|
شنبه ۸ آذر ۱۳۹۹ السبت ١٢ ربيع الثاني ١٤٤٢ Saturday, November 28, 2020
کد خبر: 614825
نظرات: 10
تاریخ مخابره : ۱۳۹۴/۱۰/۸ - ۱۴:۱۰
ورزش > فوتبال ملی؛
وقتی دوباره با اختلاف فاحش به پرسپولیسی ها باختند/سه نتیجه عجیب برای استقلالی ها در نظرسنجی 90؟
باقری، مهدوی کیا و علی کریمی با اختلاف فاحشی برنده نظرسنجی برنامه عادل بودند و این مسئله می تواند جای بررسی داشته باشد.
کفاشیان برنامه نود وقتی دوباره با اختلاف فاحش به پرسپولیسی ها باختند/سه نتیجه عجیب برای استقلالی ها در نظرسنجی 90؟
به این مطلب امتیاز دهید
50% 50% بازدید

به گزارش سرویس ورزشی "جام نیوز" دوشنبه شب یکی دیگر از بهترین بازیکنان تیم منتخب بعد از انقلاب ایران، در برنامه 90 و با رای مردم انتخاب شد. او علی کریمی بود، کسی که توانست به سادگی از پس چهره هایی چون جباری و نویدکیا بربیاید و با اختلاف فاحش، این عنوان را مال خود کند. با چیدمانی که شب گذشته صورت گرفته بود، گویا عادل فردوسی پور در تصمیمات قبلی اش صرفنظر کرده و قرار است حتما علی پروین را در نظرسنجی اش بازی ندهد، با این حال باید منتظر ماند و دید او در آینده چه کار خواهد کرد. اما در نظرسنجی دیگر، بار دیگر اتفاقی تکراری افتاد؛ اینکه پرسپولیسی ها با اختلاف فاحش برنده باشند. در سال ها گذشته همیشه شرایطی رقابتی در 90 به این شکل بوده که پرسپولیسی ها با اختلاف کم نسبت به گزینه های استقلالی برنده بوده اند اما اخیرا شرایط کاملا تغییر کرده و رای قرمزها بسیار بیشتر از آبی هاست. در فضای مجازی، استقلالی ها می گویند نظرسنجی برنامه 90 را تحریم کرده اند و برایشان اعتباری ندارد. دوشنبه شب در اینستاگرام، بزرگترین پیج های استقلالی که فالوورهای زیادی هم دارند، از هواداران می خواهند در نظرسنجی ها رای ندهند. گویا این مسئله در بین استقلالی ها هم تبدیل به یک باور قوی شده است چراکه محمد نوازی مربی این تیم اخیرا در مصاحبه ای گفته بود: «استقلالی ها که نظرسنجی 90 را تحریم کرده اند و بیشترشان رای نمی دهند...» البته کسی نمی تواند با قطعیت بگوید این ادعا درست است یا اشتباه چراکه نهایتا تعداد شرکت کننده ها در نظرسنجی های 90 تغییری نسبت به گذشته نداشته است.

 

نگاهی به سه نظرسنجی اخیر برای انتخاب بهترین بازیکن های بعد از انقلاب به خوبی نشان می دهد اتفاق تازه ای در نظرسنجی 90 رخ داده است. بی شک بازیکنانی مثل کریم باقری، مهدوی کیا و علی کریمی جزو بهترین ها بوده اند ولی تا آنجا که همه می دانند همیشه در این نظرسنجی ها، کیفیت ملاک اصلی نبوده و بیشتر اوقات کری خوانی های آبی و قرمز، شکل نتایج را مشخص کرده است.

 

 

اولین بار از نظرسنجی انتخاب بهترین هافبک دفاعی ایران اختلاف ها به چشم آمد. در حالی که نکونام و تیموریان به عنوان دو بازیکن شاخص استقلالی در نظرسنجی حضور داشتند، کریم باقری با 62 درصد آرا بهترین شد و نزدیک ترین بازیکن به او تیموریان بود که تنها 10.8 درصد آرا را مال خود کرد.

 

 

سپس در نظرسنجی بهترین هافبک راست تاریخ ایران هم دقیقا چنین اتفاقی افتاد. مهدوی مهدوی کیا در حضور نامجو مطلق و نوازی استقلالی، 77.1 آرا را مال خود کرد و با اختلاف بسیار فاحش بهترین شد. پس از این اتفاق بود که محمد نوازی در مصاحبه ای اعلام کرد: «استقلالی ها نظرسنجی 90 را تحریم کرده اند و در آن شرکت نمی کنند...» البته مجید نامجو مطلق سریعا به مهدی مهدوی کیا تبریک گفت و حتی توضیح داد: «مردم رای داده اند و نمی شود به نتیجه نظرسنجی ایراد گرفت. به هر حال با رای مردم بازیکنان انتخاب می شوند.» او درباره زیاد بودن پرسپولیسی ها هم گفت: «خب این یک چیز مشخص است. با این حال نتیجه با رای مردم به دست می آید....»

 

 

در نظرسنجی آخر 90 هم، علی کریمی با اختلاف فاحش توانست بهترین هافبک نفوذی ایران بعد از انقلاب شود. او با 70 درصد آرا، توانست چهره هایی چون منصوریان و جباری را شکست دهد و چنین عنوانی را مال خود کند. البته کریمی در سال های حضور در تیم ملی بهترین بود و بازی های فوق العاده ای با پیراهن تیم ملی انجام داد که بی شک استقلالی ها هم آن را فراموش نخواهند کرد. به همین دلیل شاید این میزان رای او، چندان عجیب نباشد ولی اینکه منصوریان و جباری روی هم زیر 18 درصد رای آوردند خوش نکته مهمی به نظر می رسد./خبرآنلاین/110

 

مشاهده نظرات
شما در حال پاسخگویی به نظر زیر می باشید:

نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:

مشاهده سایر نظرات

پربیننده سرویس آر اس اس ادامه
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top