|
یکشنبه ۴ آبان ۱۳۹۹ الأحد ٨ ربيع الأوّل ١٤٤٢ Sunday, October 25, 2020
کد خبر: 614827
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۴/۱۰/۸ - ۱۶:۴۰
قائم مقام وزیر جهاد کشاورزی؛
مخالف ادغام بازرگانی جهاد کشاورزی در وزارت اقتصاد هستیم
قائم مقام بازرگانی وزیر جهاد کشاورزی گفت: بازپس گیری بخش بازرگانی از وزارت جهاد کشاورزی و ادغام آن در وزارت اقتصاد هنوز در دولت بحث و تصمیم گیری نشده است و وزارت جهاد کشاورزی این کار را به صلاح کشور نمی‌داند.
 وزارت جهاد کشاورزی مخالف ادغام بازرگانی جهاد کشاورزی در وزارت اقتصاد هستیم
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

به گزارش سرویس اقتصادی "جام نیـوز"،علی اکبر مهرفرد در ارتباط با پیشنهاد سازمان مدیریت برای بازپس گیری بخش بازرگانی، وزارت جهاد کشاورزی و ادغام آن در وزارت اقتصاد اظهار کرد: «در عالم حرف، پیشنهادهای مختلفی داده می‌شود و این پیشنهاد را نیز یک عده در سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور داده اند.»

 

وی افزود: بازپس گیری بخش بازرگانی از وزارت جهاد کشاورزی و ادغام آن در وزارت اقتصاد هنوز در دولت بحث  و تصمیم گیری نشده است.

قائم مقام بازرگانی وزیرجهاد کشاورزی ادامه داد: وزارت جهاد کشاورزی این کار را به صلاح کشور نمی‌داند اما آنچه که دولت و مجلس در این باره تصمیم گیرند، اطاعت می‌کند.

 

وی در توضیح دلایل خود گفت: امروزه تولید محصولات مختلف کشاورزی، صنعت غذا و تجارت  و بازار یک پکیج شده است. با تنظیم ارتباطات این بخش‌ها می‌توان به پایداری نزدیک شد و مشکلات را کاهش داد.

 

مهرفرد اضافه کرد: بخشی از مشکلات صنایع شیر و مرغ مربوط بر همان قرار نداشتن زنجیره های تولید و بازار در کنار یکدیگر است.

 

وی افزود:  در برخی از کشو‌رها، تشکل‌ها در این زمینه محور شده اند و بخش‌های مختلف را  در یک دیگر قفل و بست داده و در نتیجه شرایط پایاداری را تجربه کرده اند. در کشور ما نیز این قانوان دوسال بوده که در حال اجرا است.

مهرفرد اظهار کرد: «آیا دوسال برای تغییر مجدد زمان قابل قبولی است که بخواهیم دوباره بخش بازرگانی را از وزارت جهاد کشاورزی جدا کنیم؟»

 

مهلت اجرای قانون تمرکز وظایف بخش کشاورزی معقول نیست

این مقام مسئول گفت: «تغییرات پی در پی، عامل عدم ثبات اقتصادی است و باید تصمیماتی که گرفته می شود، برای اجرای(قانون تمرکز وظایف بخش کشاورزی)  دوره معقولی وقت گذاشته شده و بعد ارزیابی شود.»

 

وی با دفاع از تصمیم مجلس در خصوص تصویب قانون تمرکز وظایف بخش کشاورزی(انتزاع)  اظهار کرد:  آیا تا به امروز درباره تصمیم  مجلس در این خصوص (قانون تمرکز وظایف بخش کشاورزی) ارزیابی بر روی نحوه اجرای آن انجام شده است؟

این مقام مسئول با بیان اینکه باید بررسی شود که قانون انتزاع در چه مواردی جواب داده است و بعد درباره آن تصمیمی گرفته شود گفت: این قانون کمتر از دو سال در وزات جهاد کشاورزی در حال اجرا است و دولت آقای احمدی نژاد مخالف اجرای آن بود.

 

وی افزود:  این قانون برای سال 91 بود ولی دولت آقای احمدی نژاد مخالف اجرای آن بود و در دولت آقای روحانی نیز تا بخواهد اجرا شود به آخر سال 92 رسید و عملا در سال 93 و سال جاری اجرا شد.

مهرفرد در پاسخ به اینکه آیا سازمان مدیریت و برنامه ریزی برای پیشنهاد جدا سازی بخش بازرگانی وزارت جهاد کشاورزی در برنامه ششم توسعه از وزارت جهاد کشاورزی مشورت گرفته است؟ گفت: در این باره پیشنهادی از ما گرفته نشد و سوالی از ما نکردند./110

کلیدواژه ها:
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
داغ شده های سرویس آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top