|
دوشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۹ الاثنين ١١ جمادى الثانية ١٤٤٢ Monday, January 25, 2021
کد خبر: 615102
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۴/۱۰/۹ - ۱۱:۴۷
با وجود گسترش اسلام هراسی؛
پُرکاربردترین اسم جهان +عکس و نمودار
با وجود بمباران شبانه‌روزی علیه اسلام و مسلمین، نور خداوند و نام و نشان آیینی که محمد(ص) عرضه کرد، روزاروز گسترش می‌یابد، اگرچه کژاندیشان را تنگ آید!
محمد پُرکاربردترین اسم جهان +عکس و نمودار
به این مطلب امتیاز دهید
100% 0% بازدید

به گزارش سرویس فرهنگی جام نیوز، محمد آزادی، "طَلع البدرُ عَلينا مِن «ثنيات الوداع»/ وَجب الشُكر علينا، ما دَعى الله داع! ثنیات وداع آن دو تپه‌ی مُشرف به شهر بود که در مسیر کاروان‌ها قرار داشت. مردم برای بدرقه‌ی عزیزان و «وداع» با مسافران‌شان به آن‌جا می‌رفتند. هرچند این بار نه برای وداع، که برای یک سلام در آنجا جمع شده بودند؛ اهالی یثرب به استقبال نازنینی رفته بودند که می‌خواست تاریخ بشریت را در بیابان‌های حجاز تصویر کند؛ چه فرخنده سرودی بود که جماعت شادمان پیش پای عزیزکرده‌ی هاشمی‌شان می‌خواندند: «ای که در میان ما  برانگیخته شدی به امر پرودگارت! خوش آمدی که شرافت شهرمان هستی.1 چشم و چراغ مدینه بود؛ محمّد رسول الله!

 

آن مرد آمد، از همان گوشه‌های دَم گرفته‌ی صحرا؛ تا اصل و اساس زور و تزویر را بر هم زند، و کاخ مستبدین را تا همیشه نابود کند. محمد رسول الله بود و بنیانی نهاد درست در ظلمانی‌ترین روزگار تاریخ؛ که تا همیشه ماند.

 

_مگر نه این‌که سینه‌ات را گشودیم، و بار سنگینی را که به دوشَت بود، برداشتیم؟! همان باری که پشت ]نازنینت[ را تا کرده بود؛ و نامت را بلندمرتبه کردیم! 2 آیینی که محمد رسول الله عرضه کرد، خیلی زود عالم‌گیر شد. پابرهنگان تاریخ انگار حرف دل‌هاشان را از نگاه او می‌شنیدند، این‌گونه بود که فوج-فوج به آیینِ نو گرویدند؛ اسلام زودتر از آن‌چه مستکبرین می‌پنداشتند مرزهای شوکتشان را درنوردید! امروز و با گذشت بیشتر از هزار سال موج اسلام‌گرایی ادامه دارد، کم نیستند کسانی که روزانه از قلب اروپا گرفته تا شرق آتلانتیک به آیین محمد(ص) مؤمن می‌شوند. میلیون‌ها نفر سالیانه از سرِ شوق و مباهات نام فرزندان تازه به دنیا آمده شان را «محمد» می‌گذارند، تنها در سال ۲۰۱۴ میلادی بیش از ۷۴۰۰ خانواده در سراسر جهان این نام را برای پسران نوزادشان برگزیدند. (آمار دقیق سال ۲۰۱۵ هنوز روشن نیست) این در حالی است که تخمین زده می‌شود امروز بیش از ۱۵۰ میلیون نفر با این نام در زمین وجود دارد، به این ترتیب «محمد» پُرکاربرد ترین نام جهان است!

 

اوضاع وقتی جالبتر می‌شود که این آمار را در غرب بررسی کنیم. اقبال عمومی به اسلام در اروپا و ایالات متحده رو به افزایش است، اثبات این موضوع نباید کار چندان دشواری باشد، کافی است به نمودار محبوبیت اسم محمد در جوامع غربی مراجعه کنیم. به عنوان نمونه دیاگرام درصد استفاده از این نام در جامعه انگلستان و امریکا را در ادامه خواهید دید:

 

درصد استفاده از نام محمد در ایالات متحده

 

درصد استفاده از نام محمد در انگلستان

 

با کمی تأمل شیب صعودی نمودار از سال ۱۹۹۶ به بعد کاملاً روشن است، به طوری که این نام در سال ۲۰۱۴ بیش از دو صدم درصد در ایالات متحده و بیش از سه دهم درصد در انگلستان در میان مردان رواج داشته است. هم چنین در همین سال محمد پانصد و هشتاد و هشتمین نام پُرتکرار در امریکا و پنجاه و ششمین در انگلستان بوده است. جدول زیر به خوبی این اطلاعات را به نمایش می‌گذارد:

 

 

«و نامت را بلندمرتبه کردیم!» این وعده‌ی محققه‌ی الهی بود! خداوند می‌دانست روزی نام و نشان محمد(ص) جهانگیر خواهد شد، کافران بخواهند یا نه. البته گسترش این نام و اقبال روزافزون مردم به‌ویژه دنیای غرب به تعالیم اسلام، اصلاً خوشایند بداندیشان نیست. بنابراین نباید از تکاپوی شبانه‌روزی رسانه‌های نفرت سازشان تعجب کرد. بداندیشان امروز برای محو این نام و یا دست‌کم برای جلوگیری از تَسری آن به سراسر اروپا کمر همت بستند، همان‌طور که ابالهب و اباجهل بسته بودند. در همین سال گذشته‌ی میلادی لشگر رسانه‌ای غرب تمام تلاشش را برای وارونه‌نمایی حوادث تروریستی در پاریس و یا سن‌برناردینو به کار بست. ندیده و نشناخته بعد از هر اقدام تروریستی انگشت اتهام را به سمت مسلمانان نشانه رفتن، تاکتیک مجربی است که تلویزیون‌های بیگانه برای گسترش فوبیای اسلام در افکار عمومی به کار می‌بندند. اسلام‌هراسی نتیجه‌ی ناگزیر این تلاش‌ها است.  

 

به عنوان نمونه گزارش اخیر پایش اسلام‌فوبیا در امریکا، ارائه شده توسط دپارتمان رصد و پیگیری «شورای روابط مسلمانان امریکایی (CAIR)» نشان می‌دهد بیشترین تعداد حملات به مساجد در سال گذشته میلادی (2015) رخ داده است. بر اساس این گزارش هفتاد و یک مورد حمله به مساجد در این سال به ثبت رسیده است. ۲۹ مورد از این حملات از بعد از حادثه تروریستی سیزدهم نوامبر پاریس انجام شده است. هم‌چنین پانزده حمله پیش از حادثه تروریستی سن برناردینو در سوم دسامبر و چهارده مورد بعد از آن به وقوع پیوسته است. امسال بیشترین رکورد حمله به مساجد از زمان شروع پایش حوادث (یعنی بعد از سال ۲۰۰۹) ثبت شده است. تخریب، آسیب رساندن، خرابکاری و ارعاب پُربسامدترین نوع حملات به مساجد در سال ۲۰۱۵ بوده است. داده نمایی زیر به خوبی پراکندگی جنایات مختلفی که علیه مساجد تنها در سال ۲۰۱۵ و در ایالات متحده امریکا به وقوع پیوسته، نشان می‌دهد. گفتنی است این اطلاعات تنها به موارد حمله به مساجد به عنوان نمونه ای از نتایج اسلام‌هراسی در غرب پرداخته است. برای تماشای تصویر در ابعاد واقعی [اینجا] کلیک کنید:

 

 

می‌خواهند نور خدا را با دهان‌هایشان خاموش کنند، در حالی که خداوند تمام کننده‌ی این نور است؛ اگرچه کافران را ناخوش آید!3 با این همه و با وجود بمباران شبانه روزی علیه اسلام و مسلمین، نور خداوند و نام و نشان آیینی که محمد(ص) عرضه کرد، روزاروز گسترش می‌یابد، اگرچه کژاندیشان را تنگ آید!

 

1. أيها المبعوث فينا جئت بالأمر المطاع/ جئت شرفت المدينة مرحباً يا خير داع!

2. سوره انشراح

3. سوره صف؛ آیه هشت

 

خبرگزاری دانشجو

115

 

کلیدواژه ها:
پربیننده سرویس آر اس اس ادامه
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
داغ شده های سرویس آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top