|
یکشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۹ الأحد ٢ صفر ١٤٤٢ Sunday, September 20, 2020
کد خبر: 614842
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۴/۱۰/۸ - ۲۰:۲۰
رئیس سابق اتحادیه بنکداران:
تخم‌ مرغ هم گران شد
رئیس سابق اتحادیه بنکداران از افزایش 15 درصدی قیمت تخم‌مرغ در بازار خبر داد.
تخم مرغ1 تخم‌ مرغ هم گران شد
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

به گزارش سرویس اقتصادی "جام نیـوز" قاسم حسنی در گفت‌وگو با فارس با اعلام این خبر گفت: دلایل مختلفی برای این افزایش قیمت در بازار عنوان می‌شود که صادرات تخم‌مرغ، افزایش نرخ ارز و آنفلوآنزای پرندگان از آن جمله است.


وی گفت: قیمت هر کارتن تخم‌مرغ 10 تا 13 کیلویی هم اکنون در بازار با 15 درصد افزایش قیمت 47 تا 54 هزار تومان است.


همچنین رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرغداران مرغ تخم‌گذار استان تهران اظهار داشت: مرغداران در 6 ماه ابتدای امسال به دلیل اینکه قیمت هر کیلوگرم تخم‌مرغ بیش از 2500 تومان نشد، به ازای هر کیلوگرم حدود 1500 تومان ضرر کردند.


ناصر نبی‌پور شیری تصریح کرد: البته از نیمه دوم امسال و تقریباً از آبان ماه به بعد کمی قیمت تخم‌مرغ به قیمت تمام شده آن نزدیک شده است و در حال حاضر که هر کیلوگرم تخم‌مرغ با قیمت 3900 تا 4200 تومان درب مرغداری به فروش می‌رسد، می‌توان گفت که مرغداران ضرر کمتری متقبل می‌شوند.


وی تصریح کرد: به علت افزایش قیمت تخم‌مرغ در شش ماهه دوم سال صادرات کاهش یافته، البته هنوز هم مرغداران تخم‌مرغ را به قیمت تمام شده عرضه نمی‌کنند.


رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرغداران مرغ تخم‌گذار استان تهران با اشاره به افت 15 تا 20 درصدی تولید تخم مرغ اظهار داشت: هر ساله با سرد شدن هوا افت تولید در تخم‌مرغ وجود دارد و امسال نیز به علت سرما شاهد این موضوع بوده‌ایم.


وی افزود: با سرد شدن هوا مرغداران مجبور هستند برای گرم نگه داشتن سالن‌های نگهداری مرغ تهویه سالن‌ها را کاهش دهند که این امر منجر به افزایش بار میکروبی در سالن‌ها و گاهاً بروز بیماری‌هایی می‌شود.


نبی‌پور شیری تصریح کرد: سرمای هوا همچنین موجب بروز بیماری‌هایی همچون نیوکاسل و برونشیت در مرغداری‌ها می‌شود و این موضوع افت تولید را به همراه دارد، البته این اتفاقات جدید نیست و هر ساله در فصل سرما تکرار می‌شود.


وی با تأکید بر اینکه اگر افزایش قیمتی در ماه‌های اخیر در تخم‌مرغ صورت گرفته است به معنای گران شدن این محصول نیست، اظهار داشت: در شش ماهه اول سال مرغداران بسیار متضرر شدند و تخم‌مرغ را زیر قیمت تمام شده عرضه کردند، در حالی که هم اکنون تخم‌مرغ در حال نزدیک شدن به قیمت تمام شده است و اگر این روند ادامه یابد، شاید مرغداران بتوانند بخشی از ضرر و زیان شش ماهه ابتدای سال خود را جبران کنند./110

کلیدواژه ها:
اقتصادی  |  تخم مرغ  |  قیمت  |  مرغ  |  تولید  | 
پربیننده سرویس آر اس اس ادامه
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
داغ شده های سرویس آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top