|
جمعه ۱۶ خرداد ۱۳۹۹ الجمعة ١٣ شوّال ١٤٤١ Friday, June 5, 2020
کد خبر: 629248
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۴/۱۱/۱۴ - ۱۱:۴۶
با درخواست واتیکان؛
رونمایی از انجیلی پنهان در ترکیه
این انجیل که برگه‌های آن از پوست حیوانات است، در سال 2000، همزمان با عملیات مبارزه با قاچاق، توسط پلیس ترکیه کشف و شناسایی شد.
انجیل رونمایی از انجیلی پنهان در ترکیه
به این مطلب امتیاز دهید
100% 0% بازدید

به گزارش سرویس دینی جام نیوز،این نسخه از انجیل که گفته می‌شود انجیل «برنابا» است، 14 میلیون لیره استرلینگ ارزش‌گذاری شده است.
گزارش‌ها حاکی از آن است که بندیکت شانزدهم، پاپ سابق، خواهان مشاهده و بررسی این نسخه از انجیل شده است که بیش از 1500 سال قدمت دارد و دولت ترکیه، در تمام سال‌های گذشته آن را مخفی کرده بود.
این نسخه از انجیل، خطی و طلاکاری شده است که به زبان حضرت مسیح(ع) ـ آرامی ـ نوشته شده و گفته می‌شود حاوی نخستین آموزه‌های حضرت عیسی(ع) است و نوید بعثت حضرت محمد(ص)، پیامبر گرامی اسلام را داده است. این انجیل که برگه‌های آن از پوست حیوانات است، در سال 2000، همزمان با عملیات مبارزه با قاچاق، توسط پلیس ترکیه کشف و شناسایی شد.
 به نوشتۀ روزنامه انگلیسی دیلی میل، دولت ترکیه، این انجیل را تا سال 2010 نزد خود نگه داشت؛ آن گاه آن را به موزه آنتروپولوژی آنکارا تحویل داد. این انجیل، به‌زودی و پس از عملیات ترمیمی، در معرض دید عمومی قرار داده خواهد شد.
آرتوگرول گونای، وزیر فرهنگ و گردشگری سابق ترکیه گفت: امکان دارد که این نسخه از انجیل، نسخۀ اصلی باشد که کلیسای مسیحی، آن را به سبب تشابه شدید به آموزه‌های مسلمانان در خصوص حضرت مسیح(ع) پنهان کرده بود.
 وی افزود: واتیکان، رسماً برای دیدنِ این کتاب مقدس درخواست داد، زیرا برخی باورها بر آن است که این نسخه از انجیل می‌تواند مکمل نسخه‌های چهارگانۀ مرقس، متی، لوقا و یوحنا باشد.
در این انجیل، همانند باورِ مسلمانان، حضرت عیسی(ع) انسان دانسته شده است، نه خدا. این انجیل همچنین باور تثلیث و به صلیب کشیدن حضرت مسیح را نمی‌پذیرد و فاش می‌کند که حضرت عیسی، ظهور حضرت محمد(ص) خاتم الانبیاء را پیش بینی کرده بود.

 

العالم

کلیدواژه ها:
پربیننده سرویس آر اس اس ادامه
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
داغ شده های سرویس آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top