|
جمعه ۱۶ خرداد ۱۳۹۹ الجمعة ١٣ شوّال ١٤٤١ Friday, June 5, 2020
کد خبر: 629713
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۴/۱۱/۱۵ - ۱۴:۰۰
اقتصادی-خودرو؛
کیفیت کجای صنعت خودروسازی ایستاده است؟
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی گفت: رقابتی کردن صنعت خودرو می تواند در کیفیت خودرو تاثیر گذار باشد.
خودروسازی1 کیفیت کجای صنعت خودروسازی ایستاده است؟
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

به گزارش سرویس اقتصادی "جام نیـوز"، عیسی امامی عضوکمیسیون برنامه وبودجه مجلس شورای اسلامی درخصوص بازخورد وام 25 میلیون تومانی خودرو بر بازارگفت: در این طرح از یک طرف عدم افزایش درآمد خانوارها، بدهی افراد به سیستم های مختلف بانکی و بالا بودن رقم اقساط بانکی ازطرف دیگر نگرانی بانک ها مبنی بر وصول مطالباتشان مشاهده می شود و نتیجه ای که می شود گرفت مطلوب نبودن این اقدام و یا شتابزده بودن آن است.

 

وی افزود: در واقع دولت به جای اعمال چنین سیاستی می توانست با اعطای سرمایه مورد نیاز به واحد های تولیدی و کاهش قیمت تمام شده قدرت خرید جامعه را افزایش می داد.

 

امامی با اشاره به اینکه اعطای وام 25 میلیون تومانی به بخش خودرو موجب افزایش تورم در کشور شده، بیان کرد: ازچندسال گذشته تا کنون دولت با کنترل نقدینگی توانسته تورم را تا حدودی مهار کند اما با اعمال چنین سیاستی تمامی زحمات چندین ساله خود را از بین برده است.

 

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی در خصوص ستاره دار کردن کیفیت خودروها نیزگفت: موسسه استاندارد در این خصوص آنچنان که باید و شاید به وظایف خود عمل نکرده و حال تنها رقابتی کردن صنعت خودرو است که می تواند بر کیفیت خودرو ها تاثیر گذار باشد که امیدواریم ظرف چند ماه آینده دولت با کاهش نرخ سود و کمک به بخش تولید این موضوع را دنبال کند.

 

***عقب ماندگی صنعت خودرو کشور

یک کارشناس خودرو گفت: کشور ما از نظر صنعت خودرو نسبت به کشورهای منطقه عقب افتاده است.

 

مسعود تهرانچی با بیان اینکه صنعت خودرو سازی کشور در مقایسه با کشورهای منطقه در نقطه مطلوبی قرار ندارد، گفت: در این صنعت حمایت چندانی از بخش خصوصی صورت نمی گیرد و همین امر موجب شده تا تولیدات این صنعت در بیشتر مواقع به صورت کپی برداری انجام شود.

 

وی در ادامه اظهار کرد: صنعت خودرو برای رشد و دستیابی به تکنولوژی باید از شرایط پسا تحریم نهایت استفاده را برده و با انعقاد قراردادهای سرمایه گذاری به شرط انتقال تکنولوژی با خودروسازهای بزرگ دنیا حرکت روبه رشد خود را ادامه دهد.

 

به گفته تهرانچی، کشورمان از نظر صنعت خودرو، نسبت به سایرکشورها همچون کره، ژاپن و چین کمی عقب مانده است.

 

این کارشناس خودرو در ادامه از تمهیداتی که می توان برای این صنعت درنظر گرفت، گفت: استفاده از افراد متخصص و باتجربه که دارای کارنامه مناسبی هستند و حمایت از بخش خصوصی البته در عمل و نه تنها در حرف می تواند نمونه ای از این اقدامات باشد./باشگاه/110

پربیننده سرویس آر اس اس ادامه
پربیننده جام آر اس اس ادامه
پربیننده های امروز آر اس اس ادامه
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
داغ شده های سرویس آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top