|
چهارشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۹ الأربعاء ٤ شوّال ١٤٤١ Wednesday, May 27, 2020
کد خبر: 629782
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۴/۱۱/۱۵ - ۱۴:۴۵
ورزش> لیگ برتر؛
اسدی: عربستان در همه زمینه ها از ایران شکست خورده است / اهل ترس نیستیم
دبیر کل فدراسیون فوتبال گفت:اگر قرار بر رای‌گیری می‌شد ما شکست می‌خوردیم به همین دلیل رای‌گیری را به زمان دیگری موکول کردیم.
علیرضا اسدی اسدی: عربستان در همه زمینه ها از ایران شکست خورده است / اهل ترس نیستیم
به این مطلب امتیاز دهید
0% 100% بازدید

به گزارش سرویس ورزشی "جام نیوز" علیرضا اسدی در گفت و گو با رادیو جوان درباره  بحث شکایت باشگاه‌های ایرانی از AFC به فیفا اظهار داشت: عربستان در همه زمینه‌ها شکست فاحشی از ایران خورده و در حوزه انفعال دنبال فضایی بود که به توانمندی‌های ایران ضربه بزند. آنها در حوزه فوتبال وارد شده‌اند و ما در این شرایط باید از منافع خودمان دفاع کنیم. در جلسه با مسئولان کنفدراسیون فوتبال آسیا، 6 آپشن مطرح شد که 3 پیشنهاد آن مربوط به مسابقات باشگاهی و 3 مورد دیگر در بحث ملی بود. از این 6 مورد 4 مورد‌ آن بازی در خارج از ایران بود. در چنین شرایطی جلسه اول را به جلسه دوم موکول کردیم تا زمان را بخریم. دوستان در نظر داشته باشند که «وثوق احمدی» دکترای حقوق بین الملل را دارد و انسان شریفی است اما او را در این جلسه راه ندادند. آنهایی که موضع می‌گیرند نه صحنه را می‌بینند، نه آیتم‌ها را می‌شناسند.

 

وی ادامه داد: در جلسه‌ای که به آن اشاره کردم اعلام شد که رای‌گیری صورت بگیرد اما ما گفتیم نیاز به دفاع داریم. امنیت در کشور ما مهمترین عنصر است و ایران امن‌ترین کشور است. به آنها گفتیم که خودتان اعلام کردید بازی‌های افغانستان، عراق و سوریه در ایران برگزار شود. بنابراین ایران نیازی به اثبات این موضوع ندارد که امنیت  دارد. در مجموع این آپشن‌ها را قبول نکردیم و گفتیم که کشور ایران امن است.عنصر دوم خرید زمان بود تا از توان کشور دفاع کنیم. ما جلسات متعددی را برگزار کردیم اما با چند معضل روبه‌رو بودیم. اکنون اگر در کشور خودمان ببازیم برای ما خوب نیست، هر چند که فوتبال برد و باخت دارد اما عربستانی‌ها این موضوع را حساس کرده‌اند. عربستانی‌ها در همه زمینه‌ها شکست خورده‌اند و می‌خواهند در فوتبال با عنصر اینکه در ایران امنیت وجود ندارد جبران کند.

 

دبیر کل فدراسیون فوتبال خاطرنشان کرد:10روز پیش در دو صفحه درباره وقایع بین ایران و عربستان مسائلی را عنوان کردیم. اگر قرار بر رای‌گیری می‌شد ما شکست می‌خوردیم به همین دلیل رای‌گیری را به زمان دیگری موکول کردیم. ما در این جلسه کاری کردیم که رای‌گیری صورت نگیرد.

 

اسدی درباره اینکه بحث کناره‌گیری از لیگ قهرمانان آسیا و شکایت از فیفا چه خواهد شد گفت:ما باید شرایط کشور را در نظر گرفته و زمان را مدیریت کنیم. در این برهه زمانی اینکه چه کسی تصمیم‌گیری درستی بگیرد اهمیت زیادی دارد. ما نمی‌خواهیم رفع مسئولیت کنیم اما باید تصمیم درستی گرفته شود. آنها هم‌جهت با یکدیگر حرکت می‌کنند ولی در ایران مواضع ناآگاهانه می‌گیرند و متهم‌مان می‌کنند که شما ترسو هستید. ما در جنگ و جبهه بودیم و اهل ترس نیستیم. همانطور که تاکید کردم ما یک زمانی را خریده‌ایم و این به معنای آن نیست که ناتوان هستیم بلکه معنایش این است که آنها در 6 ساعت می‌خواستند تصمیم‌گیری کنند اما ما 45 روز عقب انداختیم و زمان خریدم تا از منافع کشورمان دفاع کنیم./110

کلیدواژه ها:
پربیننده سرویس آر اس اس ادامه
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top