منشور سازمان ملل قرار می گرفت بعد از تحریم به او حمله و سپس رژیم آن واژگون می شد.


وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی یادآورشد: اما ایران اولین کشوری بود که توانست با بهره گیری از دیپلمات های برجسته خود تحت حمایت رهبری انقلاب و هدایت رئیس جمهوری در مقابل شش قدرت جهانی بنشیند و به حق مسلم خود که همان داشتن چرخه کامل سوخت هسته ای دست یابد.


جنتی اضافه کرد: در همین مبادله که قرار است کیک زرد وارد و در ازای آن اورانیوم غنی شده را به خارج بفرستیم، تا امروز یک گرم نرفته اما 200 تن کیک زرد وارد کشور شده که این نشان دهنده ظرفیت بزرگ کشور است که در سایه رهبری ولی فقیه و استقامت و هوشیاری شما مردم بدست آمده است.


وی اضافه کرد: تا اواخر دی ماه امسال کل تحریم های اقتصادی هم برداشته می شود و امیدواریم که گشایشی در وضعیت کشور ایجاد و برخی مشکلات مردم حل شود. /ایرنا

 

 

 

444

آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top