|
چهارشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۹ الأربعاء ٦ جمادى الثانية ١٤٤٢ Wednesday, January 20, 2021
کد خبر: 615042
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۴/۱۰/۹ - ۱۰:۳۴
۹ پرواز اضطراری به سوئیس به دلیل شکستگی پای شاه سابق قطر
شکستگی پای شیخ حمد بن خلیفه آل ثانی، پادشاه سابق قطر، موجب سفر اضطراری شهروندان این کشور به سوئیس با ۹ پرواز متعلق به خانواده سلطنتی شد.
شیخ حمد بن خلیفه آل ثانی ۹ پرواز اضطراری به سوئیس به دلیل شکستگی پای شاه سابق قطر
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

به گزارش سرویس بین المللی جام نیوز، خبرگزاری ها از سفر اضطراری شهروندان قطر به سوئیس با ۹ پرواز متعلق به خانواده سلطنتی این کشور خبر دادند. گفته شده دلیل این سفر ناگهانی، شکستگی پای شیخ حمد بن خلیفه آل ثانی، پادشاه سابق قطر بوده است.

 

یک سخنگوی اداره پروازهای مسافرتی سوئیس گفت هواپیماهای قطری در چارچوب کاروان سلطنتی این کشور و خارج از برنامه عادی پروازها، در فرودگاه زوریخ بر زمین نشستند. فرود این هواپیماها طی هماهنگی با نیروی هوایی سوئیس انجام شده و نام افراد حاضر در این کاروان اعلام نشده است.

 

مقامات قطر بعدا اعلام کردند که رهبر سابق این کشور برای شکستگی پا و عمل جراحی راهی سوئیس شده است.

 

به گزارش صدای آمریکا، دولت قطر اعلام کرده است که پای شیخ حمد ۶۳ ساله در میانه تعطیلات شکسته است و عمل او موفقیت آمیز بود.

 

گفته شده است که خانواده سلطنتی قطر برای گذراندن تعطیلات به مراکش سفر کرده بود.

 

فرود و پرواز شبانه هواپیما عمدتا در فرودگاه زوریخ انجام نمی شود تا برای ساکنین مناطق مجاور مزاحمت ایجاد نشود. اما گفته شده که اولین پرواز کاروان قطری کمی پس از نیمه شب ۲۶ دسامبر فرود آمده و بقیه پروازها به فاصله چند دقیقه تا چند ساعت بر زمین نشسته اند.

 

گفته می شود که وضع جسمانی شیخ حمد سالها است که چندان مناسب نیست. او از ۱۹۹۵  تا ۲۰۱۳ که قدرت را به پسرش واگذار کرد امیر قطر بود.

 

 

106

 

آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top