|
دوشنبه ۷ مهر ۱۳۹۹ الاثنين ١٠ صفر ١٤٤٢ Monday, September 28, 2020
کد خبر: 614828
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۴/۱۰/۸ - ۱۴:۲۹
عملیات تبادل سوخت کامل شد؛
ایران 11 تن اورانیوم غنی‌شده صادر کرد/ 197 تن کیک زرد وارد ایران شد
رئیس سازمان انرژی اتمی با اعلام کامل شدن کار تبادل سوخت گفت: قریب ۱۱ تن اورانیوم غنی شده صادر و حدود ۱۹۷ تن کیک زرد وارد کشور کردیم.
صالحی ایران 11 تن اورانیوم غنی‌شده صادر کرد/ 197 تن کیک زرد وارد ایران شد
به این مطلب امتیاز دهید
100% 0% بازدید

به گزارش سیاسی جام نیوز، علی اکبر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی گفت: یکی، دو روز پیش عملیات تبادل سوخت کامل شد و ما حدود 197 تن کیک زرد وارد کشور و قریب کلا 11 تن اورانیوم غنی شده‌مان را صادر کردیم. 

 

وی در توضیح انجام این کار تاکید کرد: ما اول کیک زرد را تحویل گرفتیم و بعد اورانیوم خود راصادر کردیم و این هم براساس نامه مقام معظم رهبری بود که فرموده بودند در تبادل حتما به گونه‌ای کار انجام شود که محموله ما اول دریافت و بعد آنچه باید صادر شود، صادر کنیم. 

 

صالحی خاطرنشان کرد: ما در این چارچوب عمل کردیم و بحمدلله یک مورد مهم را پشت سر گذاشتیم و موارد کوچک دیگری نیز هست که داریم اقدام می‌کنیم.

 

رئیس سازمان انرژی اتمی اظهار داشت: امیدواریم هر چه زودتر شاهد عملیاتی شدن برجام باشیم که براساس آن کلیه تحریم‌ها رفع می‌شود و شرایط از بعد بانکی و تجاری و اقتصادی و مصادیقی از این دست به شرایط عادی بازخواهد گشت. 

 

صالحی که با خبر رادیو گفت‌وگو می‌کرد، در پاسخ به این سوال که  ایران در بحث انتقال اورانیوم به روسیه در چارچوب برجام دیگر تعهدی ندارد، گفت: خیر؛ دیگر تعهدی نداریم. /تسنیم

 

 

 

444

کلیدواژه ها:
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top