|
پنج شنبه ۸ خرداد ۱۳۹۹ الخميس ٥ شوّال ١٤٤١ Thursday, May 28, 2020
کد خبر: 629231
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۴/۱۱/۱۴ - ۱۲:۲۰
فرستاده واتیکان:
تصور نمی‌کردم ایران تا این حد باز باشد/ بدلیل نامه آیت الله خامنه ای ایران آمدم
«نامه آیت‌الله خامنه‌ای (به جوانان اروپا و آمریکا) را خوانده‌ام. دقیقا به همین دلیل ایران هستم و می‌خواهم همه مؤمنان مسیحی جهان را متوجه کشوری کنم که چهره‌ای صلح‌جو و خیرخواهانه دارد. معتقدم در جایی که ذهن‌ و تفکرِ قدرتمندان جهان نتوانسته است کاری کند، قلب‌ها و پاهای زائران حتما می‌تواند صلح را توسعه دهد.»
آیت الله خامنه ای تصور نمی‌کردم ایران تا این حد باز باشد/ بدلیل نامه آیت الله خامنه ای ایران آمدم
به این مطلب امتیاز دهید
100% 0% بازدید

به گزارش سرویس سیاسی جام نیـوز، نامه مقام معظم رهبری که حدود دو ماه پیش پس از حوادث تروریستی فرانسه، انتشار تصاویر توهین‌آمیز به مقدسات اسلامی در یک نشریه فرانسوی و تشدید جریان اسلام هراسی از سوی مقامات و رسانه‌های غربی منتشر شد و پس از آن، سفر رییس‌جمهور ایران به واتیکان و دیدارش با رهبر کاتولیک‌های جهان برای تاکید بر ترویج صلح و پرهیز از خشونت و افراطی‌گری، هیأتی را از واتیکان و ایتالیا روانه‌ی ایران کرد تا این‌بار فراتر از گفتمان، برای ایجاد جهانی عاری از خشونت، گام برداشته شود. واتیکان و ایران به این باور رسیده‌اند که پیوند ادیان و صلح‌جویی را از طریق "توریست" در جهان اشاعه دهند.

 

اسقف «مونسینیور آندره آتا»، رییس سازمان زیارت و گردشگری واتیکان در گفت‌وگو با ایسنا که در میانه گشت و گذر ادیان پایتخت ایران (سی تیر) ‌انجام شد، مؤمنان مسیحی را که قرار است به ایران سفر کنند "شاهدان صلح" خواند و گفت: زائران ما، مؤمنانی هستند که اوقات زیادی از شبانه‌روز را به دعا و نیایش می‌گذرانند، آن‌ها در سفر شاهدانی برای صلح هستند و من این تعبیر را دارم، در جایی که ذهن و تفکرِ قدرتمندان جهان نتوانسته است کاری کند، این قلب‌ها و پاهای زائران است که می‌تواند صلح را توسعه دهد.

 

ماموریت فرستادگان واتیکان و رم، تحکیم دوستی، صمیمت، صلح و نزدیک شدن دین اسلام و مسیحیت و در وهله بَعد برقراری سفر کاروان‌های زیارتی و سیاحتی کاتولیک‌های جهان بویژه ایتالیا و واتیکان به ایران است.

 

اسقف آتا معتقد است؛ سطح روابط و تعاملات ایران و واتیکان درحال حاضر، بهترین وضعیت خود را در کل تاریخ تجربه می‌کند.

 

او به گفتمانی که سال‌هاست بین ایران و واتیکان جریان دارد اشاره کرد و افزود: امروز شاهد به میوه نشستنِ آن گفتمان هستیم. هدف ما از سرگیری تورهای گردشگران مذهبی از اروپا و بویژه ایتالیا با مدیریت و برنامه‌ریزی واتیکان در ایران است، اتفاقی که در گذشته شاهد آن بودیم و برای مدتی متوقف شده بود.

 

خبرنگاران مشهور ایتالیا برای ایران قلم می‌زنند

اسقف «آتا» سپس برنامه‌ای را که برای تعامل گردشگری با ایران درنظر گرفته است، تشریح کرد و افزود: پس از بازگشت به واتیکان، گروه کاری مشترکی با مقامات وزارت فرهنگ و ارتباطات، سازمان‌های حج و زیارت و گردشگری ایران تشکیل می‌دهیم تا برای سفر تعدادی از خبرنگاران مشهور ایتالیا که قلم شناخته شده‌ای دارند و مدیران آژانس‌های قوی این کشور که سفرهای زیارتی از ایتالیا در اماکن مقدس جهان اجرا می‌کنند، برنامه‌ریزی کنیم تا منظره‌ها و جاذبه‌های ایران را مشاهده کنند. هریک از آن‌ها می‌توانند تعداد زیادی گروه را از ایتالیا و سایر کشورهای اروپا به ایران، هدایت کنند و برای آن‌ها برنامه‌ریزی سفر داشته باشند.

 

طبق آماری که رییس سازمان زیارت و گردشگری واتیکان به ایسنا ارائه کرد، سالانه حدود 50 هزار زائر از این کشور به اقصی نقاط جهان سفر می‌کنند. تعداد زائرانی که تحت تاثیر برنامه‌ریزی واتیکان از خارج این کشور، به سفر می‌روند گاه تا 100 هزار نفر می‌رسد./جهان

 

 

135

کلیدواژه ها:
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top